28.5. letní radovánky holek

V neděli jsem holkám napustila bazén, aby se trochu ochladily a vytahovaly z vody předměty. Moc je tato hra baví a dohadují se mezi sebou, kdo bude rychlejší :o).

Arianka je prostě můj poklad a šoumen v jedné osobě a tak nezkazí žádnou srandu a kření se všude :o).

Krajská výstava psů Plzeň 27.5.

V sobotu jsem jela s kamarádkou a Ariankou na výstavu do Plzně. Na nějakou dobu budeme mít pokoj od výstav :o) a tak jsme si tuto výstavu moc užily. Výstava se koná v krásném prostředí a potkala jsem se s přáteli, které znám z výcvikového pobytu a letos se tam opět setkáme.

Arianka se opět předvedla v tom nejlepším světle a chodila po výstavišti (i mimo něj - v parku) na volno a vodítko měla pořád v puse a jak viděla hlouček psů, vběhla doprostřed s vodítkem v puse a začala chrochtat a vytahovat se před ostatními psy :o).

Arianka byla úžasná nejenom na výstavišti, ale také v kruhu. Krásně se předváděla i v tomto horku. Vyběhaly jsme si 2. místo a známku VÝBORNÁ!

posudek zde: Výstavy a zkoušky

v parku, než na nás přišla řada

21.5. návštěvy - A´ Safira Sofia a Achillesek

V brzkých ranních hodinách přijely majitelky Sofinky - A´ Safira Sofia a pokračovala jsem s nima k panu doktorovi na rentgeny kyčlí a loktů. Poté u ná trávily odpoledne, které jsme si náramně užily a Eliška nafotila krásné fotky.

zleva: Aria, maminka Sofinka, A´ Safira Sofia

Arianka s maminkou Sofinkou

holky si stejně vyhrajou samy :o)

Moc děkuji za krásný den a teď už jen tfuj, tfuj, tfuj a držím všechny palce na výsledek DKK + DLK!!!

 

Ve večerních hodinách jsme měli další, velice milou návštěvu a to majitelé s Achilleskem " Samíčkem". Samíček je šťastný pejsek, který se má moc dobře, jezdí na pravidelné výlety a páníčky má pěkně omotané kolem packy :-D.

Děkuji za návštěvu a brzy na srazu vrhu.

20.5. Mezinárodní výstava psů Litoměřice

Na tuto výstavu jsem se dlouho těšila a moc se mi líbilo prostředí, organizace výstavy, dobrá a přátelská nálada a nejvíce jsem byla zvědavá na Slovenskou rozhodčí. Paní rozhodčí se evidentně nelíbili velcí a mohutní psi, upřednostnila spíše zlatou barvu...sledovala jsem to s napětím, než jsem do kruhu nastoupila s Ariankou :o). Do kruhu nás nakonec nastoupilo 9 fen. Arianku jsem si hned srovnala do postoje a stála jako socha. Líbilo se mi, když šla rozhodčí posuzovat jednotlivé psy, nejprve si stoupla před psa, aby jí viděl, prohlédla si hlavu, poté přistoupila čelmo k psovi, dala ruku před čumák, aby si jí očuchal a poté psa ohmatala. Ptala se mě, kolik je feně a že je dobře nasvalená, poté následoval běh a mohly jsme odejít.

Když rozhodčí posoudila všech 9 fen, měly jsme nastoupit zpět do kruhu a rovnala nás do pořadí.

Arianka se umístila na krásném 4. místě se známkou VD!

čekání než na nás příjde řada, s maminkou Sofinkou

v kruhu, já v růžovém svetru

rozhodčí: Viera Vítková, mezitřída: VD4

posudek: Výstavy a zkoušky

16.5. výlet do Hor

Dnes byl páníček s našema holkama na dlouhém výletě. Holky se unavily, cestou potkali moc milé lidi a děti a tak se museli pomazlit :o).

13.5. Krajská výstava psů Hradec Králové

V sobotu se konala výstava psů v Hradci Králové, kam se vydala A´ Safira Sofia se svojí rodinou. Sofinka nastoupila do mezitřídy, získaly krásný posudek a 1. místo se známkou VD. Sofinka se krásně vystavovala, ale bohužel nepadla do oka rozhodčímu, zadával totiž všem VD. I tak Vám moc gratuluji! :o)

11.5. Pozdrav od Sofinky s rodinou

O víkendu jsem dostala opět krásné fotografie Sofinky od její úžasné rodiny. Sofinka má vše, co si může jen přát a to milující rodinu, náruč, která ji vždy obejme, samé dobroty, psí kamarády a plno zážitků z výletů. Děkuji za vše, co pro Sofinku děláte!

8.5 Krajská výstava psů Staňkov

Jako každý rok, tak i letos jsme jeli na výstavu do Staňkova. Přihlásila jsem jen Arianku do mezitřídy, kde se vystavovala prvně a Sofinka jela s námi jako doprovod.

Cestou nás potkala nemilá událost, zhruba 2 km před výstavou byla bouračka 3. aut a veňku stáli pejskové, sanitka, Policie, hasiči...bylo to moc smutné, zřejmě jeli také na výstavu.

Výstava ve Staňkově je vždy na letišti, na obrovském poli. Jelikož ale několik dní předtím pršelo, vše bylo pod vodou a my se brodili v blátě. Ještě nikdy jsem nevystavovala psa do půlky těla zabláceného včetně mě, měla jsem bahno i na hlavě :o). Rozhodčí byli korektní, dělali si srandu a přistupovali tak k tomu. V kruhu jsme byly dvě. Po kontrole chrupu a běhání v kruhu nás začal pan rozhodčí posuzovat jednotlivě. Arianka se mu moc líbila, ptal se mě, zda chodíme často vystavovat, že fenka je opravdu moc pěkná. Máme krásný posudek a zmínil, že je Arianka po zimě bez kožíšku (proto nezadal titul) :o) a získala známku VÝBORNÁ 1!!!

rozhodčí: MVDr. Fr. Šimek

posudek: fena dobrý rámec, výborně nesená hlava, kvalitní pigment, perfektní úhlení, plynulý pohyb, srst není ve výstavní kondici

fotografii bohužel žádnou nemám, všichni jsme byli od bahna a to jsme nefotili :o)

Jsem pyšná na Arianku a někdy zase příště!

30.4. Arianka se stala chovnou fenou

K 30.4. se Arianka stala chovnou fenou! Za tuto relativně krátkou dobu jsme ušly veliký kus cesty a učily se od sebe. Jsem nesmírně šťastná, že jsem si Tě vybrala a že Tě mám, Arianko! Buď i nadale taková jaka si, nic bych na Tobě neměnila a přeji Ti především hodně zdravíčka, jsme na Tebe hrdý!

28.4. zprávičky od Aragonka a Sofinky a Pauly

V uplynulých dnech jsem dostala krásné zprávičky od majitelů odchovu.

Paula má svého nejlepšího páníčka, který jí má MOOOC rád :o), děkuji za tak krásné fotečky Pauly a Nilse!

Eliška se Sofinkou mají nového psího kamaráda jménem Hugo. Hugo je zvídavé štěňátko, se kterým si Sofinka rozumí a hned ho chtěla vychovávat :o). Přeji Vám krásné společné zážitky!

Panička Aragonka od první chvíle říkala, že se jí líbí "medvídci" a tak ho nebude nikdy stříhat. A jak se říká: "nikdy neříkej nikdy" :o)... 1,5 roku uběhlo a Aragonek navštívil salón a musím říct, že mu sestřih velice sluší!

22.4. Mezinárodní výstava psů České Budějovice

V sobotu se konala v Českých Budějovicích výstava psů, na kterou jsem přihlásila Athoska jr. Chtěla bych ještě jednou moc poděkovat Šarce Petříkové za ostříhání, vykoupání a předvedení Athoska jr. na výstavě! :o)

Byla to pro něj první výstava takového typu. Podle slov páníčka to zvládl dobře a páníček byl na něj, i přesto že se neumístil, hrdý! Já jsem na Vás také hrdá a děkuji všem majitelům, že mé nápady dávají a s radostí se jich účastní! :o)

Na výstavu přijela také majitelka Sofinky, které děkuji za fotografie.

Athos jr. mezitřída: VD (celkem 7 psů)

rozhodčí: Tibor Havelka

v kruhu při posuzování

 

Zde je společná fotografie: Athos jr., A´ Safira Sofia, tatínek Athos Lueur dorée

15.4. Jarní svod loveckých plemen, OMS Jihlava

Afrodita Sofia byla v sobotu s paničkou na Jarním svodu loveckých plemen v Jihlavě. Sofinka byla změřená na 52cm, chrup má úplný a skus nůžkový, mám z Vás radost, děkuji Jani!

Jarní svod loveckých psů, OMS Jihlava, 15.4.2017

hlavní rozhodčí: MUDr. Drahota František

typ: typická, zbarvení: jednobarevný, síla kostry: silná, chrup: úplný, skus: nůžkový, srst: standartní, povaha: klidná, výška 52cm, oko: tmavé, ucho: normální, čenich: normální

14.4. Arianka se Sofinkou

S holkama jezdíme na pravidelné výlety a užíváme si společných chvil, hrajeme si a holky dovádí se psími kamarády.

Arianka

12.4. Pozdravy

Ve své fotogalerii mají nové fotky Afrodita Sofia, Aragon a A´ Safira Sofia. Majitelům moc děkuji.

8. a 9.4. MVP Chemnitz a CT zkoušky

Uplynulý víkend byl úžasný!

V sobotu jsem Arianku přihlásila na Mezinárodní výstavu psů v Chemnitzu, kde nastoupila ještě do silně obsazené třídy mladých a vůbec se neztratila!!!

MVP Chemnitz, rozhodčí. A. Polgar, třída mladých: Výborná 3 (celkem 8 fen)

Posudek: střední fena, správná velikost, dobrá hlava a krk, korekce v pořádku, korektní přední úhlení, harmonický pohyb

během posuzování

zde je typická fotka pro Arianku, jak se má venčit na výstavě a jsou okolo pejsci, hned se musí předvádět :o)

 

V neděli se konala Canisterapeutická zkouška v Třemošné u Plzně. Původně jsem na tuto zkoušku nechtěla jít, protože je Arianka mladá. Jelikož jsme ale po dvou letech ukončili spolupráci s organizací, kam jsem docházela se Sofinkou vykonávat Canisterapii a nyní budeme dojíždět do Sokolova - je to domov pro lidi s Alzheimerovou chorobou a tak jsem Arianku přihlásila, aby obohatila náš tým :o) a budu ji zatěžovat mírně, tak jak ona sama bude chtít. Už se moc těším, kolik radosti budeme rozdávat!

Arianka byla úžasná a tuto zkoušku složila v pouhém 1,5 roce!

9.4. Canisterapeutické zkoušky, Třemošná, Pomocné tlapky

1. - 2.4. Víkend plný pozdravů

Přišly mi krásné pozdravy od majitelů Vrh A a udělali mi všichni obrovskou radost! Všem moc děkuji a přeji samé krásné chvíle.

"Samík" Achilles chodí se svojí paničkou na trampolínu a vůbec se nebojí! :o)

"Paula" Avril si ukradla kyblík, který takto rozkousala a ještě se jde chlubit páníčkovi :o)

"Sofinka" Afrodita Sofia byla opět se svojí rodinou na keškách, kde lítala po lesích a loukách a svou rodinu utahala. Poté si myslela, že deku, kterou panička dala na lavičku je přece pro ní :o) a tak hup nahoru za páníčkama.

"SofinkaA´ Safira Sofia se stala aktem pro svou paničku, která se učí fotografovat. Je to rozená modelka, řeknete :o)...

 

Aragon navštěvuje nový cvičak, je to šťastný pes, který se raduje ze všeho :o)