Květen

 
8.5. jsme se zúčastnili III. Krajské výstavy psů ve Staňkově, rozhodčí: MVDr. Šimek, třída otevřená: Výborná 1III.Krajská výstava psů Staňkov, rozhodčí: MVDr. Šimek, "Sofinka" Bumble-Bee Neposlušné štěně​, třída otevřená: Výborná 1
 
Panu Šimkovi se moooc líbila, myslel si, že patří do pracovní třídy, má mohutné a pevné tělo...jen v salónu jí moc ostříhali krk a tím jí prý oškubaly, tím pádem bez nároku na titul...Tak snad příště to už bude lepší!!!
 

 

 
9.5. slídění s dohledávkou
 
 
 
11.5. máme po výstavách a dlouho nás žádná výstava nečeká, proto neleníme a hurá první voda letos :-), Aport z vody.
 
 
23.5. je krásné počasí proto vyrážíme na výlet do historického města Lokte.
 
 
28.5. jsme po delší době navštívili Markéty cvičák ve Staré Chodovské. Návštěva se nám moc líbila, atmosféra byla jako vždy perfektní a naše chlupatá zlatíčka se vyřádila. Bylo vidět, že Markéty Německý ovčák Pickwick se zamiloval :-).
 
 
 
31.5. Sofinka ve volném postoji :o), 26.měsíců.
 

Červen

 
1.6. i dnes jsme trénovaly postoj.
 
 
2.6. páníček se Sofinkou absolvovali krásnou 12.km procházku lesem v Karlových Varech a to přesně směr Diana a zpět :o)
 
        Tak pojede ten autobus, nebo budu muset pěšky???                            Na Dianě
 
                                 s páníčkem                                       já počkám tady, pak si mě vyzvedni
 
                              jeden lístek a zmzlinu, prosííím                                       na co to je?
 
památky mě moc nebaví, ale co kdyby tam něco bylo???
 
 
13. června byl u nás pořádaný II. Dog Cup 2015, jelikož jsem to ale zjistila pozdě, respektive 2 dny před závodem, nebylo možné se přihlásit. Spojila jsem se s organizátorkou, pokud by někdo vypadl, budu náhradník. Strašně moc jsem se této akce chtěla zúčastnit a povedlo se! V pátek večer okolo půl deváté mi přišla zpráva, že ráno v 8:00 máme být na startu. Honem jsem začala balit potřebné věci a těšila jsem se. Ráno proběhla veterinární kontrola, dostali jsme mapku se záchytnýma bodama/stanovištěma, kde musí páníček s pejskem splnit úkoly, body se zapíší do karty a mohli jsme tak pokračovat dále. Cestou jsme museli sledovat na stromech tlapičky a celkový počet tlapiček se také psal do karty. Trasa byla něco málo přes 10km. Počasí nám vyšlo až moc, vedra byla úmorná. Cesta vedla přes les, panelku na karlovarské letiště, pole, asfaltku, pole a zpět do startu. Nebylo se kam schovat a bohužel jak organizátorka slibovala, že na každém stanovišti bude voda pro pejsky, tak se tak nestalo. V půlce cesty byla 5.l lahev vody (pro 75 účastníků!!!), což nestačilo. Cestou bohužel pár pejsků/páníčků odpadlo pro silnou alergii, nebo na vyčerpání.
Nálada mezi pejskařema byla dobrá, a tak jsme si i trochu pomáhali :-). Start jsme měli v 9:10 a do cíle s většíma přestávkama jsme dorazili ve 12:16.Hodnotilo se pouze prvních pět míst, ostatní jsme bohužel nevěděli jak jsme dopadli... Organizátorka teprve začíná a věřím, že do dalšího roku se vše vyladí a Dog Cup bude ještě lepší. Hojnost byla veliká, 75 účastníků,máme tak nové přátelé... Na tuto akci přijela i televize Nova (Fr. Nyklas s kameramanem Vildou) a tak se natáčelo a Sofinka by měla být příští víkend ve zprávách! :o) 

 

TV Nova: https://novaplus.nova.cz/porad/levne-a-chutne/video/5945-levne-a-chutne-susenky-pro-psy/

nebo celé zprávy (38. - 40. minuta): https://tn.nova.cz/clanek/televizni-noviny/televizni-noviny-27-6.html

 

 
čekání na start
při natáčení

 

Ve dnech 16. + 17.6. jsme byli cvičit disciplíny na vyšší lovecký a jelikož jsme ještě nezačali hárat, tak využíváme času... Plno disciplín jsme trénovali poprvé (zapeklitý marking a opravdu těžký terén a ještě prvně - rákosí) a musím říct, že si Sofinka nevedla špatně.

Disciplíny: vlečka s králíkem (200m), čtyřúhleník se dvouma králíkama, kachna z hluboké vody a 2 dummíky, marking s bažantem, rákosí (s kachnou), chůze u nohy přes travnatý porost, střelba 10minut - jako při naháňce. Vše stihla najít a donést v časovém limitu, jen tu kachnu s bažantem upustí při předávání!!! Takže toto musíme dopilovat a trénovat, trénovat a trénovat :o)!

Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit tohoto cvičení a získat tak nové zkušenosti.

vlečka s králíkem

rákosí - opravdu těžký terén!

O víkendu 27.6. jsme trávili čas v Děpoltovicích na skokových závodech mé sestry. Na stejném místě jsme se sešli přesně po dvou letech, kdy opět fotil taťka a máme tak krásné srovnání Sofinky z června roku 2013 (kdy byla malý ňuňík) a nyní v červnu roku 2015, kdy už je veliká slečna :o).

 
29.6. jsem Sofinku přihlásila na krajskou výstavu psů u nás v Karlových Varech, bohužel kadeřnice je na dovolené, tak jsem si sehnala stůl, nůžky a šlo se na stříhání :-).  
ve volném postoji                                                      momentka semnou