Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2020

Všem návštěvníkům stránek, majitelům našich odchovů, přátelům a známým přejeme veselé, klidné Vánoce a šťastný vstup do nového roku 2020. Hlavně hodně zdraví a ať se všem vyplní jejich přání.

Nesmím opomenout, že na začátku roku by se měl narodit vrh D Afroditě Sofince, které přejeme klidný průběh porodu, všem zdravíčko a ty nej budoucí majitelé! V novém roce by se měl také, doufáme, Athosek jr. stát tatínkem. Všem moc držíme palce a těšíme se na vnoučátka!

Vánoce
Nejvíce dárku dostaly samozřejmě holky :o). Také přijel taťka a udělali jsme Cleušce (nově jsme jí dali jméno Erwínka :-) ) aktuální fotky. Čím dál tím víc je celá tatínek!
Cleuška chytila Ježíška :o)
na horách
Od majitelů odchovu jsem dostávala celé svátky fotky a videa. Moc za ně děkuji :o), je to pro mě radost, vidět, jak báječně se pejsci mají! Všichni mají své fotky v galerii.
15.12. Vánoční pohoda

V sobotu jsme tu měli na hlídání Bateiu. Holky si pohrály, užily si to a já jsem se s nima celý den nezastavila :o). Pršelo, foukalo a tak jsem je pořád dokola myla a myla :o). Fotku jsem bohužel žádnou nestihla udělat.

 
Cleuška je ocásek Arianky. Kam jde mamka, tam jde i ona. Domácí pohoda, když panička žehlí - Aria s Cleou.
Cleopatra a její první sníh
Všem z odchovu bych chtěla poděkovat za fotky, dárky a přání, které mi chodí, moc si toho vážím!
od majitelů Cassi - originální dárek, přesně pro mě :o)
od majitelů Caly, děkuji Klárce za ručně malovaný obrázek :o)
 
Svět je malý a jelikož majitelé Cassi a Aragona bydlí relativně kousek od sebe, sešli se. Argi má konečně psího kamaráda :o). Jeho temperament né každý pejsek snese. Mám velikou radost a moc děkuji za videa a fotečky.
Aragon a Cassiopea
07. - 08.12. CACIB Nitra 2019

Druhý adventní víkend se pořádala v Nitře výstava psů, na kterou jsem nás přihlásila jen v sobotu a v neděli. Arianka je ve výborné kondici a tak jsme jeli zkusit štěstí. Konkurence byla veliká a my jsme se neztratily!

V sobotu byla u Cleušky silně obsazená třída, bylo nás celkem 10. Dle mého jsme skončily na jiném místě, ale když jsem si šla zapsat výsledek do PP a paní ve výdejní kanceláři mi dávala medaili, divila jsem se. Až pak venku jsem se pořádně podívala a nestačila jsem se divit. Cleuška má úžasné 1. místo!

Za to v neděli se Cleušce paní rozhodčí vůbec nelíbila :o). Divně paní rozhodčí na ni mlaskala a váhavě k ní přistupovala a pokaždé dávala ruku pryč a tak na sebe nenechala sáhnout :o). 

Arianku výstavy od mala nebaví, dává mi to jasně najevo. Celou dobu výstavu prospí, jen občas otevře oči a dělá že tam není :o). V sobotu svoji krásu moc nedokázala prodat, stála jako socha, krásně běžela, ale bez energie. Oproti neděli veliká změna! Vběhly jsme do kruhu dokonce s kroutícím ocáskem, mlaskání paní rozhodčí přešla :o) a vystavila se náramně! Paní rozhodčí posuzovala velice důkladně a často se ke psům vracela a pořád na ně sahala. Pak nás nechala běhat asi 7 kruhů, mě ukázala ať jdu dopředu (srovnávala si pořadí) a nechala nás zase běhat. Arianka svou třídu vyhrála a to byla v kruhu nejstarší! Wauw! Máme rozdělaného šampiona krásy Slovenské republiky! Jsem na Arianku pyšná, vše prvně zažívám právě s ní...miluji tě!

Cleopatra - velmi nadějná 1

Aria - 07.12. třída otevřená: velmi dobrá 3 (z 5. fen)

 08.12. třída otevřená: Výborná 1, CAC (ze 4. fen) - čekatelka šampiona Slovenské republiky

Většina chovatelů má své psy v kennelce, naše holky leží volně na dece před kennelkou a tak se u nás plno lidí zastavovalo, aby se pomazlili. Dokonce se nám párkrát stalo, že k nám přišel mladý pár, zda prodám Cleopatru, že jí okamžitě koupí! Zda prodávám i starší a už vychované psy? Když jim manžel vysvětloval, že nemáme vrhy každý rok na byznys a že si budoucí majitelé velmi pečlivě vybírámě, váhavě se dívali...já odešla, protože s takovými lidmi si nemám co říct. Takže... :o) abyste věděli, ani jednu ze svých fenek neprodám, ani za milión!

naše lásky - Cleopatra, Sofinka a Arianka

05.12. Mikuláš

Mikuláš k nám letos přišel o něco dřív, ale to holkám vůbec nevadilo :o). Dostaly dobroty a s novým, velikým plyšákem se mordují.

30.11. + 01.12. Mezinárodní výstava psů Praha

V sobotu se konala mezinárodní výstava psů v Praze. Na tuto výstavu jsem se přihlásila kvůli odchovu, abychom se opět viděli :o) a hojnost byla veliká!

zprava: Athos jr., Cleopatra, tatínek vrhu C Erwin, Bastiaan Ori, Cesar, Caridwen Onyxia, Calypso, Bélos, Baccus Bady, Bella Blondie

dodatečně za námi ještě přijela A´ Safira Sofia

Všem moc děkuji, že jste vážili cestu a že jsme se zase mohli vidět.

A jak se nám dařilo? :o) Moc všem gratuluji, byli jste šikovný.
Athos jr. - třída otevřená: Velmi dobrý
Bélos - třída mladých: Velmi dobrý
Cesar - třída dorost: Velmi nadějný
Calypso - třída dorost: Velmi nadějná
Cleopatra - třída dorost: Velmi nadějná 3
Bella Blondie - třída mladých: Velmi dobrá
14.11. Bastiaan Ori - rentgeny

Dnes přišla nejkrásnější zpráva a to, že  Ori  je zdraví!!!

DKK A/A, DLK 0/0, OCD negativní (vyhodnotil MVDr. Decker)

Moc gratuluji a raduji se s Váma!

Ori u pana doktora po zákroku, Clea byla jako doprovod :o), odjíždí zpět domů

28.10. Oblastní výstava psů Kelč

Na tuto oblastní výstavu psů v Kelči nás jela reprezentovat Calypso. Pro majitelé Caly to byla premiéra a musím říct, že se pečlivě připravovali. Na řadu přišli až v odpoledních hodinách a v kruhu byly celkem tři fenečky.

Mám velikou radost a moc majitelům gratuluji! :o)

Calypso Dobré srdce Kosmíků

rozhodčí: MVDr. Josef Nosek

třída dorost: Velmi nadějná 1 (ze 3)

Třeboň

O víkendu 19. + 20.10. se konalo jihočeské derby. Jelikož to je kousek od Třeboně, přihlásila jsem Arianku a domluvila jsem si spaní u Šárky.

Arianka začala hárat už dávno před zkouškama a tak jsem jsem vše plánovala a těšila jsem se. Do Třeboně jsme vyrazili už ve čtvrtek. Arianka ale bohužel hárala prvně po štěňátkách a tak to nepřestávalo a nepřestávalo, takové silné hárání jsem u ní ještě nezažila, byla dokonce i stále svolná k páření a tak jsem se ze zkoušek musela omluvit :o(. Moc mě to mrzelo. I tak jsme vyjeli a aspoň jsme se zase viděli s rodinou holek.

zleva: Brigitte, Charlotte, Cleopatra, Sofinka a Arianka; zleva: prababička Charlotte s Cleopatrou, teta Brigitte

Cleopatra s dedečkem Athoskem Lueur dorée; zleva: Aria, Sofinka, Clea a Athos Lueur dorée

zleva: Cronus Shadow, babička Sofinka, sestra Cleopatra a maminka Arianka

výlet do města:

Po příjezdu domů byla Arianka úplně vyřízená a tak spala a spala :o).

17.10. Briseona - rentgeny

Cestou na naší dovolenou jsem netrpělivě očekávala výsledky rentgenů Briseonky. Když mi napsala panička, měla jsem obrovskou radost. Výsledky nemohly dopadnout líp! Moc majitelům gratuluji a raduji se s Váma.

DKK A/A, DLK 0/0 (vyhodnotil MVDr. Decker)
13. - 14.10. vrh A slaví 4. narozeniny!

V noci ze 13. na 14.10. to už jsou 4. roky, co se narodil vrh A! Jako by to bylo před týdnem... Děkuji všem za videa a zprávičky o pejscích jak se jim daří.

Moje Arianka oslavila narozeniny procházkou, vyhrabáním myšek a pak dostala hračky a dobroty, o které se musela podělit s maminkou Sofinkou a malým ťupíčkem Cleuškou :o).

Moje nejmilovanější Arianko, přeji Ti hodně zdravíčka, buď i nadále taková jaká si, mám Tě nesmírně ráda!

12.10. MVP České Budějovice

V sobotu se na výstavu vydali majitelé s Batynkou a Shadowem a vedlo se jim více než dobře :o).

Bateia a Cronus Shadow

Shadow nastoupil do kruhu se svojí paničkou a měli premiéru, kde také zvítězili!

Cronus Shadow

třída dorost: Velmi nadějný 1

Batynka nastoupila do silně obsazené třídy mladých, kde bylo celkem 11 fen.

Bateia

třída mladých: Výborná 4

Moc Vám gratuluji! Jsme na Vás pyšná :o).

08.10. Bella Blondie - rentgeny

Dobrých zpráv není nikdy dost a tak se raduji s majiteli Blondie, která dnes podstoupila rentgeny kyčlí a loktů vč. ramen u pana doktora MVDr. Deckera s tím nejlepším výsledkem!

Bella Blondie Dobré srdce Kosmíků

DKK A/A, DLK 0/0, OCD negativní

Blondie je tak třetí pejsek z vrhu B, který podstoupil rentgeny a výborným výsledkem. Mám obrovskou radost!

05.10. OVVR v Kynšperku pod záštitou RK
V sobotu nastal den D. Nejenom, že jsem se s Cleou zúčastnila OVVR, ale já jsem byla pořadatel. OVVR jsem začala plánovat už na přelomu roku, kdy jsem požádala klub o regionální středisko. Vše jsem v tu dobu také řešila s Janou Dejmkovou, která mi byla velikou oporou. S poradkyní pro výkon jsem byla v kontaktu a vše mi bylo schváleno. Jelikož Retriever klub neměl v Západních Čechách zastoupení, i oni měli zájem na tom, aby se zde zkoušky konaly. Dlouho jsem vybírala honitbu, až jsme s Janou natrefily na krásné místo s rybníkem v Kynšperku. S blížícím termínem jsem vyřizovala podle metodiky klubu vše potřebné a začaly nácviky na zkoušku.
Na zkoušku se přihlásila Bateia a Bella Blondie. Udělaly mi majitelky velikou radost! Fenečky jsou vlohové, krásné a všichni zkoušející byli úžasní. Chtěla bych ještě jednou všem poděkovat a zároveň poblahopřát!
A jak že se nám vedlo?
 
Bateia - 232 bodů vítěz zkoušek (se zvěří), rozhodčí Jana Dejmková
Cleopatra - 222 bodů celkem 2. místo (v 6. měsících), rozhodčí Jana Dejmková
Bella Blondie - 204 bodů (se zvěří), rozhodčí Jana Dejmková
 
Clea
Bateia a Bella Blondie
my všichni :o)