PF 2017

Přátelé, rodino, kamarádi a všichni, kdo navštěvujete naše stránky CHS, přejeme Vám v příštím roce 2017 hodně zdravíčka, lásky, plno krásných zážitků s Vaší rodinou a pejsky a Vy, kteří čekáte na své vysněné štěňátko právě od nás, ať se pro Vás narodí to chlupaté štěstí a dělá jen samou radost!

Vánoce 2016

Na štědrý den jsem dostala moc krásná přáníčka jak od všech majitelů pejsků z vrhu A, tak od budoucích zájemců, za což moc děkuji!

Jako první mi přišla zpráva od Janičky, která má fenečku se žlutou mašličkou SofinkuAfrodita Sofia. Sofinka dostala hračky, ale nejraději si hraje s hračkami svých malých páníčků :-).

Jelikož jsem měla možnost se vidět dva dny před Vánoci s majitelem fenečky s červeným obojkem Paulou Avril, poslala jsem Paule dáreček, který se jí podle videa a fotek moc líbil :-).

Argi Aragon dostal "nerozbitné" hračky, na které stejně vyzrál a ukázal jim co proto :-).

Fotečku s přáníčkem jsem dostala také od modelky Sofinky A´ Safira Sofia :-).

Elli Andromeda dostala moc dárečků, je to takový veliký mazlík! :-)

Samík Achilles se má moc dobře u svých páníčků a já moc děkuji za Vánoční fotečku :-).

Arianka se Sofinkou slavily Vánoce tradičně a to řízkem (s námi u stolu) a dostaly hromadu dárků :-).

18.12. Vánoční trhy na statku Bernard a Vánoce v útulku

V neděli jsme měli naplánovanou poslední akci v tomto roce. Jednalo se o Vánoční trhy na statku Bernard a IV. Vánoční setkání s opuštěnými pejsky v útulku města Chodov. Akce se zúčastnilo hodně lidí a pejskům se opravdu nadělilo hodně dárků pod stromeček. Určitě by byli raději někde v teplém domově, ale Markéta se o ně hezky stará a snad brzy najdou nový domov.

Vánoce v útulku

Vánoční trhy na statku Bernard

V neděli nám přišel pozdrav od Sofinky A´ Safira Sofia. Sofinka je až neskutečně podobná své mamince! :-)

11.12. pozdravy

Afrodita Sofia Sofinka chodí na kešky se svojí rodinou a má se moc dobře. V příštím roce by jí majitelé rádi uchovnili, tak jim moc držím palce a spolu to zvládneme :-).

 Aragon Argi má moc rád, když může něco kousat :-), to je pak nejhodnější pejsek na světě :-).

2. - 4.12. Víkend ve znamení návštěv a výcvik

V neděli jsme navštívili cvičák. Byli jsme spojený se štěňátky. Holky si výcvik užily! Poté je čekala odměna a to v podobě blbnutí se všemi :-)

volnooooo! :-)

 

V sobotu přijeli zájemci na štěňátko z daleka a to až z Valašského Meziříčí! Přivezli holkám pěkné hračky a udělali jsme si krásné odpoledne. Rodina už má doma jednu retrívří holčičku jménem Jessy. Jessy je aktivní Canisterapeutický pes a paní by ráda pokračovatelku :-). Doufám, že jim bude přáno! Moc děkujeme za návštěvu!

 

V pátek nás navštívili budoucí zájemci na štěňátko z Karlových Varů, kteří dříve chovali plemeno Vlkodavů.

2.12. Arianka nebo-li Athoska :-)

Arianka se pěkně potatila :-) a nejenom povahou, ale i vzhledem, no posuďte sami

 

Začátkem roku 2016 mě kontaktovala slečna Veronika, která má fenečku Labradorského retrievera s PP a ráda by jí uchovnila. Neměla ovšem zkušenosti a tak mě poprosila o pomoc. Dnešním dnem můžu hrdě říct, že fenečka "Mejsinka" Dolores Pear Barton, nar. 30.04.2012 je chovnou fenou! Za tu dobu zvládla několik výstav, zkoušku nutnou k uchovnění OVVR, nadstandartní genetické testy a v neposlední řadě absolvovala ve čtyřech letech rentgeny s úžasným výsledkem!!! DKK A/A, DLK 0/0!!! Ženicha jsem vybrala vhodného k Mejsince a v brzké době nás čeká krytí! Doufám, že nám bude přáno a na svět přivítáme štěňátka LR!

Mejsinka

27.11. Focení

V neděli jsem domluvila mé kamarádce focení. Focení proběhlo na našem oblíbeném cvičáku. Arianku a Sofinku jsem vzala sebou a tak nám taťka udělal pár krásných fotek!

mamčo, pojď tancovat :-)

25.11. Vánoční trhy

V pátek jsem vyrazila s holkama do Chodova na Vánoční trhy a rozsvícení stromečku.

Kalendář na rok 2017 - odchov

Udělala jsem majitelům odchovu vrhu A kalendáře na příští rok. Všichni mají svůj kalendář v e-mailu.

Holky v kalendáři Platinum 2017

Na jaře letošního roku probíhala soutěž na stránkách Platina - krmivo, kterým krmíme už dva roky. Této soutěže jsem se také zúčastnila a mou fotku vybrali do kalendáře na rok 2017. Dnes mi kalendář přišel a mám z něho velikou radost!

20.11. dostaly jsme pozdrav od Argiho

14.11. mrazivá procházka

Dnes jsme vyrazili s holčičkama na delší mrazivou procházku. Holky se krásně vyběhaly a unavily. :-)


10.11. Pozdravy od Pauly a Sofinky

Paula  chodí na pravidelné procházky se svojí rodinkou. Je to šťastná psí holčička!

Sofinka má momentálně pubertu. S paničkou má hodně zážitků a jezdí na pravidelné výlety. Za fotografii děkuji Adél Oberleitnerové.

9.11. Výsledek rentgenů kyčlí a loktů - Arianka

Dnes přišly ty nejhezčí zdravotní výsledky! Arianka absolvovala zatím jako první z vrhu A rentgeny kyčlí a loktů, výsledek je nejlepší jaký mohl být!

DKK A/A a DLK 0/0!!! HURÁ

5. + 6.11. Duo Cacib Bratislava

Na dvoudenní výstavu jsme vyrazili až do daleké Bratislavi! Potkali jsme se tam s úžasnými lidmi, byla dobrá atmosféra a holky získaly krásné známky!

Aria Dobré srdce Kosmíků

5.11. rozhodčí: Fulgenzi Gianni, třída mladých: Výborná (z 8 fen)

posudek: dobrá velikost a hlava, dobré ucho a krk, hrudník korektní a končetiny, dobrá bedra

6.11. rozhodčí: Jan Ryk, třída mladých: Výborná (ze 7 fen)

posudek:

Bumble-Bee Neposlušné štěně

5.11. rozhodčí: Fulgenzi Gianni, třída otevřená: Výborná 2

posudek: korektní velikost a typ, dobrá hlava, kor. ucho, kor. přední úhlení, dostatečně mohutný hrudník, bedra mírně delší, ocas nesený vesele, dobrý pohyb

6.11. rozhodčí: Jan Ryk, třída otevřená: Výborná

posudek:

Návštěva u odchovu - Andromeda a Aragon

Před výstavou jsme si zajeli navštívit dvě štěňátka z odchovu :-). Moc děkujeme rodinám za milé přivítání, cítili jsme se u Vás jako doma a naše holky byly šťastné!

Andromeda, maminka Sofinka a Arianka

V Ostravě u Aragonka

Arianka a Sofinka v restauraci

17.10. Elli jako zahradnice

O víkendu mi přišly krásné fotky Elli Andromeda. Elli je rozená zahradnice :-). Páníčky má pěkně omotané kolem packy a může skoro všechno.

16.10. cvičák

Jeli jsme s holkama zase na cvičák potrénovat poslušnost a poté se holky pěkně vyběhaly :-).

13. + 14.10. Vrh A slaví 1.narozeniny - foto

Arianka oslavila své první narozeniny dortíkem a hračkou. Dortík dostala samozřejmě potom i maminka Sofinka.

V narozeninový den vrhu A mi začal drnčet telefon v brzkých ranních hodinách. Majitelé tm. modrého pejska Athoska jr. přáli Ariance a mamince Sofince všechno nejlepší. Během dne se ozvali nakonec všichni majitelé štěňátek, za což jsem nesmírně ráda! Přáli přeze mě všem sourozencům a mamince Sofince všechno nejlepší! Jako chovatelka jsem moc šťastná, protože náš kontakt neskončil prodejem štěňátka (jako to bývá u jiných CHS), ale jsou z nás přátelé a dostávám krásné fotečky a zprávičky, občas i ty méně hezké, jako kdy zlobí a mají pubertu :-).

Ráda bych se podělila o jeden e-mail, který jsem dostala od majitelky filalové holčičky. Ukápla mi slzička. Myslím si, že vrh A byl pro všechny osudové spojení a čekali jste, zda je v bříšku štěňátko i pro Vás. Někdo čekal skoro rok...jako např.majitelka A´ Safira Sofia . Děkuji za milá slova, za to, že Sofinku máš tak ráda a je ti kamarádkou a vysněným pejskem!

text majitelky:

Safirka.docx (16586)

Vrh A slaví své 1. narozeniny!

Maxíčku, Samíčku, Athosku, Aragonku, Sofinko, Elli, Arianko, Sofinko a Paulo, dnes v noci to bude přesně rok, co jste vykoukli na svět. Celou svou láskou jsme Vás tady přivítali a vychovávali několik týdnů, než si pro Vás přijeli ty NEJ páníčkové! Přejeme Vám hodně zdravíčka, moc moc lásky, plno krásných zážitků a úspěchů, samé dobrůtky a buďte i nadále šťastnými pejsky.

Vaše rodná CHS, tatínek Athosek s paničkou a chovatelská stanice Lueur dorée

8. - 9.10. Západočeské derby retrieverů

Po měsíci trénování se i naše Sofinka zúčastnila vyšších loveckých zkoušek a hned ZČ Derb. Tyto zkoušky jsou dvoudenní a jsou velice náročné. Celkem jich nastoupilo 18 vůdců a psů.

Proběhla veterinární kontrola psů a losování čísla, David a Sofinka mají číslo 10, tzn. že začínají Podzimními zkoušky a jsou poslední ve skupině. Sofina neměla vůbec svůj den a místo srstnaté zvěře šla hledat ukrytého rozhodčího.

Druhý den nastoupili na Vodní práce. Sofinka jako jediná ze skupiny pokračovala v jednotlivých disciplínách sama, protože ostatní vypadli. Před poslední disciplínou čekali na střelce hodinu a tak David nechal Sofinku odpočinout...což asi neměl dělat. Poslední disciplína jim byla osudná! Odpočatá a opět chuťová Sofinka nevydržela odložení v leže 10 minut při střelbě (10. minut v kuse) a pořád vstávala a chtěla vybíhat, kde může padat ta zvěř!!!

Škoda!!! Obrovská škoda...

Organizace byla úžasná a rozhodčí spravedliví. Dostali jsme krásné dárky a snad příště to už vyjde!

www.kchls.cz/index.php/component/content/article/38-kompletni-prehledy/686-viii-zapadoeske-derby-kyselka-radoov-vysledky

8.10. Mezinárodní výstava psů České Budějovice

V sobotu se na výstavu vydali majitelé Sofinky A´ Safira Sofia. Prvně Sofinka nastoupila do třídy mladých, kde je věkové rozhraní 9 - 18 měsíců. V silně obsazené třídě, kde bylo 8 feneček se Sofinka umístila na krásném pátém místě se známkou Výborná!!! Moc gratuluji a přeji hodně úspěchu i nadále, udělaly jste mi holky velkou radost!

A´ Safira Sofia, třída mladých: Výborná (z 8. fen)

rozhodčí: Jílková

posudek: 11.měsíců, jemná fenčí hlava, nůžkový skus, upr. krk, výborný hřbet, stavba těla odpovídá věku, správně nasazený ocas, výborné předvedení v pohybu

7.10. Arianka byla na vyšetření srdíčka a plic

V pátek jsem jela s Ariankou na vyšetření srdce a plic k paní doktorce Pinterové. Toto vyšetření před lety absolvovala i naše Sofinka. Arianka byla vzorná u paní doktorky. Vyšetření dopadlo velmi dobře a takto zní zpráva:

Klin. OK, CRT 1s, sliznice lesklé, růžové, eupnoe

Poslech bez přídatných šelestů, plicní pole čisté

Femorální puls silný symetrický, bez deficitu a dorsalis pedus puls hmatný na obou stranách

USG - bez patologického nálezu, průtok v normě

EKG - sinus rytmus, atletické srdce

Máme obrovskou radost!!! Neni lepších zpráv než těch zdravotních!