25. - 1.12.

 
tento týden nás čeká hodně věcí (očkování, čipování a veliké a zároveň poslední focení než se rozutečeme do nových domovů)
 
25.11. protože jsme velcí a silní pejskové, víme jak zbořit ohrádku a dostat se z ní pryč, po raním venčení a snídani jsme se rozhodli, že nebudeme jenom v kuchyni a tak jsme si šikovně otevřeli "vrátka" a prostě jsme přišli do obýváku a řádili jsme :o), naše maminka z nás měla radost a vybízela nás ke hře a blbla s námi
dnes jsme měli také návštěvu, přijela se na nás podívat Markéta s rodinou, Aria: " Markéta je ta milá paní ze cvičáku, ke které budu chodit kvůli socializaci a základním poslušnosti, tak jsem jí hned ukázala co jsem zač :o)! Jen aby bylo jasné :-P, já se nedám a všem ukážu jaký jsem "střeštiprdlo"
štěňátka se rodině MOC líbila a my děkujeme za socializaci a utahání :-)
 
26.11. během noci roztál sníh a tak jsme mohli být déle venku a papat trávu :-), nejvíce nás zajímá ostrůvek z kamenů, kůry a stromků - tak to pěkně škubeme/trháme/koušeme a vůbec jsme pěkní zahradníci, prý nám to jde moc dobře a když se mihne okolo maminka, opakujeme vše po ní, např. nám ukazuje, že kůra je moc dobrá :-), jsme prostě zlatíííčka!
 
prý se máme těšit na pátek a víkend!!! přijede nám TATÍNEK Athosek!!! Jůůůůů, to bude!
 
27.-28.11. nadešel veliký štěňátkovský okamžik:

Dnes 28.11.2015 byl veliký štěňátkovský den! Ráno přijela paní doktorka MVDr. Novotná a probíhalo jejich první očkování, poté celková kontrola stavu štěňátek - kontrola kýly a u pejsků sestouplá varlátka. Vše bylo v pořádku a tak jsme mohly pokračovat v očipování štěňátek a k tomu potřebná dokumentace. Někteří byli statečnejší, jiní jemně zakňíkli. Poté proběhla opět kontrola - čipu. Paní doktorka donesla všem štěňátkům hračky s pamlskami a protože věděla, že tu je i tatínek vrhu, donesla hračku s pamlskama i rodičům! Moc jí za to děkuji!!!

V zápětí přijela majitelka a chovatelka Athoska s Athoskem. Sofinka s Athoskem se pusinkovali a jelikož tu byl Athosek poprvé, Sofinka ho provedla zahradou. I ony přivezly dárky pro štěňátka! Teda, já bych chtěla být naše štěňátko!!! :o) Moc, moc, moc děkuji za dárečky a věřím, že budoucí majitelé z toho budou mít takovou radost jako já a veškeré potřebné věci využijí.

 Po ňunikování, vyvenčení a nakrmení štěňátek přijel můj taťka, coby hlavní fotograf. Kolotoč začal a štěňátka jsme vyfotili v postojích a v profilu. Pak jsme MOC chtěli udělat rodinou fotku, proto Athosek přijel, ale ony jsou jak když rozsypete pytel blech! :-) Aspoň nějakou fotečku z toho vyberu.

Krásně dováděla štěňátka s tatínkem. Nejprve k němu tak nedůvěřivě čichala - aha? on nevoní jako naše maminka a počkej, co má tam dole, hmmm cecík tam neni... Nevááá, juchůůů a začali ho kousat do boku, ocásku a pod. :-). Koukal na nás ze začátku trošku divně - něco v tom smyslu, proč tady musím být a nechat se kousat??? Cože??? Jak jako, že jsou moje??? To bylo už dávno a já si to nepamatuju... :-P.

Musím vybrat fotečky, ale bude to těžké, za dvě hodiny focení mám 276 fotek a další má Evička (majitelka Athoska). Moc jsme si ty dva dny (pátek a sobotu) užily - byla to trošku "dámská jízda" :-)...probíraly jsme snad všechno týkající se štěňátek.

 

Po jejich odjezdu to na mě tak všechno padlo...už nikdy to nebude takové, už nikdy nebude taková krásná chvíle, žijeme pro tento okamžik... Snad se do budoucna setkáme všichni na našem srazu vrhu, snad uděláme zase takové krásné fotečky...

Štěňátka už jsou opravdu veliká a většina z nich potřebuje svého páníčka a další socializaci, kterou mu musí dát už noví majitelé.

Příští týden někteří z nich opustí své rodné místo... Věřím, že budou dělat radost a většina z nich bude využita v canisterapii a tak pomůžou dále. Já budu v kontaktu se všemi majiteli a tak budu vědět jak "zlobí" :-). Zlatíčka moje!!! Zbývá nám pár společných dní, užijeme si to spolu a já doufám nebudu brečet (brečím teď u tohoto článku)!

Byli, jste a vždycky budete moji první odchovaní Retrívři a NIKDY na Vás nezapomenu, navždy jste v mém srdíčku. Každý jste jiný a přeci stejný. Všechny Vás miluju!!!

 

pár fotek ze dne:

ty seš můj táta??? tak tě kousnu, jo?

Athosek se štěňátkama:
rodiče vrhu A
 
otec vrhu Athos Lueur dorée
29.11. jsem začala krmit štěňátka už jen 4x denně a dostala prvně pamlsky - sušené maso (od paní doktorky)
30.11. štěňátka jsou naočkovaná a tak přijímame návštěvy, bohužel jsem napočítala okolo 100 lidí a neni možné všem vyjít vstříc a tak aspoň někteří nás navštíví :-)
dnes nás navštívila rodina z Ostrova, dcera Eliška nás pravidelně sleduje a tak to by bylo, aby se na nás nepřijeli podívat! :-)
Děkujeme za návštěvu a socializaci a utahání štěňátek (Eliška s Avril)
v zápětí k nám přijeli naši dlouholetí kamarádi Šárka s Michalem a s jejich dvouletým synem Kubíčkem :-)
pár fotek z dnešního dne:
Andromeda                                                            Afrodita Sofia
Aragon
1.12. dnes jsem dávala dohromady první balíčky pro štěňátka, kteří odejdou v pátek
štěňátka jsou úžasná a já si je úžívám každým dnem, dnes jsem je natolik utahala, že jsem si s nima mohla dělat co chci a tak jsem toho využila a povedla se společná poslední fotka...
balíček pro fenečku                           balíček pro pejska