26.3. Sofinka slaví 4. narozeniny!

Sofinka začala slavit narozeniny už v sobotu, kdy jsme jí připravili 12.km výlet na Dianu, přes Linhart. Pozvali jsme kamarády lidské i psí a počasí nám přálo. Sofinka dostala plno dárků od našich známých, o dobroty se rozdělila a hračky jí zase ukradla Arianka :-) (to je Sofinky výchova, její dceruška může totiž všechno). V neděli Sofinka dostala dortík a hračky, o které se zase rozdělila se svojí dceruškou a odpoledne přišli psí kamarádi na návštěvu, prostě oslava jak má být! :o)

Sofinko naše milovaná, přejeme Ti hodně zdravíčka, plno krásných zážitků s námi a Ariankou, buď i nadále tak vitální a plná elánu jako doposud! Máme Tě moc rádi!

25.3. Pozdrav od "Sofinky" A´ Safira Sofia

Sofinka byla na výletě se svojí rodinou a panička mi poslala krásné fotečky!

Majitelka zaktualizovala Sofinky stránky a pojala je velice vtipně :o),více se dozvíte zde:

a-safira-sofia-dobre-srdce-kosmiku.webnode.cz/

ještě bych ráda vložila jednu krásnou fotku Sofinky v zimě

24.3. zprávy z laboratoře

Všichni zájemci, kteří čekali na štěňátko z naší CHS, mají na e-mailu zprávu z laboratoře.

18.3. vzpomínáme Šarlotko...

Dnes už to jsou 4 roky, co odešla má milovaná Šarlotka...Stále je to pro mě bolestivé a stále vzpomínáme...

Měj se nahoře pořád dobře a dohlížej na naše dvě holčičky.

14.3. štěňátka bohužel nebudou

Když jsme plánovali štěňátka, netušili jsme co prožijeme. Zájemci se ozývali a těšili se s námi. Když nadešel den, kdy Sofinka začala konečně hárat, těšení bylo větší a upínali jsme se ke dni krytí. V pátek 10.3. (osmý den hárání) byla Sofinka ráno na krvi, odpoledne volali z laboratoře, že hodnota progesteronu v krvi je nízká a to pouze 0,3 ng/ml! Zdálo se nám to divné, vtipkovali jsme, zda se nespletli... Domluvili jsme se na dalším odběru krve v pondělí 13.3. Odpoledne telefon, vyplašený hlas s tím, že hodnota progesteronu v krvi je 14,4 ng/ml!!!!!!!!

Do toho se vložila naše paní veterinářka, která požadovala překontrolovat výsledky krve z pátku a z pondělí. Do hodiny volali z laboratoře, že se omlouvají, v pátek došlo k chybě jedince a hodnota progesteronu v krvi na krytí byla už v pátek!!!!! Hráli jsme boj o čas a i přesto, že hodnoty byly vysoké a stále stoupaly (v nočních hodinách mohla být hodnota cca 17ng/ml), vyrazili jsme za Athoskem. Po příjezdu do Třeboně, kdy na nás čekala majitelka a chovatelka Athoska, jsme je dali dohromady a už začalo vrčení...Athosek k Sofí přišel, čichl a nejevil zájem. Sofí vrčela na Athoska a hlídala si zadní část. Když jsme se pokusili Sofinku držet, byla velice nevrlá a cenila zuby, ošívala se a vůbec se k sobě neměli...hodnota progesteronu byla v nočních hodinách až příliš vysoká a oba dva věděli, že k páření nemůže dojít a ani nedošlo.

Moc mě to mrzí a vím, že plno zájemců probrečelo noc. Jak dokáže jedinec z laboratoře ovlivnit životy druhých...

V ranních hodinách jsem měla pár zpráv a dva telefony, kteří mě opravdu potěšili! Volali zájemci, že počkají na štěňátko ze spojení Athoska a Sofinky!!! Chtěla bych tímto VELICE poděkovat za projevenou důvěru! Můj chov má smysl... Vy, kteří jste semnou v kontaktu, víte, jak chovatelství mám a jak jsem přísná ve výběru budoucích majitelů, ale tohle je odraz toho, že vím, že jste to právě Vy, kteří jste pravý pro štěňátko z mého odchovu! Děkuji všem! Vážím si toho a budu se těšit na to, že i nadále budeme v kontaktu a jednou se budu i s Vámi těšit ze štěňátek tak, jako se těším s majiteli vrhu A!

13.3. další krásné pozdravy od majitelů pejsků z vrhu A

"SofinkaAfrodita Sofia chodí občas svým malým páníčkům naproti ke škole :-). V nejbližší době Sofinku čekají rentgeny kyčlí a loktů a panička jí také přihlásila na jarní svod, moc se těším, jak to vše dopadne a držíme palečky!

"Maxík" Agenor vleze do postele i během dne a ke své paničce se vždy rád přitulí :-), ten se ale má!

Aragon od ledna navštěvuje nový cvičák a podle slov páníčků mu to jen a jen prospívá. Dostávám pravidelná videa a musím říct, že z Argiho vyrostl mohutný pes!

4.3. Oblastní výstava psů České Budějovice

V sobotu se konala v Českých Budějovicích oblastní výstava psů. Na výstavu byla přihlášená Arianka a Sofinka. S Ariankou jsem se nakonec nezúčastnila.

Radost mi udělala A´ Safira Sofia, která nastoupila do mezitřídy, krásně se vystavovala a svou třídu vyhrála se známkou Výborná 1 + VT (vítěz třídy)!

Sofinka se svojí paničkou nastoupily odpoledne do junior handlingu, kde se také neztratily a získaly druhé místo!!!

Mají krásné dva poháry, mlsky a drobné věci. Udělaly mi obrovskou radost!!! Přeji plno úspěchu i nadále!

26.2. pozdrav z Německa od Pauly Avril

Dostala jsem opět krásný pozdrav z Německa od majitelů Pauly. Paula je šťastná psí holčička a dělá radost své rodině.

25.2. výlet na Statek Bernard - masopustní trhy

O víkendu jsme byli s kamarádkou Verčou a její Mejsinkou na výletě. Holky se viděly po delší době a moc se jim setkání líbilo :-).

Pozdrav od Sofinky a Pauly

Přišly krásné fotky našich dvou psích slečen. Obě se mají moc dobře, mají pravidelné procházky a se svými malými páníčky nemají nouzi o řádění :o).

Paula Avril

Sofinka Afrodita Sofia

A naše Arianka :o)

Mezinárodní výstava psů Brno 4. + 5.2.2017

O víkendu se konala v Brně dvoudenní výstava psů. Této výstavy se zúčastnila A´ Safira Sofia. Panička to vzala formou socializace a to se myslím povedlo. Sofinka se krásně vystavovala a reagovala v kruhu. Po oba dva dny získaly známku VD. Byla jim vyčtena srst. Sofinka má po hárání a navíc je evidentní z fotek, že se paní kadeřnici nepovedl sestřih - trčí jí chlupy na nohou, krk má málo prostříhaný a ocas bych také zkrátila. Holky moje, nezoufejte, příště to určitě dopadne líp :o). Mám z Vás radost a držím pěsti!

24.ledna - genetické testy Athoska jr.

Jsem velice ráda, že majitelé Athoska jr. souhlasili a nechali mu udělat genetické testy, protože vyšly nejlíp jak jen mohly:

GR-PRA 1 N/N

GR-PRA 2 N/N

pra-PRCD N/N

ICT-A N/N

Athosek je ve všem čistý a bude tak po uchovnění vhodný pro všechny fenečky, i s výsledkem přenašeč.

16.ledna - výsledky rentgenů dalšího štěňátka z vrhu A - Athos jr.

Dnes majitelům přišly krásné zprávy! Výsledky rentgenů kyčlí a loktů Athoska jr. dopadly výborně a to s negativním výsledkem na dysplazii!!! Máme s majiteli obrovskou radost!

Athos jr. DKK A/A, DLK 0/0

Toto je již druhý pejsek z vrhu, který podstoupil rentgeny a vyšly mu negativní výsledky na dysplazii. První byla Arianka a nyní Athosek jr.

Jsme velice rádi a těšíme se na další výsledky rentgenů našeho odchovu.

Hlídání Athoska jr.

Na několik dní jsme tu měli na hlídání Athoska jr. Po pár dnech se krásně stmelil s naší smečkou a začal se opičit po holkách. Mamince Sofince se dvořil, protože by měla brzy hárat a se sestrou Ariankou řádili celé dny! Nejkrásnější bylo, když leželi oba na zádech, hlavou k sobě a pusinkovali se :-).

Přijeli také budoucí zájemci na štěňátko, aby se podívali na Athoska jr. Pejsci dostali plno dárečků a návštěvu si užili a trochu se předváděli :-).

V sobotu jsem poprosila mého taťku o pár fotek našich zlatíček.

Z Athoska jr. vyrostl krásný, mohutný pes klidné povahy.

Arianka a maminka Sofinka

9.ledna - zimní pozdravy odchovů

Dostala jsem krásné pozdravy od Maxíčka, Sofinky a Samíka. Všichni se mají dobře, hodně se mazlikují a především z nich vyrostli krásní a statní psi a ze Sofinky krásná slečna se silnou kostrou a hlavou po své mamince :-).

Jsem z nich opravdu nadšená! Už se těším na setkání většiny z Vás v tomto roce!

Maxík Agenor

Sofinka A´ Safira Sofia

Samík Achilles

4. ledna - zimní radovánky u nás v CHS

Konečně napadlo hodně sněhu. Nejvíce se z něj raduje Arianka, byla by nejraději celý den venku a moc jí snížek chutná :-).