22.06. Coursing

Kamarádka Zuzka o víkendu pořádala akci coursing. Jelikož mám v práci kolegu, který má vipety, domluvili jsme se, že on vezme svý kluky Alfréda a Česťu a já Arianku a Sofinku vezmu jen jako doprovod. Plno psů za střapcem nechtělo běžet a spíše je páníčkové přemlouvali, vč. můj kolega své vipety :o). Arianka se Sofinkou jevily od začátku veliký zájem o "něco" co pobíhá po poli a musela jsem je přivázat k plotu, jinak bych měla ruce jako opice :o). Domluvila jsem se se Zuzkou (pořadatelkou) a zaplatila jsem běh i Sofince. Holky si to moooc užily a Arianka se spřátelila s JRT, kterého pořád olizovala, asi si myslela, že je to miminko :o).

na fotce jde vidět, jak je Arianka pěkně nasvalená a hlavně, ta chuť to doběhnout!!! :o)

Sofinka si to také moc užila, ale zranila si přední nohu, když o drát v běhu zakopla

všechny fotky zde: dobresrdcekosmiku.rajce.idnes.cz/22.06.2019_coursing

Víkendové pozdravy
O víkendu Bastiaan Ori trávil s paničkou v Český Lípě, kde byl středem pozornosti a kolemjdoucí si ho pořád hladili :o).
Fotografie a videa mi chodí od plno z vás a chci moc poděkovat. Je to pro mě radost, vidět vyrůstat svůj odchov. Užíváte si společných chvil, zažíváte společně dobrodružství a pejsek je pro vás neodmyslitelnou součástí. Fotky mají pejskové ve své fotogalerii. Videa si schovávám v telefonu :o).
Focení Cleopatry
V sobotu jsem se domluvila s taťkou, aby přijel nafotit Cleušku. Jelikož jsou vedra, domluvili jsme se hned na ráno. Cleuška je rarach a kouzelná holčička v jedné osobě :o). Je pořád vysmátá, chodí mi na jahody a už je neodmyslitelnou součástí Sofinky a Arianky. Když pobíhají po zahradě a hrají si, říkam si, jaké mě to potkalo štěstí, že mám takové 3 krásné a zdravé holčičky. Je to sice teda náročné na čas, výcvik, úklid domu :o), krmení, ale stojí to za to!
 
Dětský den 15.06. - vystoupení Arianky

V sobotu jsem byla pozvaná na dětský den, který se konal asi 5 km od nás. Bylo tam naplánované vystoupení sestavy z poslušnosti. Jelikož dva pejsci vypadli, byla jsem s Ariankou jako náhradník a tak jsme se před tím ještě 2x sešli, abychom sestavu nacvičili. Arianka nemá s poslušností problém a tak šlo skoro vše jako po másle. Píšu skoro, protože před prvním nácvikem k nám přišla fena Švýcarského ovčáka a vystartovala mi po Ariance, ta byla v šoku, protože si feny vůbec nevšímala a stála u mě. Bohužel majitelka této feny se cítila velice dotčeně, když jsem jí vynadala před všema. Další nácvik byl asi 3 hodiny před samotným vystoupením. Čekala jsem s Ariankou až se všichni sejdeme, opět stála na vodítku u mě, když si to k nám štrádovala paní s fenou Německého ovčáka. Bez jakéhokoliv náznaku fena přišla k Ariance a okamžitě jí čapla za pusu a kousla jí!!! Arianka začala strašně brečet. Paní v šoku dala fenu manželovi a šla se k nám podívat, zda je Arianka v pořádku a moc se nám omlouvala. Arianka má "pouze" šlic na puse! Já jsem v šoku a velice rozhořčená z toho, jak se tohle může stát na cvičáku! Jsou to pejsci, kteří se setkávají pravidelně na cvičáku každý týden, ale bohužel neznají nikoho jiného, pokud někdo nový k nim příjde, chtějí ho zakousnout. Majitelé nechodí se psy nikam jinam! Tohle je velice špatná socializace, vlastně tohle není žádná socializace! Píšu to sem proto, abyste si všichni kdo máte pejska, uvědomili, jak je důležitá správná socializace. Není to jenom o cvičáku. Já s mýma holkama jezdím po státech na výstavy, absolvovala jsem několik cvičáků, týdenních táborů, abych měla doma toho nejúžasnějšího psa.

Jelikož má Arianka základ výborný, neměla problém sestavu/vystoupení dokončit.

Cleopatra a její první plavání

Konečně bylo několik dní krásně a tak jsme vzali Cleu s maminkou a babičkou k vodě, aby se rozplavala. Aria se Sofinkou skočily do vody okamžitě, Clea pár minutek pobíhala po břehu a pak hupsla do vody a chtěla za holkama do hloubky. To jsem se samozřejmě bála a tak jsem holky odvolala zpět k břehu. Moc si to holky užily a já se těšim na příště :o).

10.06. Výlet do Lokte

V rámci socializace jsme jeli v pondělí s Cleuškou do Lokte. Vzali jsme tentokrát jenom Sofinku, protože Clea je ocáskem Arianky a tak chci, aby si zvykala i bez maminky. Občas jí vezmu na procházku samotnou, ale do města jsem jí vzala s babičkou. Cleopatra byla v sedmém nebi, tolik lidí jsme potkali a všichni si jí chtěli pomazlit :o), moc se jí to líbilo.

09.06. Cronuss Shadow se strýčkem Agenorkem

Nedávno jsem předávala kontakt na sebe majitelům Cronusse Shadowa a Agenorka "Maxíka", jelikož bydlí relativně kousek od sebe :o). Netušila jsem ovšem, že se sejdou tak rychle. O to větší překvapení to pro mě bylo, když mi v neděli pípla zpráva s videem a fotkama Shadowa se strýčkem Maxíkem!

Udělali mi obrovskou radost a chtěla bych jim tímto ještě jednou moc poděkovat!

majitelka Maxíka se mazlí se Shadowem, Shadow s paničkou na cestě domů

(paničko, já ti něco pošeptám do ouška, za strejdou mě musíš ještě vzít, on je hodný a moc se mi u nich líbilo)

08.06. Karlovarská krajská výstava psů

V sobotu se u nás konala již tradičně Karlovarská krajská výstava psů, na které jsme nemohli chybět. Clea je ještě příliš mladá, tak tu jsem nemohla hlásit, Arianka je 10. týdnů (ale vypadá moc dobře!) po porodu a Sofinka není ve výstavní kondici. Jelikož se hlásily fenečky z odchovu, řekla jsem si, že o nic nejde a přihlásim i holky. Na výstavišti se nás sešlo mnoho, vč. přátel od GR. Na výstavě jsem se viděla s Achilleskem "Samíkem" a Bellou Blondie, kteří ale nebyli přihlášeni do kruhu. Měla jsem obrovskou radost je znovu vidět, jsou to krásní pejsci. Byla semnou kamarádka Kamča, která mi často dělá společnost na výstavách. Ráno hlídala Cleu a potom mi na výstavu dovezla Arianku. Pár foteček jsme zkoušeli udělat, ale bohužel jsme se na fotce nikdy nesešli všichni, ale i tak jsem moc ráda.

maminka Sofinka, Aria, Bateia a Achillesek

Arianka se ráda chová v náruči

Bateia a Briseona nastoupily prvně do třídy mladých. Po celý den foukal silny vítr, padaly židle, stany, fenečkám to nedělalo dobře a tak se moc nechtěly vystavit. Rozhodčí jim to samozřejmě vytkl. Ale pro Briseonku to byla první výstava a tak holky na tom zapracují a příště se zlepší. Batynce přijel páníček po dlouhých týdnech domů a tak místo vystavování chtěla z kruhu za ním pryč. A jak tedy dopadly?

Briseona Dobré srdce Kosmíků

rozhodčí: MVDr. Fr. Šimek, třída mladých: Velmi dobrá 1 (ze 4 feneček)

Bateia Dobré srdce Kosmíků

rozhodčí: MVDr. Fr. Šimek, třída mladých: Velmi dobrá 3 (ze 4 feneček)

Do silně obsazené třídy jsem nastoupila s Ariankou, která si vedla moc dobře a zísla Výbornou 4!

Výlety s Bateiou

Jelikož je Baty s páníky nějakou dobu na karlovarsku, naváhali jsme a několikrát jsme se sešli :o).

01.06. Bateia na krajské výstavě psů v Rokycanech

V sobotu se rozjeli páníčci s Batynkou do Rokycan na výstavu. Naposledy se vystavovala ve třídě dorost.

Počasí jim přálo, atmosféra by úžasná, poznali se s novými lidmi a jsou na Batynku moc pyšní!

Bateia Dobré srdce Kosmíků

rozhodčí: Lenka Frnčová, třída dorost: Velmi nadějná 2