27.9. - 2.10. Athos jr. u nás na návštěvě

Páníčkové Athoska jr. odjeli na dovolenou a tak nám ho svěřili do péče. Athosek je moc hodný pejsek, s holkama si moc rozuměl a myslím, že si pobyt u nás užil :-). Chodili jsme na pravidelné procházky a v odpoleních hodinách jsme trénovali základní poslušnost. 

Na čtvrtek 29.9. jsem domluvila cvičák jen pro nás a pozvala jsem majitelé Samíka Achilles. Sraz se povedl, popovídali jsme si a naši miláčkové si pěkně zaběhali a unavili. Na sraz přijali pozvání budoucí zájemci o štěňátko. Všem moc děkuji, že jste byli uchotni přijet a že jsme se zase mohli po pár měsících vidět. Děkuji za spoustu dobrůtek pro naše čtyřnohé cácorky :-).

Athosek první den u nás

Athoska jsem musela samozřejmě ostříhat :-), je z něho fešák

poslední dny u nás, při hrátkách s Ariankou

Athosku, měj se doma hezky, nezlob a zase se brzy uvidíme...snad zase nebudu plakat, člověk si na tu smečku psů zvykne rychle.

24.9. Podzimní zkoušky

Po dlouhých týdnech cvičení jsem se v sobotu s Ariankou zúčastnila vyšších loveckých zkoušek - Podzimní zkoušky. Arianka pracovala moc hezky a dokončila tyto zkoušky ve III.ceně se 143.body a stává se tak v pouhých 11.měsících LOVECKY UPOTŘEBITELNOU FENOU!!!

Jsem na ni moc hrdá!

při vyhlašování výsledků

4.9.2016 Krajská výstava psů Louny

V neděli jsem se vydala s Ariankou na Krajskou výstavu psů do Loun. Výstava se konala v parku a musim říct, že organizace byla na jedničku. Plno stánků, koně a nafukovací hrad pro děti, příjemné prostředí...

Arianka nastoupila do třídy mladých, kde byla nejmladší a celkem tam byly 4 feny. Nádherně se předvedla a když nás paní rozhodčí rovnala do pořadí (my první) a šla k nám se zlatou šerpou, nemohla jsem uvěřit! Chtělo se mi brečet štěstím! Arianka vyhrála tuto třídu se známkou VÝBORNÁ 1, VTM (vítěz třídy mladých)!!! Jsem na ni pyšná!

posudek z výstavy: 10,5 měs.fena, hlava správná, ucho typické, oko tmavé, nůžkový skus, dobrý krk, rovný hřbet, výborné předvedení, hluboká hruď, končetiny silné, dobré úhlení, pohyb a srst odpovídá věku

rozhodčí: O. Dolejšová

Kamče děkuji za společnost, odvoz a fotky

s Karolínkou, která nám moc fandila :-)

27.8. Sportovní den

V sobotu byl u nás v práci sportovní den. Byla jsem požádána mou kamarádkou/kolegyní, zda by Arianka dělala "maskota" jejich týmu (Kancelářské krysy). S radostí jsem přijala nabídku a tak jsme se vydaly na sportovní den. Bylo obrovské horko...Arianka socializaci a samé mazlení zvládla na jedničku.

20.8. German Winner Show & Internationale Ausstellung Leipzig 2016

4 dny před výstavou mi Arianka začala hárat (jako poslední fenečka z vrhu), informovala jsem o tom vedení a paní Grimm mi odpověděla, že v Německu se smí zúčastnit výstavy i hárající feny.

Na výstavu jsem jela jen s Aria Dobré srdce Kosmíků. Arianka byla celou cestu úžasná! Na výstavě se mě držela a haly se vůbec nebála. Rozhodčí byla paní Vera Wilk. Za tři roky vystavování jsem neviděla takovou rozhodčí - výborný přístup ke všem, důkladné posouzení jednotlivého pejska. Ke každému přistoupila, pohladila, popovídala si s majitelem. Zkontrolovala chrup, sahala na klíční kost, lopatku, kostru, ocas atd. Poté následoval běh a posouzení pejska v postoji, ve kterém jsme stály 5 min. Arianka byla ve své třídě nejmladší a to se bohužel projevilo ve výsledné známce. Ariance je 10.měsíců a ve své třídě mladých tam byly fenečky 1,5 rok staré - vyspělé/vyzrálé. Ovšem nám to nevadí. Paní Wilk byla z Arianky ohromena, prý je to okouzlující mladá fenečka. Pro nás to byla krásná zkušenost a až zase bude paní Wilk dělat rozhodčího, určitě na ní pojedu!

Posudek: 10. měs. fena, jemný fenčí výraz, fenčí hlava, korektní horní linie, dobře rozvinutý hluboký hrudník, velmi dobré úhlení, odpovídající pigment, silné kosti, dobře osvalená, okouzlující mladá fenečka, potřebuje ještě čas aby dozrála 

Evě děkuji za fotečky, odvoz a společnost :-).

17.8. Pozdravy od "štěňátek"

V uplynulých dnech jsem dostala další krásné fotečky našich štěňátek z Vrh A. Jsem moc ráda, že se mají dobře a dělají samou radost. Moc Vám děkuji!

 

A´ Safira Sofia byla se svojí paničkou na táboře ve Svojanově. Měli možnost si vyzkoušet různé psí sporty jako např. coursing, dogfrisbee, obedience, dogdancing. Agility měli 2x denně. Dogfrisbee a coursing (běh za střapcem) bavilo Sofinku. Agility dopadlo nad očekávání paničky, celý týden běhaly v pokročilých (S) a na závodě měla Sofinka čisté běhy a umístila se na krásném 3.místě (ze 7.)!!! Poté zkusila soutěz ve vystavování, kde bylo přihlášených 28 pejsků a Sofinka s paničkou Eliškou se umístily na 4.místě!!! Jsem na Vás holky pyšná, jen tak dál!

11.8. pozdrav od Maxíčka

Přišel krásný pozdrav od Maxíka (Agenor).

Všichni stále ještě smutní po ztrátě Wadíčka, ale věřím, že Maxíček své páníky zahrne celou svou láskou a brzy jim bude lépe. Jinak je to doma
nádherný "vaťáček", ale v lese je z něj rázem lovecký pes :-) (nezapře svou krev). Moc děkuji za fotečky!

9.8. vlečka se srstnatou a pernatou zvěří + kachna z hluboké vody

Cvičíme v pravidelných intervalech a jde nám to dobře. Na to, že je Ariance 9 měsíců je báječná! Jsem na ní moc pyšná! Dnes měla Arianka prvně srstnatou a neměla problém. Vlečku s pernatou šla jako profík a kachnu z hluboké vody krásně nosí až ke mně!

31.7. nácvik na Podzimní zkoušky

V neděli jsme začali s výcvikem na Podzimní zkoušky. Moc jsme si den užili, vyšlo nám i počasí a holky byly úžasné a moc šikovné. Sofinka coby zkušená šla vlečku s pernatou jako první a po dvou minutách donesla bažanta. Pak šla naše kamarádka Pavlína s 15.měsíční Lili, která měla prvně jako Arinka bažanta v mordě. Vedlo se jí dobře a s malou pauzou také donesla bažanta. Pak nastoupila naše nejmladší Arianka :-). Krásně šla po stopě a také donesla bažanta! Udělala mi velikou radost, ale jsme teprve na začátku a čeká nás ještě dost práce.

Dále jsme trénovali chůzi u nohy v lese/travnatý porost a odložení v lese 10 min, tak aby nás neviděli.

Byl to super den a doufám, že nám to takto půjde i nadále!

Aria

11.7. Trénujeme aport z hluboké vody

Sofinka a Arianka