26.6. Karlovarská krajská výstava psů

Jaro jsme zakončili 24. ročníkem Karlovarské krajské výstavy psů v Karlových Varech, které se zúčastnil Samík Achilles a A´ Safira Sofia.

Pro Samíka to byla premiéra a šlo mu to dobře. Do kruhu nakonec s ním nastoupil páníček a vyběhali si krásný posudek a známku VELMI NADĚJNÝ 1!

O den dřive k nám přijela majitelka fialové holčičky A´ Safira Sofia s fenečkou a spaly u nás. Sofinku jsem ostříhala, naše čtyřnohé holky si pohrály a já měla z baráku kulničku na dříví :-). Výstavy se také zúčastnila s krásným posudkem a známkou VELMI NADĚJNÁ 1!

Moc majitelům gratuluji a děkujeme za krásný víkend.

 

Výstavy se také zúčastnily naše holky Sofinka a Arianka. Arianka se moc panu rozhodčímu líbila, prý je dobře nasvalená. Umístila se na krásném druhém místě se známkou VELMI NADĚJNÁ 2!

Jako poslední z naší čtveřice do kruhu nastoupila maminka vrhu A Sofinka. Sofinka se předváděla jako nikdy, úplná modelka a od pana Šimka získala známku Výborná 1, vítěz třídy, krajský vítěz!!!!!! S nádherným posudkem, kde 2x zdůraznil Sofinky úžasnou povahu: fena dobrého rámce, středně silná kostra, pevný hřbet, výborné úhlení, perfektní povaha, volný prostorný pohyb, mírně vlnitější srst dobré struktury, vyrovnaná povaha

18.6. Samík

V neděli jsme byli navštívit Achilles Samíka. Samík má úžasné zázemí, má ty nejlepší majitelé. Je to šťastný, pubertální pejsek, který dělá jenom radost. Umí chůzi u nohy, sedni, lehni, plazit se a umí také dělat mrtvolu :-).

Při té příležitosti jsme ho ostříhali a jak řekli i majitelé: "ten prokoukl" :-), Samíčka totiž čeká první výstava. Celé dvě hodiny nás Samík pusinkoval a ukazoval, kolik elánu má, jak nosí různé předměty a jak to s páníčkama umí :-). Moc Vám děkuji!!! A brzy na výstavě...

Naše holky se staly tváří v reklamě na Flexi vodítka!

V minulém týdnu proběhlo focení na reklamu Flexi vodítek. Holky se chovaly přátelsky a více než fotit se, chtěly běhat a blbnout s novýma kamarádama :-).

Fotil můj taťka a myslím, že fotky se povedly.

3. - 5.6. Sraz vrhu + speciální výstava Retrieverů Konopiště

Ve dnech 3. - 5.6. jsme měli sraz vrhu spojený se speciální výstavou Retrieverů na Konopišti. Původně na sraz mělo dorazit více majitelů se "štěňátky", ale i tak moc děkuji těm, kteří v tom parném dni přijeli takovou dálku a zúčastnili se! Moc díky! Dny jsme si moc užili, maminka Sofinka hned vychovávala a pak ležela a maminkovsky přihlížela hrátkům mezi sourozencema. Přijela se na nás také podívat chovatelka Athoska Lueur dorée - Šárka s manželem, vzala sebou babičku Charlottku od Kletecké hráze a tetu Brigitte Lueur dorée a udělala nádherné fotografie.

 

Athos jr. měl premiéru, kterou s páníčkem zvládli na jedničku a vyběhali si Velmi nadějnou 1!!! Moc Vám gratuluji! Získali pohár (kde naše CHS byla sponzorem) a mňamky. Posudek: výstavy

Výstavy se také zúčastnily naše holky. Výsledná známka nebyla podle našich představ, protože v otevřené třídě, kde se vystavovala Sofinka, je vždy před kruhem tabule s číslama a výslednou známkou. K našemu údivu byla u nás známka VD ještě dříve, než David se Sofí vkročil do kruhu a byla by Sofinka posouzená! Sofinka i Arianka mají krásné posudky a holky se líbily...škoda tedy předem VD..že by snad mělo být jasné dopředu kdo vyhraje a kdo ne? Nechám na zvážení všech...

Aria Dobré srdce Kosmíků, posudek: Výstavy a zkoušky

 

Sofinka, posudek: Výstavy, zkoušky a závody

 

Děkujeme majitelům pejsků z vrhu A, Šarce s manželem a přátelům za krásně ztrávené dny a v příštím roce na viděnou...

20. - 28.5. Výcvikový pobyt se zkouškou OVVR

20.5.2016 jsem s Ariankou nastoupila na výcvikový pobyt zaměřený na zkoušku k chovnosti - OVVR (ověření vlohových vlastností retrievera). Jelikož se nás sešlo opravdu hodně, byli jsme rozděleni na dvě skupiny. V naší skupině se sešli úžasní lidé, stejně naladění a přející jeden druhému.

Cvičili jsme 2x denně. Bylo to velmi náročné a dvakrát jsem se s Ariankou nezúčastnila odpoledního výcviku, protože byla nejmladší účastnicí a přece jenom nemohla v tomto výcviku konkurovat dospělým psům.

Když jsme nastoupili na výcvik, Arianka neměla zkušenost s vodou. Měli jsme však úžasnou výcvikářku Janičku a tak se nám jí povedlo rozplavat!

 

OVVR se zkládají z těchto disciplín: povaha, chování po výstřelu, nos, aport v terénu, vodění na vodítku, vodění na volno, ochota k práci ve vodě, aport z vody, kontakt s vůdcem, vrozená chuť k práci

Zkouška OVVR se uskutečnila 28.5.2016, Arianka tuto zkoušku zdárně a úspěšně dokončila s 225 body!

Odpoledne při vyhlášení výsledků a předání diplomů mě čekala ještě jedna milá informace (nikoliv však důležitá). Arianka s vůdcem (semnou) jsme se s počty bodů tak umístily na 1.místě!!! Více zde: www.artemis-gold.cz/akce_2016.htm

Pár fotek z nácviku:

aport v terénu                                                             nos

chůze na vodítku a na volno

14.5. Podkrušnohorská oblastní výstava psů loveckých plemen - Červený Hrádek

Na sobotu jsem si naplánovala výstavu jen s Ariankou. Jednalo se o poslední výstavu tohoto typu (lovecká plemena). Nikdy jsem na této výstavě nebyla a tak jsem nevěděla co očekávat, také rozhodčí paní D. Smržovou jsem zatím neměla.

Arianka byla ze začátku dost nervózní, byla to její první výstava bez maminky. Pořád chtěla za Retrieverama a tak se většinu času mazlikovala právě s nimi. Na řadu jsme přišly po 4. hodinách.

Arianka ve své třídě vyhrála 1.místo se známkou VN - velmi nadějná 1!!! a dostala krásnou kokardu.

K tomu všemu jsme si odnesly nádherný posudek! Více zde: Výstavy a zkoušky

13.5. LR Meisi

V zimě tohoto roku mě přes cvičák kontaktovala majitelka fenečky Labradorského retrievera s PP jménem Meisi s tím, že by jí ráda uchovnila a měla od ní štěňátka. Nikoho v okolí jiného nezná a chtěla v tomto směru 100% pomoct. Jelikož je ale Meisi 4 roky stará, máme co dělat.

Dvě výstavy má Meisinka úspěšně za sebou, byla také už změřená a chrup zkontrolován. V tomto měsíci bychom měly udělat zkoušky potřebné k uchovnění - OVVR, poté absolvuje rentgen kyčlí a loktů. Na základě zdravotních výsledků nabídnu majitelce krycího psa a pokud to všechno půjde hladce, můžeme se těšit začátkem nového roku na štěňátka LR s PP!

Meisinka je moc hodná a hravá fenečka, s Ariankou a Sofinkou si rozumí. Je temperamentnější povahy.

12.5. Sofinka

Sofinka nám začala hárat s měsíčním zpožděním a tak plánovaná dovolená s loveckým výcvikem je opět ohrožena. Výcviku se měl také zúčastnit Athos jr., ale díky tomuto se vše musí bohužel zrušit...

8.5. Výstavní víkend

Tatínek vrhu Athos Leuer dorée se zúčastnil klubové výstavy KCHLS v Humpolci, kde vyhrál v sobotu krásné druhé místo (z 11.ti) Výborný 2 res.CAC a v neděli Výborný 3! Moc gratulujeme.

 

I my jsme se zúčastnili výstavy, tentokrát IV. Krajské výstavy psů ve Staňkově. Arianka nastoupila už ve třídě dorostu, kde si vyběhala krásné 1. místo se známkou VN - velmi nadějná 1! a postoupily jsme tak do odpoledních soutěží. Arianka byla opět nervózní, ale zvládly jsme to a udělala mi velikou radost a získala pohár.

Sofinka nastoupila do otevřené třídy, kde porazila soupeřku a ač rozhodčí nešetřil známkou VD - velmi dobrou, Sofinka si vybojovala Výbornou 1! a k tomu VELICE pěkný posudek: fena výborného rázu, harmonická, samičí hlava a perfektní hřbet, dobré úhlení, volný prostorný pohyb, standartní srst, mírně kudrnatější, přeměnný nos

Pan MVDr. Fr. Šimek si nás pamatoval a zmínil to co minulý rok, Sofinka se svojí stavbou těla a srstí patří do pracovní třídy a tak snad se nám letos povedou s ní udělat vyšší lovecké zkoušky, aby se vystavovala tam, kde má :-).

Holky mi udělaly obrovskou radost!!!

30.4.

Mezinárodní výstava psů Praha

Rozhodčí: Čečrdlová, třída: dorost (celkem 7 fenek)

A´ Safira Sofia VN - velmi nadějná

Posudek zde: Výstavy. Moc gratulujeme!!!

17.4. Jarní svod loveckých psů

Dne 16.4. jsem s Ariankou navštívila Jarní svod loveckých psů pod záštitou OMS Karlovy Vary. Této "akce" se můžou zúčastnit štěňata od 6. měsíců a tak jsem se ve čtvrtek rychle přihlásila. Loveckých plemen tam bylo více než jsem já počítala, avšak Arianka tam byla jediná ze zástupců slídičů, přesnějí z Goldenů! Rozhodčí si nás fotil a tak jsme tak trochu byly za modelky.

Arianka byla celé hodiny vzorná - než na nás přišla řada, udělala mi velikou radost. Předvedla se krásně, byla změřená na 54 cm, chrup má úplný, skus nůžkový, je typická svého plemene a povahu má klidnou. Oko tmavé, ucho a čenich normální.

11.4.

V neděli jsme byli na akci pořádanou cvičákem. Jednalo se o 11.km výlet ze cvičáku na Feleberk a zpět. Na začátku nás bylo opravdu hojně, avšak polovina "odpadla" pod "horou Říp" :-). Počasí nám přálo, pejsci byli šťastní a byla to pěkná socializace pro většinu pejsků - naše Sofí nemá problém s nikým a tak pro nás "normálka". Byli jsme jen se Sofinkou, Arianku hlídala "babička".

my, co jsme došli na vrchol