Září

7.9. je pro nás veliký den, dnes byla Sofinka na UTZ vyšetření, kde nám byla potvrzena březost! Moc se tešíme!!! více info vč. videa na: Novinky

 

12.9. Dnes je Sofinka březí 33. den. Jde to na ní vidět, pěkně se zakulacuje (plody/štěňátka mají skoro 3cm). Přešli jsme o něco dříve na krmivo pro březí fenky - holistické od spol. Marp. Krmivo jí moc chutná a začala zase papat i ráno. Krmivo má rozděleno na tři dávky. Občas během dne dostane nastrouhané jablíčko s jogurtem, nebo jinou mlsku :-). Děláme kratší, ale častější procházky. Jen to ranní vstávání!!!to nám moc nejde! :o) Ráno by spinkala...a když jí budim, lehne si ná zada, roztáhne všechny packy a dělá že spí :-).

45.den březosti bychom měli jít na další UTZ vyšetření - z hlediska kontroly srdeční akce štěňátek a jejich vývoje... 

Jelikož měla naše paní doktorka 14.dní dovolenou, domluvily jsem se na kontrolu už 17.9. 

Začali jsme podávat vitamíny: Giom kalcium

                     paničko, ty máš něco dobrého                                                 32.den březosti

páníček dělá branku, dohled musí být...

 

14.9. Sofinka si nahřívá "miminka" kožíšek :o)

 

16.9. Na procházce v lese s páníčkem...směr karlovarské letiště.

 

17.9. jsme byli na kontrole u naší paní doktorky MVDr. Novotné. Vše probíhá v pořádku, plody jsou veliké a pěkné. U ultrazvuku jsem zamáčkla slzu, byla vidět v plodu štěňátka, byl to krásný pocit! Na první kontrole byli vidět jen plody, ale dnes jak už povyrostla, tak jsem viděla psí miminka.

Na další a zároveň poslední kontrolu jdeme 25.9. k paní MVDr. Novotné. Zkontroluje maminku, štěňátka v bříšku - srdíčka a měla by už mít vyvinutou páteř.

 

19.září

Dnes máme 39.den březosti. Na Sofince to je viditelné, pěkně papká a je na sebe opatrná. 

 

21.9. Áááá to jsem ale unavená...aneb těhotenská únava - usnu kdekoliv :o)

Kdo mě to budí?

 

25.9. jsme byli opět u paní doktorky na kontrole. Ovšem už na poslední kontrole před porodem. Plody/štěňátka se vyvíjí dobře a jsou veliké. Na snímku jsou vidět páteře štěňátek - připomínající malou zebru :o). Sofinka přibrala od poslední kontroly 1,5kg.

Dostali jsme poslední instrukce a odhad paní doktorky, kdy budeme asi rodit.

O víkendu vytáhneme Sofince porodní box, aby si na něj pomalu zvykla. Musím dokoupit posledních pár věcí a pak už TEN ONEN DEN!

Držte nám palce!!!

Fotka je trošku rozmazaná, ale i tak ji sem dám.

sono - napravo jsou viditelné páteře

 

26. + 27.9.

O víkendu jsme udělali opět výstavní postoj, kde je podle, mého názoru nejvíc vidět roztoucí bříško. Byla jsem dokoupit poslední věci pro štěňátka a porod. (vetbedky, ohrádka, mlíko, dudlík s lahvičkou, nahřívací dečku, dezinfekce, misky a pod.) 

Také jsme už domontovali porodní box, aby si něj Sofinka pomalu zvykla.

Podle veterinářky porod příjde dříve, tak abychom byli nejvíc připravené. Držte nám palečky!!!

přišla mi krásná fotka Athoska, jak řádí ve vodě se sourozenkyní Brigittkou a maminkou Charlottkou

 

ŘÍJEN

1.10. jsme měli milou návštěvu, přijeli zájemci na štěňátko. Úžasná rodina, která bydlí v Kolíně a se kterou jsem v kontaktu necelý rok. Moc jsme si to užili a už se těšíme na další návštěvu :o).

Sofinka s Eliškou jsou až na pár dní stejně staré

 

5.10.

Sofinka hodně odpočívá, pořád má chuť k jídlu a bříško jí hodně narostlo. Je umazlená a chodí do porodního boxu hrabat.

 

10.10.

Dnes byla Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích, který se zúčastnila i CHS Lueur dorée. Veliký úspěch měli všichni a od nás letí óóóbrovská gratulace!!!: Brigittka Lueur dorée: V1, CAJC, BOB; Charlottka (maminka Athoska) též vyhrála ve své třídě vítězů a dokončila si tak titul Český Grandšampion a "náš" Athosek, Athos Lueur dorée: V1, CAC, CACIB, BOB, BIG2!!!!!

Moc Vám to přejeme a jsme na Vás hrdý!

zleva: Brigittka, Athos a Charlottka

Athos Lueur dorée

Na Sofince zatím není viditelné, že by v nejbližší době měla rodit. Co ale neni, může v mžiku být...Pořád má chuť k jídlu a skoro celý den prospí.

Sofinka: 60.den březosti

 

V noci ze 13. na 14.10, se nám konečně narodila vytoužená štěňátka!

Sofinka začala být nervózní už v pondělí ráno, funěla, olizovala se a tahala si hračky. Toto jí vydržela celých 24 hodin! V úterý 13.10. jí v 11 hodin odtekla hlenová zátka. Těsně před půl 7. večer začaly stahy a první štěňátko na nás vykouklo do pár minut. Porod se ukončil posledním štěňátkem: růžovou holčičkou, která je prozatím největší a nejtěžší :-). Po dvou probdělích nocích jsme ani nemohli usnout...ráno nás byla zkontrolovat paní veterinářka. Vše je v pořádku a i když máme cecíku dost, rády bojujeme o ten nej cecík :-). Více ve složce Vrh A - Athos & Sofia

Budoucí páníčci se už moc těší na svá štěňátka. V nejbližší době doplním informace a hlavně fotečky jednotlivých štěňátek budu dělat o víkendu.