Informace o nás

Když mi bylo 15 let, dostala jsem k narozeninám od taťky pejska - malou černou holčičku Špice, dala jsem jí jméno Šarlotka

a tím začal můj život se zvířátky. Pro Šarlotku jsem si jela do malé vesničky Hájek u Ostrova nad Ohří. Šarlotka byla ze dvou narozených holčiček ta menší a drobnější, avšak byla to láska na první pohled! Narodila se 2.5. roku 2000. Tatínek byl dovezen z Anglie, maminka pocházela z CHS v ČR. Učila jsem se od ní...ona ode mě a byly jsme jak jedna duše.

Šarlotka byla velice společenský pejsek, jezdila semnou na dovolenou a u večeře v nějaké restauraci nesměla chybět. Roky s ní pluly tak rychle...a tak krásně.

V roce 2007 jí byl nalezen uprostřed hrudi nádor, který jak rostl, tlačil na prudušnici a tak se občas objevovalo kašlání. Kolik slz jsem po večerech vyplakala...

Začátkem roku 2012 po odběru krve a moči zněl verdikt: chronické selhávání ledvin a jater! Od doktorky jsem odcházela s taškou léků a uplakanýma očima. Avšak rozhodla jsem se bojovat. Léky jsem míchala do dobrot a radovala jsme se z přicházejícího léta.

Na podzim, přesněji 17.11.2012 Šarlotka celé ráno prozvracela, jela jsem na pohotovost, jelikož doktorka měla volno ve svátek. Po příjezdu z pohotovosti v KV mi Šarlotka upadla do bezvedomí! Vzala jsem její bezvládné tělíčko a začala s oživováním, POVEDLO SE! Poté se to opakovalo ještě 2x, byla jsem nucela volat soukromě naší paní doktorce ve Vintířově. Jela k sobě do ordinace a poslala mi nejsilnější léky se slovy, pokud tyto léky nezaberou...čeká nás těžké rozhodnutí...bylo mi tak těžko, ale musela jsem bojovat.

Musela jsem se naučit píchat injekce, které jí odvodňovali plíce (nádor) a zabraňovali zvracení. Nebylo to časté...někdy byl dobrý den, někdy horší. Užívala jsem si každý den se Šarlotkou.

V únoru roku 2013 to šlo z kopce, já si brala v práci volno... až přišel TEN NEJHORŠÍ DEN 18.3.2013. Veterinářka zvedla telefon a věděla! Domluvily jsme se, že přijede domu ve večerních hodinách. Když se před půl 9 večer otevřely dveře, přišla tma...černá kabela se smrtící látkou byla tak opravdová, že jsem myslela, že uteču. Zapálila jsem svíčku, Šarlotku vzala do náruče, hladila jí a tak jsem jí nechala odejít na druhý břeh. Ač je to více jak čtyři roky...bolest se nedá vyslovit a slzy se kutálí po tvářích pořád! Navždy zůstane v našich srdcích!!!

Ovšem život bez zvířat neni ono a tak po 2,5 měsících domov rozzářila Sofinka - Bumble Bee z CHS Neposlušné štěně. Je to velice společenská slečna a tak jsme se rozhodli udělat jí stránky a informovat o jejím životě postupně.

 

Sofinka v roce 2015 přivedla na svět svůj první vrh. Z tohoto "osudového" spojení jsem si nechali fenečku jménem Aria.

Dnes to jsou přesně 3 roky (18.3.2016) co odešla Šarlotka. Nikdy bych si nepomyslela, že za tak relativně krátkou dobu si pořídím fenečku, kterou uchovním a ta porodí nádherná štěňátka a přesně po třech letech tu mám dvě princezny, které mi dělají obrovskou radost.

                           Šarlotka                                          Sofinka                                      Arianka