7. týden
Štěňátkům jsem ubrala jednu dávku jídla za den, už nesnědli všechno a dělali u toho blbosti. Teď všechno spapají a je klid. Ráno jim dávám granule s piškotama a zalité mlíčkem (Bosch puppy milk), pak dostávají granule s rybičkou, masíčkem nebo konzervičkou a po zbytek dne suché granule. Arianka kojí již jen 1x denně.
Paní doktorka má sice dovolenou, ale slíbila, že k nám příjde štěňátka naočkovat, očipovat (každému vrhu jsem nechala dát dražší mikročip, spolehlivý v hodnotě 1.000,-Kč) a novinkou je, že bude odebírat vzorky na genetické testy.
Nedávno se na fcb rozmohla konverzace od jiných chovatelů, že nečipují, jen tetují svůj odchov z důvodu, že čipy přestanou fungovat. Ano, to se může stát, ale proto já vždycky volila dražší variantu a ty spolehlivější mikročipy, není totiž čip jako čip!
 
Nyní začnou konečně chodit návštěvy - kolegové, kamarádi.
 
Pomalu připravuji všechny dokumenty majitelům, dárečků budou mít hodně a dva balíčky s krmivem od fi Acana (weber-mlyn) a Platinum.
 
Cesar a Cronus Shadow
 
dala jsem konečně dohromady fotografie, více zde:
 
V sobotu přijela paní doktorka očipovat a navakcinovat štěňátka. Všechna štěňátka jsou v pořádku, pejsci mají obě varlátka, žádná kýla není, při té příležitosti rovnou všem odebrala vzorek na nadstandartní genetické testy, které nechávám udělat tomuto vrhu. Z předešlých vrhů si nechali udělat tyto testy jen dva pejsci, což mě moc mrzelo, protože oběma vyšly výborné výsledky.
V neděli měla štěňátka naposledy k snídani mléko. Nyní dostávají ke snídani ke granulkám lipánka, po zbytek dne samotné granulky. Moc jim chutnají, už snědla celý pytel granulí, otevřela jsem nový...
No a s klidem můžu říct, že je to demoliční četa! Zatím to je najakčnější vrh, který jsem měla :o).
Balíčky pro štěňátka pomalu připravuji, o víkendu se polovina rozuteče do svých domovů. Druhá polovina štěňátek pojede až další víkend, tak mám z toho trochu strach. Minulý vrh odjížděl běhěm dvou dnů a i tak byli moc smutní, nechtěli jíst, hrát si....tak uvidím, co ten týdenní rozdíl s nima udělá.
 
balíček pro štěňátko
 
babička Sofinka si hraje s Cassiopeou
 
Dnes v pondělí mi do práce přišel krásný balíček od majitelů Calypsy. Jelikož má Caly co dočinění s vodou, tématika byla jasná. Moc děkuji za krásné dárky pro sourozence jejich holčičky! Vážím si toho!
 
užíváme si na zahrádce
 
14.05. Návštěvy začínají pomalu chodit, donáší dobroty a já jim moc děkuji :o).
 
15.05. štěňátkům je 7 týdnů!!! dnes jsme naposledy odčervili, pak už vše bude na majitelích, váhy doplním večer
návštěvy pokračují, auta stojí až v cestě :o), z minulého vrhu jsme se poučili a návštěvy jsme dali jen do třech dnů, bohužel se to plno lidem nelíbí, urazili se a nepřijeli, rádi by hodinu jen pro sebe, není to možné! štěňátka mají svůj režim a ten jim nebudu narušovat
další a poslední společné fotky zde :o): dobresrdcekosmiku.rajce.idnes.cz/vrh_C_15.05.2019/
8. týden
Návštěvy jsou v plném proudu...štěňátka si jich užívají a pěkně je okusují. Všem moc děkuji!
skřítek ke skřítkovi :o) - Cleopatra
Štěňátka pomalu začínají odjíždět do svých domovů...