29.09. krajská výstava psů Lounykjii

Na tuto krásnou krajskou výstavu psů jsem přihlásila Arianku a Cleopatru. Arianka je po štěňátkách opět v kondici, dokonce bych řekla, že ještě v lepší a tak by měla co ukázat. Bohužel mi dva dny před výstavou začala hárat :-(. Vyrazila jsem tedy s kamarádkou a jen Cleopatrou, která si vedla moc dobře a předvedla se v kruhu jako profík. Stála jako socha a panu rozhodčímu se moc líbila a svou třídu tak vyhrála! Do odpoledních soutěží jsme nastoupily se všemi fenami ve tříde dorostu, které vyhrály. A že nás bylo... probojovaly jsme se až na 4. místo nejhezčí feny v dorostu!

Cleopatra Dobré srdce Kosmíků

rozhodčí: M. Václavík / MVDr. Müllerová

třída dorost: Velmi nadějná 1 + nejhezčí fena v dorostu všech plemen 4. místo

28.09. cvičák

S Cleou chodím na cvičák co se dá. Je moc šikovná a občas jsme i s dospělými pejsky. Kladinu moc ráda nemá a tak to nejvíce trénujeme :o).

výsledky rentgenů vrhu B

Dva pejsci z vrhu B už absolvovali rentgeny kyčlí a loktů. Chtěla bych moc poděkovat majitelům za vše, co pro své miláčky dělají a že je mají tak rádi. Moc Vám gratuluji k výsledkům!!!

Barnabáš Benny DKK A/A, DLK 0/0

Baccus Bady DKK A/A, DLK 0/1

22.09. hodina HOOPERS

V neděli jsem se vydala s Cleou, Zuzkou a její Batynkou na hodinu HOOPERS. Holky si to užily a byly moc šikovné. Takto vypadá hodina podle našich holek :o), místo toho, aby sledovaly, co budou dělat:

Cleopatra a Bateia

Ve své fotogalerii má fotky: Agenor, Avril a Bastiaan Ori. Moc páníčkům děkuji :o)
Barnabášek a Caridwen Onyxia

Svět je malý a tak se na cvičáku potkal Barnabášek s Onyxií :o). Prý jsou stejně prdlý :o), to není možný...

11.09. Sofinka, Arianka a Cleopatra
08.09.2019 Klubová výstava retrieverů
V neděli se konala klubová výstava retrieverů v Horce nad Moravou. Na tuto výstavu nás jela reprezentovat Cassiopea. Cassi se moc líbila, má krásný posudek a získala známku nadějná 2.
Cassi bohužel na sebe nechtěla sáhnout od rozhodčího a i když se jednalo o první výstavu, kde se štěňátka teprve učí s prostředím, rozhodčí k tomu nepřihlédla a jen díky tomu jí dala takovou známku. Nevadí, i tak jsem na Vás pyšná :o), tohle je věc, která se dá dotrénovat.
doma s paničkou :o)
04.09. - vrh B slaví 1. narozeniny

Dnes před 19. hodinou to bude přesně rok, co vykoukl na svět dlouho očekávaný vrh B. Jednalo se o nejhodnější štěňátka :o). Všem přeji hlavně hodně zdravíčka, stále plnou misku, teplý pelíšek, objetí od svých páníčků kdykoliv si budete přát a ty nejlepší výsledky rentgenu.

Bateia a Briseonka

Bastiaan Ori a Baccus Bady

Barnabášek

24.08. Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav

V sobotu jsme se vydali na mezinárodní výstavu psů v hojném počtu. Bohužel nám dvě fenečky z vrhu B začaly hárat a tak nás nakonec bylo o něco míň. I tak jsme si výstavu moc užili! Byla úžasná atmosféra, pokukujících chovatelů jsme si nevšímali a v kruhu se nám dařilo více než výborně! 

Pro všechny, krom Cleopatry, to byla premiéra. O to větší radost jsem měla z jejich výsledků. Někdo byl větší závisláček na páníčkovi :o) a tak museli do kruhu spolu. Páníčkové to zvládli na jedničku, ještě trochu potrénují a příště to už bude na první místo :o).
Moc bych chtěla poděkovat všem za jejich čas. Přihlásila jsem nás do odpoledních soutěží o nejlepší chovatelskou stanici a tak jsme si na výstavě pěkně počkali.
 
Bastiaan Ori, třída mladých: Velmi dobrý
Bélos, třída mladých: Výborný
Cesar, třída štěňát: Velmi nadějný 4
Cronus Shadow, třída štěňát: Velmi nadějný 2
Cleopatra, třída štěňát: Velmi nadějná 1
odpolední soutěže
Cesarek a Cronus Shadow v kruhu
my všichni :o)
21.08. Cleopatra na houbách

Začala houbařská sezóna a tak Clea vyrazila na houby. Našla buď klacek nebo samou prašivku :o). I tak si to moc užila a byla ve svém živlu.

Athos jr. u nás na hlídání
Jako každý rok, tak i letos k nám přijel Athos jr. na hlídání. Bylo to trochu náročnější v tom, že Cleuška je ještě malinká a když si hráli, musela jsem je krotit :o). Athosek se s Cleopatrou viděl prvně. Clea je pěkný rarach a nikoho a ničeho se nebojí a tak do strýčka šla plnou parou a kousala ho stejně jako mámu a bábu. Hračky byli samozřejmě jenom její, proto byla občas sranda dívat se, jak se přetahují. Byli jsme na několika výletech a podívat se tradičně v Lokti, kde jsme byli za exoty s takovou smečkou :o).
Letos byli tak sehraní jako nikdy a proto jsme je na noc neoddělovali, ale spali všichni pohromadě. Athosek je u nás vždy šťastný a přítomnost holek se mu moc líbí. Jen jsem si všimla, protože je Athosek nejlepší kamarád Arianky, že si s ním už tak nehrála. Dříve se pořád prali, přetahovali...Arianka po štěňátkách dospěla :o)...na malou nedá dopustit a ta jí může pořád kousat a ona jí i přesto něžně olizuje :o).
na poli; sourozenci Athos jr. a Arianka
Děkuji Lence a Tomášovi za důvěru, že nám vždy Athoska jr. půjčí.
 
Aragon a Erwínek - nečekané setkání

Nedávno jsem dostala fotku od Báry, majitelky Erwínka (tatínek vrhu C), kde nám poslala pozdrav z dovolený. Jelikož to okolí znám moc dobře z fotek od majitelky Aragona, věděla jsem, kde jsou. A protože jsem v pravidelném kontaktu s majiteli odchovů, věděla jsem, že na to stejné místo jedou majitelé s Argim. Zvedla jsem telefon, domluvila schůzku a večer v baru se setkali Aragon se svým "švagrem" :o) Erwínkem. Nakonec se ještě párkrát potkali, protože bydleli ve stejném hotelu. Moc děkuji za čas a chuť se seznámit, protože majitelka Aragonka znala podrobně Erwínka z mého vyprávění a tak se chtěla sama přesvědčit, jak úžasný je :o).

03.08. Zkoušky z vodní práce retrieverů a loveckých slídičů

Arianku jsem po roce nic nedělání přihlásila na zkoušky z vodní práce. Myslela jsem si, že aspoň jednou nacvičíme, ale tím, že jsme byli na dovolené, tak jsme to nestihli. Nu což, riskla jsem to a vyjely jsme. Byly jsme tam opět jediný s GR. Terén byl moc hezký, ale rákosí bylo moc husté. Kde jsem si moc věřila, tam jsme pohořely a kde jsem měla pochybnosti, tak byla Arianka ukázková, až jsem se nestačila divit. Discipína rákosí je má oblíbená a věřila jsem nám. Bohužel rákosí bylo tak husté, že do něho vždy Aria vlítla, tak do čtvrtky, zamotala se a couvala pozpátku ven, protože by se jinak nedostala. Vždy jsem popošla dál a poslala jí znovu. Jednou se prorvala na hladinu, že jsem slyšela skok do vody a za chvíli opět přiběhla. Rozhodčí k tomu nepřihlédli a dali nám známku, hned na první disciplíně, která nás zařadila do druhé ceny. Další disciplína byla dohledávka kachny pohozené v rákosí. Jelikož jsme měly los č. 5, před námi to bylo zapachované a tak Arianka nejprve šla po stopách předchozích psů. Váhala jsem, zda na ní písknout, ale vím, jak pracuje a věřila jsme jí. Nechtěla jsem zbytečně dávat povel, který by nám vzal bod, když vím, že kachnu dohledá a máme časový limit, do kterého se vejdeme. Arianka nezklamala. Asi po 1,5 minutě vyběhla s kachnou v mordě a štrádovala si to ke mně. Ale to bych nebyla já a jelikož mám silně pohmožděnou ruku, kachna mi při předávce vypadla a tak jsem nám to zbytečně pokazila a ztratily jsme 1 bod.

Poté jsme přejížděli na rybník, kde byly další dvě disciplíny. Má obávaná disciplína chování na stanovišti u vody, kdy se několik minut střílí brokovnicí, psi leží podél hladiny a nesmí se ani hnout, dopadla na výbornou. Při prvním výstřelu se Aria zvedla a rozhlížela se, kde ta kachna spadne. Protože nic nepadalo, lehla si a pak už celou disciplínu ležela jak přilepená :o). HURÁ, MÁME TO! Po roce nic nedělání jsem viděla, kde máme rezervy a kde musíme zamakat. Arianka je ale krátce po štěňátkách a jsem na ni opravdu nesmírně hrdá! Má vlohy po babičce Charlottce, jsme dobrý tým a věříme si! Děkuju ti za vše, co díky tobě prožívám!

Aria Dobré srdce Kosmíků

Zkouška z vodní práce retrieverů a loveckých slídičů - II. cena 65 bodů

25. - 28.7. - 4 summer night show Split

V Chorvatsku, přesněji až ve Splitu, se konala prestižní čtyřdenní výstava psů. Spojila jsem tedy výstavu s dovolenou. Na výstavu jsem přihlásila Cleopatru a Arianku. Celkem bylo kolem 5.000 pejsků.

Cleuška vyhrála svou třídu a tak se dostala do večerních soutěží o nej štěně z celé výstavy, kdy jsme šly proti všem vítězným rasám. Tyto soutěže byly moc pěkně zorganizované. Veliké kruhy nasvícené reflektory, kamery a plno fotografů. Před samotným vítězným kruhem byly další malé kruhy, ve kterých se podle katalogu připravovaly skupiny, jak šly za sebou (nej štěně, dotost, veterán atd.). Z předkola, asi z 50 štěňat jsme se první den dostaly do dvacítky, poté do BEST 10. Další den, kdy jsme také vyhrály svou třídu, jsme postupovaly a postupovaly, až jsme se dostaly do BEST 05!!! Cleuška byla na výstavě skoro nejmladší (třída štěňat je od 3. - 6.měsíců) a tak jsem na ni moc pyšná! První výstava a hned taková veliká a rušná.

Než na nás přišla řada, Clea spala na mé židli a koukala jí ze stanu jen hlava :o). Byla přímo za modelku! Všichni, kdo šel okolo se chtěl pomazlit.

Cleopatra Dobré srdce Kosmíků

(JCh, Dual Ch Erwin Tadeas Aurea Rosa & Aria Dobré srdce Kosmíků)

25.07. rozhodčí: Gunther Ehrenreich, třída štěňat: velmi nadějná 2

26.07. rozhodčí: Branislav Jarić, třída štěňat: velmi nadějná 1

27.07. rozhodčí: Maite Gonzalbo Lorenzo, třída štěňat: velmi nadějná 1, TOP 10 BEST minor puppy (rozhodčí: Michael Brenton Camac)

28.07. rozhodčí: Lesley Chalmers, třída štěňat: velmi nadějná 1, TOP 05 BEST minor puppy (rozhodčí: Gunther Ehrenreich)

foto z TOP 05 BEST minor puppy

Arianka si 4. měsíce po porodu a úplně bez chlupů, vedla první dva dny moc dobře. Bohužel si pak poranila v moři zadní nohu a třetí den výstavy jsem to riskla a šla s ní do kruhu. Jelikož kulhání neustupovalo, poslední den výstavy byla semnou pouze, stejně jako Sofinka, fandit a podpora pro Cleušku. Jsem na ní moc pyšná, v kruhu je jako profík a v posudku mám pokaždé napsáno, jak se krásně prezentuje a že má výborné předvedení :o).

Aria Dobré srdce Kosmíků

(Ch, JCh, Ch ČMKU Athos Lueur dorée & Bumble-Bee Neposlušné štěně)

25.07. rozhodčí: Gunther Ehrenreich, třída otevřená: výborná 4

26.07. rozhodčí: Branislav Jarić, třída otevřená: výborná

27.07. rozhodčí: Maite Gonzalbo Lorenzo, třída otevřená: velmi dobrá

28.07. rozhodčí: Lesley Chalmers, třída otevřená: nenastoupila

Na výstavě jsem se potkala s mnoha známými, jak z Čech, tak z Německa a moc jsem si to užila. Byla to pěkná zkušenost a třeba zase někdy příště...

výstaviště

Dovolená Slovinsko a Chorvatsko - Split

Jelikož cesta do Splitu je dlouhá (1200km), zastavili jsme se ve Slovinsku, přesněji v Mariboru. Spali jsme v rodinném domečku na vinici, klid, krásná příroda a nádherný výhled do okolních vesnic. Holky byly nadšený a myslím, že se jim tam líbilo :o).

Ve Splitu bylo horka 42 stupnů a tak nám trvalo jeden den, než jsme se aklimatizovali. Ráno v 6 se chodilo na procházku a pak okolo oběda jsme jezdili na psí pláž, kde byla Aria s Cleou k neudržení! :o) Sofince vadily vlny a spíše si hrabala v písku a kamínkách.

Cleuška jako pobřežní hlídka :o)

synchronizace po koupání na pokoji :o)

Svět je malý a tak jsme se v Chorvatsku potkali s majiteli Afrodity Sofinky. Děkuji za krásné odpoledne :o).

26.07. Genetické testy - Afrodita Sofia

Majitelka nechala Sofince ještě před krytím udělat genetické testy, abychom věděly, že budou štěňátka zdravá. Testy dopadly výborně a já jsem tak ráda, že všechna štěňátka z plánovaného spojení budou čistá po rodičích!

Afrodita Sofia - GR PRA 1 N/N, GR PRA 2 N/N, ICT-A N/P

Bastiaan Ori  - Obedience tábor

Ori odjel na svůj první tábor, jednalo se o obedience tábor. Ori byl prý moc šikovný, vnímavý a na to kolik mu je, byl jeden z nejšikovnějších :o).

Užívejte a jen tak dál. Jsem na Vás moc pyšná!

Maminka Sofinka s dcerou Ariankou, Bateiou a vnučkou Cleopatrou

Z Německa přijela Batynka a tak jsme se opět sešly. Baty je velice společenská fenečka, která má neskutečnou radost z maminky a holek.

zleva Cleopatra, Bateia a Aria, vpravo maminka Sofinka

16.7. pozdrav od Cassiopey, Calypsy a Cesarka 

Dostala jsem krásné fotografie s povídáním o tom, jak se štěňátkům daří a jak pěkně lumpačí :o). Udělali mi majitelé radost a já se nemůžu vynadívat!

Cassiopea

takhle se na nás zubí pod konferenčním stolem a pochopitelně jej ze spodu okusuje a dělá, že nic... :o)

Calypso

Jezdí na výlety, na chalupu a pěkně jí majitelé socializují. Caly se ničeho nebojí a roste z ní pěkná holčička :o).

Cesar

Miluje vodu a tak to majitelům nedělá vůbec lehké a po pořádné koupačce se jde pěkně usušit na hlínu :o).

13.07. Cleopatra na cvičáku a Bateia na výletě

V pátek jsem vzala všechny holky a jela jsem za známou Ivou do K. Varů. Holky jsou na její pejsky a prostředí už zvyklý, ale Cleuška ne a tak jsem byla zvědavá na její reakci. Chovala se přirozeně a z pejsků měla radost. V sobotu už nás čekal výcvik na cvičáku. Tentokrát tam přijeli noví pejsci a všichni si pěkně hráli. Je to moje šikovná holčička :o). Socializujeme co to dá...

 

Batynka byla s páníčky na výletě v Regensburgu a pak jeli na Velký Javor. Dostala psí zmrzku, fotilo si jí asi 50 cizinců :o), jela lanovkou a byla v restauraci. Vše zvládla na jedničku! Je to šikovná a krásná holčička, která má páníky pěkně omotané kolem packy. Je to jejich holčička na kterou čekali rok. Co já si víc můžu přát?... Hlavně buď zdravá a ať Vám to takhle šlape ještě mnoho let :o).

10.07. Cleopatra a pertaná

Rozmrazila jsem bažanta a formou hry jsem šla s Cleopatrou potrénovat. Bažant je bohužel zatím na ní veliký a tak když ho chtěla uchopit za tělo, vypadl jí. Clea si ale uměla poradit a tak ho popadla za krk a velikou rychlostí a radostí s ním pelášila. Je hodně chuťová, dělá mi radost, holčička.

po pořádném tréninku musí být zasloužený odpočinek :o)

Cronus Shadow navštívil ateliér a krásné fotky má ve své fotogalerii. Roste z něj moc pěkný pes!

08.07. Flet Zorro u nás na návštěvě
Po roce k nám opět zavítala kamarádka Květa se svým fletíkem Zorrem a dětmi. Zorra jsem ostříhala, udělali jsme krásné fotky, děti si pohrály s našima holkama :o) a po dvou hodinách všichni "odpadli". Bylo to moc příjemné setkání a já se budu těšit brzy na viděnou...
 
Zorro před a po ostříhání
Arianka chtěla Zorra jen pro sebe :o), odstrkovala holky a provokovala ho k hraní a laškovala s ním :o).
Květa se chtěla fotit jen s Cleopatrou, ale naše žárlivka Arianka na to měla vlastní názor :o)
sýýýýýr! :o)
Cleuška jako star na filmovém festivalu v Karlových Varech

Jako každý rok, tak i letos jsme nemohli chybět na filmovém festivalu ve Varech. Holky tento ruch už znají, tak ty jsme nechali doma, ale vzali jsme Cleopatru. Velice mile mě překvapila. Ničeho se nebála, ke všem šla, byla skoro jako rozená měšťačka :o). Potkali jsme také pana Dejdara, kterého jsem poprosila o fotečku :o). Skoro každý se u nás zastavoval, aby pohladil "toho medvídka" jak říkali lidi... potkali jsme také moc fajn rodinku se dvěma holčičkama, kteří mají doma již starší retrívřici.

Ve své fotogalerii má fotky Avril, Bastiaan Ori, Calypso, Caridwen Onyxia a Bateia. Všem moc děkuji :o).

Cleopatra  a voda
Cleuška miluje vodu na všechny možné způsoby :o). Dokonce i když jde pít, namočí do misky skoro celou hlavu a cintá po celém domě (to má po tatínkovi :o) ). Takže když jsme byli na procházce v lese, neváhá vběhnout do říčky, bažiny, kaluže no prostě kamkoliv, kde je voda.
 
paničko, já jsem opravdu v té kaluži nebyla, věříš mi? :o)
Jsou děsná vedra a tak nejlepší kam jít, je k vodě, holky jsou myslím spokojený.
Za fotky a videa děkuji majitelům Aragona, Afrodity Sofinky, Achillese, Athoska jr., Batynky, Briseonky, Bélose, Barnabáška, Baccuse Badyho, a všem majitelům štěňátek z vrhu C :o), s nima jsem skoro v každodením kontaktu.
22.06. Coursing

Kamarádka Zuzka o víkendu pořádala akci coursing. Jelikož mám v práci kolegu, který má vipety, domluvili jsme se, že on vezme svý kluky Alfréda a Česťu a já Arianku a Sofinku vezmu jen jako doprovod. Plno psů za střapcem nechtělo běžet a spíše je páníčkové přemlouvali, vč. můj kolega své vipety :o). Arianka se Sofinkou jevily od začátku veliký zájem o "něco" co pobíhá po poli a musela jsem je přivázat k plotu, jinak bych měla ruce jako opice :o). Domluvila jsem se se Zuzkou (pořadatelkou) a zaplatila jsem běh i Sofince. Holky si to moooc užily a Arianka se spřátelila s JRT, kterého pořád olizovala, asi si myslela, že je to miminko :o).

na fotce jde vidět, jak je Arianka pěkně nasvalená a hlavně, ta chuť to doběhnout!!! :o)

Sofinka si to také moc užila, ale zranila si přední nohu, když o drát v běhu zakopla

všechny fotky zde: dobresrdcekosmiku.rajce.idnes.cz/22.06.2019_coursing

Víkendové pozdravy
O víkendu Bastiaan Ori trávil s paničkou v Český Lípě, kde byl středem pozornosti a kolemjdoucí si ho pořád hladili :o).
Fotografie a videa mi chodí od plno z vás a chci moc poděkovat. Je to pro mě radost, vidět vyrůstat svůj odchov. Užíváte si společných chvil, zažíváte společně dobrodružství a pejsek je pro vás neodmyslitelnou součástí. Fotky mají pejskové ve své fotogalerii. Videa si schovávám v telefonu :o).
Focení Cleopatry
V sobotu jsem se domluvila s taťkou, aby přijel nafotit Cleušku. Jelikož jsou vedra, domluvili jsme se hned na ráno. Cleuška je rarach a kouzelná holčička v jedné osobě :o). Je pořád vysmátá, chodí mi na jahody a už je neodmyslitelnou součástí Sofinky a Arianky. Když pobíhají po zahradě a hrají si, říkam si, jaké mě to potkalo štěstí, že mám takové 3 krásné a zdravé holčičky. Je to sice teda náročné na čas, výcvik, úklid domu :o), krmení, ale stojí to za to!
 
Dětský den 15.06. - vystoupení Arianky

V sobotu jsem byla pozvaná na dětský den, který se konal asi 5 km od nás. Bylo tam naplánované vystoupení sestavy z poslušnosti. Jelikož dva pejsci vypadli, byla jsem s Ariankou jako náhradník a tak jsme se před tím ještě 2x sešli, abychom sestavu nacvičili. Arianka nemá s poslušností problém a tak šlo skoro vše jako po másle. Píšu skoro, protože před prvním nácvikem k nám přišla fena Švýcarského ovčáka a vystartovala mi po Ariance, ta byla v šoku, protože si feny vůbec nevšímala a stála u mě. Bohužel majitelka této feny se cítila velice dotčeně, když jsem jí vynadala před všema. Další nácvik byl asi 3 hodiny před samotným vystoupením. Čekala jsem s Ariankou až se všichni sejdeme, opět stála na vodítku u mě, když si to k nám štrádovala paní s fenou Německého ovčáka. Bez jakéhokoliv náznaku fena přišla k Ariance a okamžitě jí čapla za pusu a kousla jí!!! Arianka začala strašně brečet. Paní v šoku dala fenu manželovi a šla se k nám podívat, zda je Arianka v pořádku a moc se nám omlouvala. Arianka má "pouze" šlic na puse! Já jsem v šoku a velice rozhořčená z toho, jak se tohle může stát na cvičáku! Jsou to pejsci, kteří se setkávají pravidelně na cvičáku každý týden, ale bohužel neznají nikoho jiného, pokud někdo nový k nim příjde, chtějí ho zakousnout. Majitelé nechodí se psy nikam jinam! Tohle je velice špatná socializace, vlastně tohle není žádná socializace! Píšu to sem proto, abyste si všichni kdo máte pejska, uvědomili, jak je důležitá správná socializace. Není to jenom o cvičáku. Já s mýma holkama jezdím po státech na výstavy, absolvovala jsem několik cvičáků, týdenních táborů, abych měla doma toho nejúžasnějšího psa.

Jelikož má Arianka základ výborný, neměla problém sestavu/vystoupení dokončit.

Cleopatra a její první plavání

Konečně bylo několik dní krásně a tak jsme vzali Cleu s maminkou a babičkou k vodě, aby se rozplavala. Aria se Sofinkou skočily do vody okamžitě, Clea pár minutek pobíhala po břehu a pak hupsla do vody a chtěla za holkama do hloubky. To jsem se samozřejmě bála a tak jsem holky odvolala zpět k břehu. Moc si to holky užily a já se těšim na příště :o).

10.06. Výlet do Lokte

V rámci socializace jsme jeli v pondělí s Cleuškou do Lokte. Vzali jsme tentokrát jenom Sofinku, protože Clea je ocáskem Arianky a tak chci, aby si zvykala i bez maminky. Občas jí vezmu na procházku samotnou, ale do města jsem jí vzala s babičkou. Cleopatra byla v sedmém nebi, tolik lidí jsme potkali a všichni si jí chtěli pomazlit :o), moc se jí to líbilo.

09.06. Cronuss Shadow se strýčkem Agenorkem

Nedávno jsem předávala kontakt na sebe majitelům Cronusse Shadowa a Agenorka "Maxíka", jelikož bydlí relativně kousek od sebe :o). Netušila jsem ovšem, že se sejdou tak rychle. O to větší překvapení to pro mě bylo, když mi v neděli pípla zpráva s videem a fotkama Shadowa se strýčkem Maxíkem!

Udělali mi obrovskou radost a chtěla bych jim tímto ještě jednou moc poděkovat!

majitelka Maxíka se mazlí se Shadowem, Shadow s paničkou na cestě domů

(paničko, já ti něco pošeptám do ouška, za strejdou mě musíš ještě vzít, on je hodný a moc se mi u nich líbilo)

08.06. Karlovarská krajská výstava psů

V sobotu se u nás konala již tradičně Karlovarská krajská výstava psů, na které jsme nemohli chybět. Clea je ještě příliš mladá, tak tu jsem nemohla hlásit, Arianka je 10. týdnů (ale vypadá moc dobře!) po porodu a Sofinka není ve výstavní kondici. Jelikož se hlásily fenečky z odchovu, řekla jsem si, že o nic nejde a přihlásim i holky. Na výstavišti se nás sešlo mnoho, vč. přátel od GR. Na výstavě jsem se viděla s Achilleskem "Samíkem" a Bellou Blondie, kteří ale nebyli přihlášeni do kruhu. Měla jsem obrovskou radost je znovu vidět, jsou to krásní pejsci. Byla semnou kamarádka Kamča, která mi často dělá společnost na výstavách. Ráno hlídala Cleu a potom mi na výstavu dovezla Arianku. Pár foteček jsme zkoušeli udělat, ale bohužel jsme se na fotce nikdy nesešli všichni, ale i tak jsem moc ráda.

maminka Sofinka, Aria, Bateia a Achillesek

Arianka se ráda chová v náruči

Bateia a Briseona nastoupily prvně do třídy mladých. Po celý den foukal silny vítr, padaly židle, stany, fenečkám to nedělalo dobře a tak se moc nechtěly vystavit. Rozhodčí jim to samozřejmě vytkl. Ale pro Briseonku to byla první výstava a tak holky na tom zapracují a příště se zlepší. Batynce přijel páníček po dlouhých týdnech domů a tak místo vystavování chtěla z kruhu za ním pryč. A jak tedy dopadly?

Briseona Dobré srdce Kosmíků

rozhodčí: MVDr. Fr. Šimek, třída mladých: Velmi dobrá 1 (ze 4 feneček)

Bateia Dobré srdce Kosmíků

rozhodčí: MVDr. Fr. Šimek, třída mladých: Velmi dobrá 3 (ze 4 feneček)

Do silně obsazené třídy jsem nastoupila s Ariankou, která si vedla moc dobře a zísla Výbornou 4!

Výlety s Bateiou

Jelikož je Baty s páníky nějakou dobu na karlovarsku, naváhali jsme a několikrát jsme se sešli :o).

01.06. Bateia na krajské výstavě psů v Rokycanech

V sobotu se rozjeli páníčci s Batynkou do Rokycan na výstavu. Naposledy se vystavovala ve třídě dorost.

Počasí jim přálo, atmosféra by úžasná, poznali se s novými lidmi a jsou na Batynku moc pyšní!

Bateia Dobré srdce Kosmíků

rozhodčí: Lenka Frnčová, třída dorost: Velmi nadějná 2