7. týden
Štěňátkům jsem ubrala jednu dávku jídla za den, už nesnědli všechno a dělali u toho blbosti. Teď všechno spapají a je klid. Ráno jim dávám granule s piškotama a zalité mlíčkem (Bosch puppy milk), pak dostávají granule s rybičkou, masíčkem nebo konzervičkou a po zbytek dne suché granule. Arianka kojí již jen 1x denně.
Paní doktorka má sice dovolenou, ale slíbila, že k nám příjde štěňátka naočkovat, očipovat (každému vrhu jsem nechala dát dražší mikročip, spolehlivý v hodnotě 1.000,-Kč) a novinkou je, že bude odebírat vzorky na genetické testy.
Nedávno se na fcb rozmohla konverzace od jiných chovatelů, že nečipují, jen tetují svůj odchov z důvodu, že čipy přestanou fungovat. Ano, to se může stát, ale proto já vždycky volila dražší variantu a ty spolehlivější mikročipy, není totiž čip jako čip!
 
Nyní začnou konečně chodit návštěvy - kolegové, kamarádi.
 
Pomalu připravuji všechny dokumenty majitelům, dárečků budou mít hodně a dva balíčky s krmivem od fi Acana (weber-mlyn) a Platinum.
 
Cesar a Cronus Shadow
 
dala jsem konečně dohromady fotografie, více zde:
 
V sobotu přijela paní doktorka očipovat a navakcinovat štěňátka. Všechna štěňátka jsou v pořádku, pejsci mají obě varlátka, žádná kýla není, při té příležitosti rovnou všem odebrala vzorek na nadstandartní genetické testy, které nechávám udělat tomuto vrhu. Z předešlých vrhů si nechali udělat tyto testy jen dva pejsci, což mě moc mrzelo, protože oběma vyšly výborné výsledky.
V neděli měla štěňátka naposledy k snídani mléko. Nyní dostávají ke snídani ke granulkám lipánka, po zbytek dne samotné granulky. Moc jim chutnají, už snědla celý pytel granulí, otevřela jsem nový...
No a s klidem můžu říct, že je to demoliční četa! Zatím to je najakčnější vrh, který jsem měla :o).
Balíčky pro štěňátka pomalu připravuji, o víkendu se polovina rozuteče do svých domovů. Druhá polovina štěňátek pojede až další víkend, tak mám z toho trochu strach. Minulý vrh odjížděl běhěm dvou dnů a i tak byli moc smutní, nechtěli jíst, hrát si....tak uvidím, co ten týdenní rozdíl s nima udělá.
 
balíček pro štěňátko
 
babička Sofinka si hraje s Cassiopeou
 
Dnes v pondělí mi do práce přišel krásný balíček od majitelů Calypsy. Jelikož má Caly co dočinění s vodou, tématika byla jasná. Moc děkuji za krásné dárky pro sourozence jejich holčičky! Vážím si toho!
 
užíváme si na zahrádce
 
14.05. Návštěvy začínají pomalu chodit, donáší dobroty a já jim moc děkuji :o).
 
15.05. štěňátkům je 7 týdnů!!! dnes jsme naposledy odčervili, pak už vše bude na majitelích, váhy doplním večer
návštěvy pokračují, auta stojí až v cestě :o), z minulého vrhu jsme se poučili a návštěvy jsme dali jen do třech dnů, bohužel se to plno lidem nelíbí, urazili se a nepřijeli, rádi by hodinu jen pro sebe, není to možné! štěňátka mají svůj režim a ten jim nebudu narušovat
další a poslední společné fotky zde :o): dobresrdcekosmiku.rajce.idnes.cz/vrh_C_15.05.2019/
8. týden
Návštěvy jsou v plném proudu...štěňátka si jich užívají a pěkně je okusují. Všem moc děkuji!
skřítek ke skřítkovi :o) - Cleopatra
Štěňátka pomalu začínají odjíždět do svých domovů... Doplnila jsem váhy a jsou neuvěřitelné! :o)
Ještě dvě štěňátka u nás čekají na své páníčky, tento týden také odjedou. Jsou trochu smutnější a tak jsou s náma v obýváku, hrají si s babičkou a maminkou. Až budu mít trochu více času, všem udělám svou složku a přidám fotečky z nových domovů. Moc majitelům děkuji za zprávy a fotky! Majitelé prosím o trpělivost, štěňátkům u nás nic nechybělo a tak můžou být chviličku smutnější. Pokud ale budou mít (a já vím, že budou) milující rodinu a vždy otevřenou náruč, rychle si zvyknou a budou u Vás šťastný. Věřím, že jsem vybrala ty nejlepší majitelé.kkjj
 
Cassiopea a Calypso
 
21.05. přišly dlouho očekávané nadstandartní genetické testy štěňátek a dopadly výborně, chci tímto majitelům moc pogratulovat!

Cesar - GR PRA 1 N/N, GR PRA 2 N/N, pra-PRCD N/N (po rodičích), ICT-A N/N

Cronus Shadow - GR PRA 1 N/P, GR PRA 2 N/N, pra-PRCD N/N (po rodičích), ICT-A N/N

Calypso - GR PRA 1 N/N, GR PRA 2 N/N, pra-PRCD N/N (po rodičích), ICT-A N/P

Caridwen Onyxia - GR PRA 1 N/N, GR PRA 2 N/N, pra-PRCD N/N (po rodičích), ICT-A N/N

Cassiopea - GR PRA 1 N/P, GR PRA 2 N/N, pra-PRCD N/N (po rodičích), ICT-A N/P

Cleopatra - GR PRA 1 N/N, GR PRA 2 N/N, pra-PRCD N/N (po rodičích), ICT-A N/P

Udělala jsem zatím podsložku Cesarkovi, Cronuskovi a Caridwen. Mají také založen "účet" na K9!

Štěňátkům je dnes 8 týdnů! Uteklo to...Někteří jsou už ve svých domovem a pěkně se socializují, majitelé posílají videa a fotky a někteří budou odcházet v nejbližších dnech.

Cassiopea bude odcházet jako poslední. Je to velice kontaktní fenečka, kuráž jí rozhodně nechybí :o), vleze na kompost, bojuje o hračku s babičkou a je velice, ale opravdu velice kontaktní! Když příjdu domů, vítá mě s kňouráním a okamžitě si lehá na záda, olizuje se a chce drbat na bříšku :o).

Calypso je celá maminka Arianka :o), vezme si hračku do mordy a jde provokovat sestřičku, za žádných okolností hračku nepustí a je schopná si takto hrát dlouhé minuty. Také skáče po všech čtyřech jako klokan (to má po dědečkovi Athoskovi Lueur dorée) a umí si také pěkně štěknout. Holčičky...bude mi po Vás smutno! Každý další den si na Vás zvykám...

poslední společná fotečka, u maminky je nám nejlíp

V neděli odjelo poslední štěňátko. Když jsem v sobotu připravila balíček do obýváku, Arianka začala kňourat. Věděla co to znamená... Cassiopeu jsem měla v ložnici a ta jako by to také věděla. Celou noc nespala, pochodovala a byla nervózní.

Štěňátka, mám Vás nesmírně ráda! Odchovala jsem Vás s láskou a našla ty nejlepší osudové rodiny. Mějte nádherný život plných krásných zážitků a vždy náruč, která Vás obejme!