Pozdravy z odchovů

Během pár dní mi přišlo mnoho pozdravů z obou vrhu A + B. Chodí mi také mnoho videí, které přeposílám majitelům sourozenců jejich miláčka. Videa na stránky nedávám, ale některé by stály za to! :o) Chci všem poděkovat! Jsem moc ráda, že štěňátka od Sofinky jsou právoplatnými členy rodiny a dělají radost.

Některá štěňátka z vrhu B se chystají na výstavy, výcvikové tábory a zkoušku z poslušnosti. Moc Vám přeji, ať se přání splní a hlavně ať jste i nadále šťastný se svými pejsky.

Všichni mají své fotky ve fotogalerii.

26.03. Sofinka slaví 6. narozeniny!

V úterý nastal veliký den pro Sofinku, slaví totiž již své 6. narozeniny!

Nechali jsme Sofince k narozeninám udělat rozsáhlý testy z krve a trusu (na ledviny, játra, štítnou žlázu atd.), aby nám nic neuniklo a věděli jsme, že máme zdravou holčičku! K tomu všemu dostala také ještě plyšáka, ze kterého měla největší radost a nějaké mňamky. Byla na dlouhé procházce se svým páníčkem a myslím, že si den užila.

Holčičko naše, máme Tě neskutečně rádi! Přejeme Ti hlavně zdravíčko, buď stále svá, usměvavá, přívětivá fenečka, která má ráda vše a všechny a ať Tě temperament neopustí :o) (někdy nás tedy tímto zlobíš, ale to bys jinak nebyla Ty).

Bateia na výletě

Bateia hodně cestuje s páníčkama Zuzkou a Ondřejem. Tentokrát nám posílají pozdrav ze Šumavy, přesněji od Černého jezera :o).

Je pro mě radost vidět, že je Vaší součástí. Děkuji a posíláme mnoho pozdravů.

Sofinka

Sofinka dostala k Vánocům obrovského medvěda, se kterým si pořád hraje. Dokonce si ho dotáhla do chodby a spokojeně si vedle něho lehla :o).

Pozdravy z vrhu B

Přišlo mi mnoho fotek a videí od majitelů pejsků a feneček z vrhu B. Vždy mi tímto vykouzlí úsměv na tváři.

Bateia byla s páníčky na hoře Hoher Bogen.

Bastiaan Ori posílá foto z postele, kde musí zahřívat nemocnou paničku.

Briseona byla s páníčky na chatě, kde se vše připravuje na jaro.

Barnabáš také hodně cestuje, ale tentokrát nám poslal pozdrav z domova.

Bélos nám posílá fotografie z domova. Chodí na pravidelný výcvik, miluje vajíčka a je moc šikovný.

Všechny fotky mají ve své fotogalerii. Moc za ně děkuji!

14.03. Aragon na dovolené

Argi odjel s páníčky na dovolenou do hor, kde se dokonce potkal s panem Čenským, který tam nahrává seriál.

Dostávám každodenní report s fotem. Chci moc poděkovat majitelům za to, jak královsky se u nic má Argi!

10.03. nácvik na OVVR

V neděli se konal první nácvik na OVVR pod záštitou regionálního střediska karlovarského kraje Retriever klubu. Všichni byli moc šikovný a výcvik se bude konat každých 14 dní do zkoušek. Všem moc děkuji za účast a budu se těšit zase příště!

Výcviku se také zúčastnila Bateia, která mě velice mile překvapila při disciplíně nos, kdy jsem do keře schovala bažanta. Baty bažanta viděla prvně a bez váhání ho uchopila do mordy a běžela pryč :o), aby jí ho nikdo nesebral. To ale páníčci doladí :o).

09.03. návštěva

O víkendu nás navštívila rodina ze 400.km vzdáleného města, která čeká na štěňátko od Arianky. Jejich psí holčička bohužel zemřela. Moc děkujeme za dárečky a holky za drbání :o).

04.03. vrh B slaví 6. měsíců!

Ten čas tak letí! Štěňátkům z vrhu B je už 6 měsíců. Přišlo několik videí a fotek, moc za ně majitelům děkuji.

Bateia a Barnabáš

Bastiaan Ori si hraje na neviditelného :o)

02.03. Jihočeská oblastní výstava psů

V sobotu nastal veliký den pro Batynku, jela totiž s paničkou na svou první výstavu. Baty jsem ostříhala a s paničkou pilně trénovaly běh a postoj. Na výstavě se potkala se svojí babičkou Charlotte, tetou Brigitte a polosestrou. Krom toho má samozřejmě plno nových kamarádů :o). Nejenom, že si výstavu užila, ale odvezla si pohár, diplom a krásné 2. místo!

Bateia, třída štěňat: velmi nadějná 2

rozhodčí: Otakar Vondrouš

Moc gratuluji!!! A přeji i nadále mnoho úspěchu :o)!

02.03. Briseona

Bri je neskutečná cestovatelka! Jelikož jí bude v pondělí 6 měsíců, vzali jí páníčci na hrad Radyně :o).

 01.03. Afrodita Sofia

Sofinka  byla s páníčkama na výletě, kde se jí nejvíce líbily kozy :o). Poté si užívala odpočinku na zahradě, kde našla za stromy zapadlý dummy, to bylo radosti :o). 

23.02. Arianka

Arianka  je 30. den březí a usne prostě kdekoli :o), asi těhotenská únava. 

18.02. Bélos "Sunny"

"Sunny" má nové fotky ve své fotogalerii, za které moc děkuji paničce :o).

16. + 17.02. Bastiaan Ori na výletě a na novém cvičáku

Ori měl náročný víkend. V sobotu byl s paničkou na výletě, kde mimo jiné potkal kačenky, byl také v kavárně a poznal mnoho nového :o). V neděli se jelo cvičit na nový cvičák, kde byly kladiny, kužely, prolézačky a Ori se opravdu ukázal a byl nejšikovnější ze všech! Panička byla na něj náležitě pyšná a já jsem s ní :o). Po tak náročném víkendu odpadl a spinkal a spinkal, kulíšek :o).

zasloužený spánek :o)

14.02. Avril "Paula"

Přišel mi krásný pozdrav z Něměcka od majitelů Pauly, která chodí na pravidelné procházky a moc se těším, až se uvidíme na 3. srazu vrhu! :o)

09.02. Barnabášek a Briseonka

V sobotu jsem dostala krásné zprávy a fotografie Barnabáška a Briseonky.

Barnabášek nesmí do postele, ale využil situace, když šla panička do kavárny a takto ho našla v posteli :o). Opravu jen přikrýt a spinkat.

Briseonka je neodmyslitelnou součástí paničky. Ačkoliv na určitá místa pejskové nesmí, Briseonka je vyjímka a doprovází svou paničku všude! Ať už se jedná o práci, školu, kavárnu, zápasy a mnoho dalšího. Musím říct, že jim to spolu sluší! :o)

Všem ostatním, co mi posíláte nádherná videa, moc děkuji! V dlouhých chvílích si je přehrávám a jsou mi balzámem na duši.

CH CZ, CHS SK, CHS PL, VET CH PL + SK + CZ Deep Devotion Brdské zlato "Dean"

Na nebi je o jednu hvězdu více...

Dne 05.02. navždy odešel dědeček našeho vrhu A + B. Nejbližší ví, že původní tatínek vrhu B měl být právě Dean. Sofinka ho ale nepřijala a tak jsme opakovali spojení s úžasným Athoskem (Deanovo syn).

Jsem ráda, že jeho krev putuje nejenom v našem odchovu, ale v mnoha psech. Budeme vzpomínat...

04.02. vrh B slaví 5.měsíců

Svých 5.měsíců Briseonka oslavila se svojí kamarádkou na procházce, kde se díky sněhové nadílce pořádně vyřádily :o).

31.1. Bella Blondie

Poslední den v měsíci se mi podařilo navštívit majitele fenečky s červeným obojkem, která od nás bydlí nejblíž. Bella Blondie je úžasná, nádherná a velice klidná fenečka. Není se čemu divit :o), Blondie žije mezi pejskama a ještě k tomu bydlí ve městě, takže socializaci má úžasnou. Moc děkuji majitelům za vše a budu se těšit zase příště :o).

zkusila jsem jí vyfotit v postoji, stála jako socha a mohla jsem si s ní dělat cokoliv  :o) 

26.1. návštěva - Bateia

V sobotu jsem měla možnost navštívit majitelé fialové fenečky. Bateia je nádherná a stále usměvavá fenečka, která za pamlsek udělá cokoliv :o). Páníčci se chystají na výstavu a tak jsem Batynku ostříhala. Byla moc hodná při stříhání, až mě překvapila. Panička ji teda musela dávat mňamky, ale jinak jí bylo jedno co s ní dělám a že jí lochtám na pacičkách :o). Je velice kontaktní, jako její sourozenkyně a musím říct, že to tedy také moc dobře umí s paničkou. Ale vůbec se jim nedivím! Jsou boží! Batynka měla o víkendu psí kamarádku Bertičku a věřím, že si procházky ve sněhu moc užily. 

Prý se Baty nerada fotí, ale tady to vůbec tak nevypadá :o). Je to modelka!

Batynka jako modelka a s Bertičkou na procházce 

24.1. návštěva Baccuse Badíka

Ve čtvrtek jsme měli možnost navštívit Badíka a přespat u majitelů. Badíček je krásný, temperamentní pejsek, který má radost z každé návštěvy, ať už psí nebo lidské :o). Pořád dokola nám nosil hračky. Je moc učenlivý a aport má úžasný!

Holky se chovaly jako doma, obsadily gauče (Sofinka vedle páníka a Aria vedle mě) a šly spinkat :o).

Moc majitelům  za vše děkujeme!

19.1. návštěva Briseonky

V sobotu jsem si udělala čas a jela jsem navštívit majitelé oranžové fenečky. Briseonka je veliká cestovatelka a s majiteli ujede zhruba měsíčně 1.000 km autem, vlakem, autobusem, ale i tramvají :o). Miluje své čtyřnohé spolubydlící, chodí na dva cvičáky a páníčky si pěkně omotala kolem packy. Je to tedy pěkný temperament po mamince :o) a roste do krásy! Byla jsem z ní nadšená! Děkuji moc majitelům za lásku a čas, který jí věnujou.

Arianka

Arianka si užívá mrazivého sluníčka :o).

Bateia a její osobní stránky

Majitelé udělali Batynce osobní stránky a kdo má instagram, může ji sledovat také tam. 

Ráda bych Vás na ně tímto chtěla pozvat, kde můžete sledovat její příběhy a výlety. Baty má akční majitelé a tak jí čeká hodně zábavy :o). 

www.bateia-the-golden.estranky.cz/

Bastiaan Ori u fotografa

Ori tak rychle roste...jsem ráda, že budou mít majitelé fotografie jako vzpomínku :o).

Z Oriho roste nádherný pejsek, lumpárny mu koukají z očí :o) a moc se těším až ho zase uvidíme.

6. ledna - období naháněk

Začalo období naháněk...když mi volali a zvali mě s Ariankou na naháňku, měla jsem obrovskou radost a zároveň je ve mně vždy malá dušička a respekt. Arianka je hodně lovecká po své babičce Charlottce a tak jí to nechci odepírat. Pořídila jsem jí GPS a speciální vestu od fi. Záhoří RUDEL kdy jsem jí nechala všít do vesty dvouvrstvou ochrannou látku proti proříznutí.

Tentokrát naháňka neprobíhala podle mých představ. Hned po chvilce volali vůdci, že je nahoře potrhaný pes od prasete. Naposledy jsem viděla Arianku běžet právě nahoru a tak jsem vyběhla z řady a hned jsem se ptala, co to je za psa. Stafbulík šel do kontaktu s černou...prý je u toho moje Aria a ještě dva psi. Podle GPS jsem viděla, že se pohybuje dál směrem k jinému lesu. Arianka s dalšíma dvouma psama hnala za černou... Vše dobře dopadlo a nakonec jsme se vrátily spolu domů.

Chtěla bych říct, jak moc jí miluju a má můj obrovský obdiv a respekt ve všem co dělá! Díky ní zažívám nové věci, o kterých jsem nikdy ani nesnila. Ukazuje mi krásu tohoto plemene. Od malička byla tak všestranná, že jsem jí hodně zatěžovala, ale ona mi to 1000x vrací! Miluju jí takovou jaká je a neměnila bych, mé srdce bije pro ní.

Brzy opět na další naháňce, lovu zdar!

Shrnutí roku 2018

Uplynul rok 2018 a ráda bych ho tímto shrnula. V roce 2018 jsme přivítali na svět náš vytoužený vrh B. Chtěla bych především poděkovat všem majitelům našich štěňátek, jak krásně se starají o svá zlatíčka!

leden 2018 - Aria - Výborná na mezinárodní výstavě v Norimberku

únor 2018 - sraz vrhu

březen 2018 - Aria nadstandartní genetický test GRMD Xn/Xn negativní

                     Sofinka slaví své 5. narozeniny

duben 2018 - A´ Safira Sofia absolvovala jarní svod

                    Aria složila zkoušky vloh v I. ceně

květen 2018 - Aria se stala druhou nejlepší fenou roku 2017 v Retriever klubu

                    Aria se stala vítězkou na Oblastní výstavě - Výborná 1, vítěz třídy, oblastní vítěz

červen 2018 - A´ Safira Sofia na krajské výstavě v Karlových Varech Výborná 2, junior handling 3. místo

                     A´ Safira Sofia na krajské výstavě v Rokycanech Výborná 1, vítěz třídy

                     Achilles na krajské výstavě v  Karlových Varech Výborný 1, junior handling 4. místo

                     Aria na mezinárodní výstavě v Klatovech Výborná

červenec 2018 - Afrodita Sofia složila zkoušku k uchovnění OVVR

srpen 2018 - A´ Safira Sofia na krajské výstavě psů v Kladně Výborná 3 a složila zkoušku k uchovnění OVVR

září 2018 - Afrodita Sofia na výstavě Výborná 2 a velmi dobrá

                Aria složila další zkoušku z poslušnosti BH doprovodného psa

                narodil se vrh B

říjen 2018 - vrh A slaví své již 3. narozeniny

listopad 2018 - Afrodita Sofia se stala oficiálně chovnou fenou