25. ročník Karlovarské krajské výstavy psů 16.9.2017

Když jsem hlásila krajskou výstavu, neměla jsem ani tušení, jak moc budeme úspěšný! Tuto výstavu mám moc ráda, ne jenom, že se nám tu vždy daří, ale potkávám se tu se známými. A jak se nám dařilo? :o)

Aria Dobré srdce Kosmíků

rozhodčí: O. Dolejšová / A. Mudra

mezitřída: Výborná 1, vítěz třídy, krajský vítěz, 2. místo nejkrásnější fena výstavy (ze 41 fen)

posudek: dobrá hlava, typické oko a ucho, dobrý tělesný rámec, výborná horní a dolní linie, pěkné předhrudí a hloubka hrudi, velmi pěkný pohyb, srst a typ

Arianka nastoupila ještě do mezitřídy, kde si vyběhala vítěze třídy. Poté jsme nastoupily o krajského vítěze x naší kamarádce, kde opět Arianka vyhrála a vyběhala si krajského vítěze!!! :o)

Odpoledne jsme nastoupily, jako krajští vítězové všech plemen proti sobě a utkaly jsme se o nejkrásnější fenu výstavy. Posuzoval nás pan Antonín Mudra. Trošku jsem zde měla strach, protože co jezdím roky na výstavy, pan Mudra retrievery nevybírá, má raději malá plemena. K mému obrovskému údivu k nám zavítal, zda si může na fenu sáhnout.

Do užšího výběru jsme postoupily s Čivavou a Královským pudlem. Byla jsem v údivu a moc jsem se radovala. Arianka se nakonec umístila jako druhá nejkrásnější fena výstavy!!! (ze 41 fen)

veškeré fotky zde: cardif.rajce.idnes.cz/krajska_vystava_psu-Dvory_16.9.2017/

 

Na výstavu za námi přijeli majitelé Achilleska - Samíka. Ze Samíka vyrostl opravdu krásný a mohutný pes se silnou kostrou, typicky samčí hlavou a s krásným výrazem po mamince :o). Moc děkujeme!

10.9. Krajská výstava psů Louny

V neděli jsem se vydala na Krajskou výstavu psů do Loun. Ariance se moc dařilo a když šla o krajského vítěze, porazila fenu ve třídě otevřené :o).

rozhodčí: Iuza Beradze

mezitřída: Výborná 1, vítěz třídy, krajský vítěz

posudek zde

26.8. - 10.9. hlídání Athoska jr.

Na dva týdny jsme tu měli Athoska jr. na výcvik. S Ariankou jsou nejlepší kamarádi a celé dny si hráli.

Ve většině případů všichni chtěli jednu a tu samou hračku :o).

Athosek jr. celou dobu krásně cvičil. Nebylo pochybností abychom s ním nastoupili na zkoušky.

dohledávky kachny v rákosí

vlečka se srstnatou

Bohužel v den zkoušek začal dělat kraviny, které doposud nikdy nedělal a tak se zkoušky nevyvedli. Snad někdy příště...

2.9. Hornický den ve Vintířově

V sobotu se konal ve Vintířově Hornický den. Byla jsem pozvaná Markétou ze cvičáku, abychom tam vystoupily a předvedly nějakou sestavu z poslušnosti :o). Myslela jsem si, že si to nacvičíme, ale to jsem se pěkně spletla :o). Sraz byl na cvičáku a pak jsme hned jely na akci. Bylo nás 8, převážně tam byl Německý ovčák, Staford, Buldok a Arianka. Děti si nás chodili hladit a ve 14:15 jsme naostro vystoupily. Akce se povedla a já moc děkuji za zkušenost.

29.8. hodina canisterapie

V úterý měla Arianka se Sofinkou canisterapeutickou premiéru v novém domově důchodců v Sokolově.  Holky se staly miláčkem všech :o). 

26.8. Krajská výstava psů Praha 6

Na sobotu jsem zase naplánovala výstavu, tentokrát v Praze 6. Na výstavu byla přihlášená Arianka a Athos jr. Oba dva se vystavovali v mezitřídě. Přijela se na nás podívat také Terezka (zájemkyně na štěňátko), která je z Prahy a měla to kousek.

První do kruhu nastoupil Athosek jr., který exceloval a vyběhal si krajského vítěze! Poté jsem nastoupila do kruhu s Ariankou, byly jsme v kruhu 3. Ariance uteklo vítězství o fous a získala krásné 2.místo se známkou výborná! 

rozhodčí: L. Frnčová

ARIA - VÝBORNÁ 2

posudek: téměř 2.letá fena, středně velká, středně silná, nasvalená, pěkná hlava, tm. oko, nůžkový skus, správné proporce, pěkné úhlení, pohyb a srst

ATHOS JR. - VÝBORNÁ 1, VÍTĚZ TŘÍDY, KRAJSKÝ VÍTĚZ

posudek: téměř 2.letý pes, správná velikost, výborné proporce, výborná hlava, tm. oko, nůžkový skus, výborná horní linie, správná hloubka hrudníku, skvělé předhrudí, správné úhlení a pohyb

 

Cestu do Prahy jsem spojila s výstavou, ale účel měla úplně jiný a to, seznámení Arianky s jejím budoucím ženichem :o). Vzpomněla jsem si, že když jsme se jeli seznámit s Athoskem Lueur dorée, Sofince také bylo 23.měsíců...

Myslím, že typově se k sobě s Ariankou moc hodí a doplňují se. Tento pejsek splňuje mé 3 požadavky - je výborný zdravotními výsledky, povahově a exteriérem. Tohoto pejska mám v oku už 3 roky a slibuji si z tohoto spojení hodně! Snad nám bude příroda nakloněna jako u vrhu A! :o)

12. + 13.8. Neuvěřitelný víkend - Arianka složila zkoušky ZZO a BZ

12.8. zkouška z poslušnosti ZZO

Když jsem s Ariankou před 4.týdny nastoupila na nový cvičák do K. Varů, věděla jsem, že by tento výcvik měl být zakončen zkouškou z poslušnosti ZZO.

Od cvičitelky Šárky jsem slýchávala pochvalu, jak moc jsme pokročily a doufala jsem, že se nám zadaří. Tuto zkoušku jsem si moc přála zkusit asi 2 roky.

ZZO se zkládá z disciplín poslušnosti a ze speciálních cviků, které jsme vůbec před zkouškou necvičily.

Když jsme nastoupily v sobotu na zkoušku, Arianka byla nejúžasnější a po celou dobu sp. cviků si na sobě nechala košík a ukázala, že je ňuňík a nerozhodí jí psi kolem ní a ani hlouček hlasitých lidí, kdy Arianka je přivázaná a já jsem schovaná. Splnila všechny disciplíny, byla jsem na ni moc pyšná. Dlouho jsme trénovaly a po práci jezdily na cvičák, mělo to smysl a zadařilo se. Dopilovávat poslušnost, si myslím, neni nikdy pozdě.

Arianka úspěšně vykonala zkoušku ZZO!!!

www.zkokarlovyvary.cz

 

13.8. barvářské zkoušky

V neděli jsem nás přihlásila na barvářské zkoušky, které jsme si nacvičily pouze jednou. Barva se prý nedá naučit, ta je genetická a tak jsem byla zvědavá, zda toto Arianka zdědila po své babičce Charlottce. Rozhodčí tomu nemohl uvěřit :o), prý jsme fakt dobrý!

Byla jsem po celou dobu zkoušek velice nervózní a tak jsem to Ariance kazila. Nic méně u disciplíny - práce před barvou jsem si vybrala následování a to jsme vypracovaly excelentně a máme plný počet bodů! Samotnou barvu jsem zvolila - barva vodič. Arianka měla NEJRYCHLEJŠÍ a nejlepší práci na barvě a do 8.min zvěř dohledala. Musela jsem přímo za ní běžet! :o) Zde jsme také dostaly nejvyšší známku!

Arianka úspěšně složila barvářské zkoušky!!!

Jsem na ni nesmírně hrdá a do konce roku (krom honů) bude mít moje malá holčička volno od zkoušek :o).

nástup na zkoušku a losování čísel, my máme los č. 7

po vykonané zkoušce

Co všechno jsem za tak krátkou dobu (vrh A má 22.měsíců) stihla, je až pro mě neuvěřitelné!

8.8. když nás potkal kanec...

V úterý na každodenní procházce, v podvečer, kdy Sofinka byla na vodítku, vyčmuchala kance, který Sofinku nabral a roztrhl jí hruď. Naše veterinářka měla dovolenou a tak jsem přemluvila pani doktorku Šteklovou, která byla ochotná nás vzít před zavírací dobou a Sofinku operovala. Z operačního sálu nám paní doktorka donesla kus klu, který se zarazil o hrudní kost a zlomil se. Naštěstí se tak nedostal k vnitřnostem! Sofinka byla hodinu na operačním sále a nyní se těší dobrému zdraví! Všem, kteří voláte a píšete, nesmírně děkuji za podporu!

Doufám, že už bude jen dobře a Sofinka se brzy uzdraví!

 

Ten samý den, kdy se toto stalo, k nám jela Evička s Athoskem a měli u nás spát. Bohužel k danné situaci se tak nakonec nestalo a tak jsem je jela aspoň pozdravit. Přijela také Terezka, která se nabídla, že bude Sofinku hlídat, zatímco budeme v práce. MOC děkujeme! :o)

5.8. Krajská výstava psů Kladno

V sobotu jsem naplánovala krajskou výstavu psů v Kladně, kam měl také přijet Athos jr. s paničkou.

Athosek jr. si vyběhal krásné 1.místo, vítěze třídy a krajského vítěze! Poté jsme ho nechali změřit a zapsat skus, to byla poslední věc, která nám chyběla k uchovnění. Nyní už budeme jen čekat na oficiální potvrzení, že je Athosek jr. krycí pes!!! Máme obrovskou radost!!!

 

Athos jr. - Výborný 1, vítěz třídy, krajský vítěz

Do odpoledních soutěží jsem přihlásila Athoska jr. a Arianku o nejhezčí pár psů.

A zde naše celá výprava :o), Athos jr., Aria a maminka Sofia

4.8. Zdravotní výsledky Afrodity Sofii

V pátek jsme se s majiteli dočkali a konečně přišly zdravotní výsledky další fenečky z našeho vrhu s tím nejlepším výsledkem!

DKK A/A, DLK 0/0!!!

Sofinka je zdravá, máme s majitelkou a chovatelkou tatínka Athoska velikou radost!

29.7. Agility Louny - A´ Safira Sofia

V sobotu se Sofinka A´ Safira Sofia se svojí paničkou zúčastnila neoficiálních závodů agilit v Lounech. Sofinka se umístila z 8. startujících na krásném 1.místě!!! - nejrychlejší čas a bezchybný běh

Moc gratuluji!!!

Téhož dne jsem se vydala s Ariankou na KZVP (klubové zkoušky vodních prací) do dalekého Kařezu. Moc jsme toho před zkouškou nenatrénovaly, protože jsem byla nemocná. Zkouška je od slova zkusit a tak jsme jely...

Po příjezdu jsme se přivítaly se známými a čekaly jsme na příchod rozhodčích. Přihlášeno nás bylo opravdu hodně a to 24! Přiřadili nás k číslům a poté jsme si losovali čísla, já si vylosovala číslo 7, tzn. že jsem šla první ve druhé skupině.

na straně druhé rozhodčí:

Přesunuli jsme se 2km pěšky do honitby, kde zkoušky budou probíhat. Každý z nás měl svého rozhodčího...já dostala staršího, velice přísného rozhodčího z Prahy... :-/

První disciplína byla klid na stanovišti (10 min.) u hladiny vody, kde sem tam vyskočila ryba nad hladinu :o). Arianku jsem odložila k noze a začalo se střílet 10 min. Arianka byla nejúžasnější!!! Byla jsem na ni moc hrdá, asi 3x se zvedla a koukla zda něco padá či nikoliv a pak si lehla k noze a čekala až střelba skončí. Bohužel rozhodčí měl jiný názor a fena byla prý neklidná, zvedala se a dal nám jen 1 bod.

Poté byla disciplína vyhledávání v rákosí (4min). Rákosí nebylo veliké, spíše široké. Arianku jsem opět na pokyn rozhodčího vypustila a dala povel hledej. Tím, že rákosí nebylo veliké, do dvou minut se vrátila s tím, že co tam má jako hledat, když tam nic není :o) a tak jsem jí dala povel pravá, poté levá strana, rákosí tedy prohledala celé a na pokyn rozhodčího jsem jí měla odvolat, na povel se Aria okamžitě vrátila, já si jí uvázala a čekala na známku. Opět jsem byla moc spokojená, jak pracovala. Panu rozhodčímu se naše práce zase nelíbila a dal nám známku 2.

Pak jsme se přesunuli k vodě, kde na nás čekali jiní rozhodčí a byla disciplína handling na dvě kachny. Zde jsem si byla jistá, protože se dvěma kachnama na hladině vody nemáme problém a Aria je dobře ovladatelná. Paní rozhodčí mě postavila pod strom (asi 20m od břehu)!!!, ve vodě byla už jedna kachna a druhá se hází se střelbou do vody. Vybrala jsem si tu na viděnou, protože byly vlny a ta kachna vlevo díky vlnám připlula ke břehu a ta vpravo - na viděnou, aby nám neodplavala... Dala jsem povel aport, kachna byla ale hodně vpravo a uplavávala, břeh byl pro nás osudným, protože byl kolem dokola mělky a tak Arianka šla pro kachnu přes rozhodčího, střelce a až pak skočila do vody, zpět kachnu donesla tam, kudy šla do vody, byla daleko ode mě a kachnu donesla na hodně povelů, rozhodčí to neuznala a dala nám 0. Pro druhou kachnu jsem Arianku také poslala, byla u břehu, kachnu uchopila a donesla.

Dále jsem už nechtěla pokračovat v rámci výcviku a tak jsem se domluvila s vrchním rozhodčím, že mi vrátí PP a my odjedeme. Po slibu rozhodčího jsem čekala další hodinu a čtvrt, kdy mi bylo opět po telefonu slíbeno, že za chvíli přijede a PP mi dá... no?!! Poté jsem se domluvila s paní, která zkoušku pořádá, že mi PP pošle poštou.

Tak snad příště při nás bude stát trochu více štěstí... :o)

22.7. pozdrav od Pauly a Argiho

Dostala jsem opět krásná videa a fotky Pauly a Argiho :o). Moc za ně děkuji.

Paula

Aragon

A zde přikládám fotku našeho smíška Arianky

15. + 16.7. sraz vrhu A a přátel naší CHS

V sobotu jsme očekávali rodinu Sofinky Afrodita Sofia až z dalekého Třebíče. Majitelé u nás přespali, protože jsme jeli v neděli k našemu panu doktorovi na rentgeny.

V sobotu nás také navštívila rodina Maxíka Agenor až z Písku. Rodiny odchovů se pěkně spřátelili, Maxíčka jsme ostříhali :o) a byla jsem moc ráda, že je zase vidím po 19.měsících. Ze štěňátek vyrostli pěkní dospělí jedinci, šťastní pejsci a nejvíce ze všech sourozenců je na tatínka Athoska právě Maxík.

Agenor Maxík

hrátky u nás - Agenor, Aria, Afrodita Sofia a maminka Sofinka

Agenor, maminka Sofia, Aria, Afrodita Sofia

V neděli brzy ráno jsme vyjeli na rentgeny k panu doktorovi. Sofinka Afrodita Sofia byla úžasná, hodná a teď už musíme jen čekat na oficiální vyhodnocení!

Když jsme jeli domů od doktora, měla jsem telefon, že majitelé Elli Andromeda

a Pauly Avril vyjeli o něco dříve (o 2 hodiny :o) ) a jsou už tady... Setkali jsme se tedy zatím u nás a párty už začala...

Na 14. hodinu jsme se přemístili na cvičák, kde to mělo všechno vypuknout.

Na sraz vrhu jsem pozvala také zájemce, kteří čekají na štěňátko už strašně dlouho a psí kamarády našich holek. Účast byla veliká a moc za to děkuji, bez Vás by to nebylo ono.

Připraveno bylo malé občerstvení, poté se grilovalo a pro pejsky a jejich majitelé byly připravené disciplíny. Každý od nás dostal balíček s diplomem za účast na akci.

Krásně nám svítilo sluníčko, pejsci byli šťastní, všechny jsme moc rádi viděli. Vám, majitelům, nesmírně děkuji za lásku a čas, který dáváte svému psímu miláčkovi, lepší majitele jsem nemohla vybrat a ještě jednou děkuji, že jste přijeli!

disciplíny byly: kladina, tunel, tunel s míčky, kolečko, číšník se psem, lavor s vodou a míčky, projít se psem přes rozsypané pamlsky

všechny fotky zde: dobresrdcekosmiku.rajce.idnes.cz/

Avril a Achilles se svojí rodinou

maminka Sofia, Aria a Avril

naše holky musí přivítat všechny

kluci (z Čech a Německa) si hrají

Achilles, Andromeda, Aria, maminka Sofia, Afrodita Sofia, Avril

maminka Sofí krade míčky :o)

Achilles a Avril

Andromeda

mazleníčko :o), maminka Sofia, Achilles, Avril

Afrodita Sofia a Avril

Terezka se Sofí a Ariankou

Tak zase za rok...

8.7. Sofinka - nácvik na KZVP (klubové zkoušky vodních prací) a Arianka byla na novém cvičáku

V sobotu jsme naše holky rozdělili a David vyrazil se Sofinkou až do Kařezu na nácvik KZVP. Se Sofinkou se 10.měsíců nic nedělalo a prý to podle toho také vypadalo :o). Den si užili a Sofinka si opět pěkně potrénovala.

disciplína: handling/navádění na dvě kachny z hluboké vody

Já mezitím odjela s Ariankou na nový cvičák do K. Varů, kde se budeme věnovat pár týdnů jenom poslušnosti.

Arianka s novou kamarádkou Keirou (německý špic)

2.7. návštěvní den

V neděli jsme měli jednu návštěvu za druhou :o). Holky měly pěknou socializaci, utahaly se a přijela naše dlouholetá kamarádka s "fletíkem" Zorrem, kterého chtěla ostříhat.

holky s Mejsinkou

holky se Zorrem a jeho malým páníčkem (Arianky oblíbená poloha při mazlikování :o) )

Zorro po ostříhání

1.7. Národní výstava psů Klatovy

Ačkoliv jsem den před výstavou onemocněla, i tak jsme se vydali na národní výstavu psů do Klatov. V Klatovech jsme ještě nikdy nebyli a tak jsem byla velice zvědavá jak na prostředí, tak na paní rozhodčí.

Jako první do kruhu nastoupil Athosek jr. Moc krásně se vystavoval, líbil se paní rozhodčí a v mezitřídě získal známku VÝBORNÝ a 3.MÍSTO!

posudek: 20. měsíční pes, výborná samčí hlava, nůžky, potřebuje větší předhrudí, silný krk, správná horní linie, typický pohyb, dobře nesený ocas

Poté do kruhu nastoupila Arianka v silně obsazené mezitřídě. Nádherně se vystavovala a v postoji stála jako socha :o), získala známku VÝBORNÁ!

posudek: fenčí hlava, 2.letá fena, nůžky, jemnější kostra, potřebovala by mohutnější předhrudí, dobrá horní linie, výborně se předvádí

Od výstav si musím dát chvilku pokoj, jelikož to, co pozoruji několik měsíců, nemám na to slov...

Avril "Paula"

S majiteli Pauly jsem také v kontaktu a posílají pravidelně fotky a videa. Paula prý dělá jen samou radost. O své malé páníčky se náramně stará a nehne se od nich. Za barákem mají pole, které Paula miluje a skáče v něm jako klolan (jako její sestřička) :o).

Andromeda "Elli"

Dlouho jsem neaktualizovala fotečky u Elli.

Elli je mazlík celé vesnice, chodí každý den na procházky a do jedné místní restaurace, kde pokaždé dostane od kuchařky šunku :o).

Ráda si nosí vodítko a když vidí nějakého pejska, hned by se s každým chtěla kamarádit :o).

18.6. Klubové Podzimní zkoušky - Kařez/Rokycany

Po náročném týdenním výcviku jsem se ještě domluvila s majitelkou Athoska jr., že pojede na zkoušky s Davidem do Rokycan. Jedinou disciplínu, kterou neměli moc natrénovanou, byla vlečka se srstnatou.

Když dorazil David s Athoskem jr. na zkoušky, byl tam David jediný vůdce mužského rodu :o).

losování čísla a zařazení do skupiny

Začínali disciplínou - kachna z hluboké vody:

Bohužel rozhodčí před samotnou disciplínou nedovolil se psům namočit a tak Athosek jr., jelikož plaval sotva 10 dní, nevěděl jak a kudy do vody, zprava bylo rákosí a vstup do vody byl strmí a tak odstoupili.

David poprosil, zda může v jednotlivých disciplínách pokračovat v rámci výcviku a pokračovali. Další disciplíny vypracoval Athosek jr. excelentně a měl podle slov rozhodčího nejlepší práci právě při vlečkách!!! :o) Zmínil rozhodčí, že je opravdu veliká škoda první disciplíny!

Nevadí, i tak jsem na ně moc hrdá, protože Athosek jr. pracuje moc dobře a je vidět, že ho to baví.

Poté jsme "konečně" odvezli Athoska jr. domů... Je nám po něm smutno, moc jsme si na něj zvykly. Věřím ale, že zase něco brzy naplánuji a panička nám ho půjčí :o).

9. - 17.6. výcvikový tábor Kyselka

V pátek začal výcvikový tábor v Kyselce, na který jsme se dlouho těšili.

Arianka nastoupila na vyšší lovecké a Athos jr. na výcvik zakončení zkouškou OVVR, kterou potřebuje k uchovnění. Se Sofinkou jsme tam jezdili občas v rámci socializace a vyběhání. Jelikož páníček Athoska jr. byl v tu dobu na dovolené, domluvili jsme se, že panička sice bude na táboře s dětmi, ale cvičit ho bude David. Klukům výcvik moc sedl a rozuměli si od začátku. Athosek jr. byl vzorný a ač nikdy necvičil, splnil Davidovi každý povel. Cvičení měli 2x denně a já s Ariankou 1. cvičení na celý den. Bylo to velmi náročné pro všechny!

Aria:

Každé ráno jsme začali na vyšších loveckých disciplínou - klid na stanovišti, což je střelba 10min a pes musí ležet u nohy a být v klidu. Poté jsme se rozdělili na skupiny, přejížděli jsme do honitby a my měli úžasnou výcvikářku Janičku Baslovou. Každý den jsme cvičili něco jiného. Arianka cvičila s chutí a přesností. Dělala mi velikou radost!

Arianka a disciplína Marking

zde je moc pěkná momentka Arianky :o), prostě klokan

Arianka a disciplína vlečka s pernatou

a zde další krásné momentky Arianky:

V pátek 16.6. byl tento výcvik zakončení 8. ročníkem Doupovského poháru, kde se nás přihlásilo 16 vůdců + psů. My si vylosovaly číslo 4 a začinaly jsme kachnou v rákosí. Jak Arianka krásně pracovala celý týden, řekla si asi, že v pátek už není potřeba :o) a tak u disciplíny trojúhelník zlobila. Nakonec jsme se umístily v kategorii pracovní fena na krásném 2.místě! :o)

při losování čísel a vyhlašování výsledků

více fotek zde: artemisgold.rajce.idnes.cz/Kyselka_11.6.2017_vyssi, artemisgold.rajce.idnes.cz/Kyselka_10.6.2017_vyssi

 

Athos jr.:

Každé ráno začali cvičit disciplínu povahu. Athosek jr. se velice rychle zžil se svojí partou a cvičila je naše Janička. Skoro nikdo nevěřil Davidovi, že to není náš pejsek :-), ale jen odchov. Athosek jr. totiž poslouchal na slovo a byl úplně úžasný. Cvičili jak na dummy, tak nakonec si velice rád oblíbil zvěř, jako spárek a z vody kachnu. Jde vidět, že geny se nezapřou.

disciplína povaha

disciplína aport z hluboké vody

V sobotu 17.6. nastal den D! David patřil do druhé skupiny, což znamenalo čekat další 3 hodiny, než na jejich skupinu příjde řada. Athosek jr. se zatím pořádně vyspal a v plné síle nastoupili. Vylosovali si číslo 7.

Athosek jr. zdárně a úspěšně dokončil zkoušku OVVR s 222.body!

Moc, moc, moc gratuluji!!! :o)

7.6. výsledky rentgenů A´ Safira Sofia

Ve středu přišly dlouho očekávané rentgeny Sofinky.

V květnu Sofinka absolvovala oficiální rentgeny, kde si vybrali jako vyhodnocovatele MVDr. Snášila.

DKK 2/2, DLK 0/0, OCD - negativní

Majitelům gratuluji a jsou zase o krůček blíže k uchovnění :o).

2. - 4.6. Athosek jr. na návštěvě

3.čtvrtletí začalo hekticky a hektické také bude :o). Víkend co víkend máme naplánované akce a také by nás měli navštívit odchovy.

V pátek přijela celá rodina vč. Athoska jr. a byli u nás několik dní. Cíl návštěvy byl jasný a to naučit Athoska jr. plavat!

Jeli jsme všichni k vodě a zhruba po půl hodině, kdy Athosek jr. koukal z břehu na holky, skočil do vody pro aport a začal plavat! Hurááá!

Děti se během víkendu mazlily a hrály s holkama.

A v neděli nás navštívila vzácná návštěva z Prahy, Terezka, která čeká dlouhé měsíce na štěňátko z našeho spojení.