Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2023

Všem majitelům odchovu a přátelům přeji hoooodně zdravíčka, krásné společné chvíle s chlupáčem a doufám, že se v příštím roce, na srazu, sejdeme v hojném počtu :o).

Prosinec u nás v CHS

V prosinci si užíváme procházky, výlety a konečně nám začaly naháňky. Jelikož mám jen jednu GPS a ochranou vestu proti proříznutí, na naháňky chodím raději jen s jednou, nechci riskovat. Clea sice na kontakt nejde, narozdíl od své maminky Arianky, ale nebudu pokoušet osud...

Snad jsem všem z odchovů doplnila fotečky do jejich galerie. Některé fotky, např. Eleonor Tess s liškou v mordě a pod, nedávám/nechlubím se, nepříjde mi to úplně vhodné a tak snad mi to odpustíte :o).

Calypso

Poslední dobou je nový trend dávat fotečky na fcb z honů, naháněk, dohledávek a jak je vlastně ten náš pes nadaný a vlohový...já dostávám často fotečky, informace i od svých odchovů, že jsou v honitbě, ale nějak zvlášť tyto informace nezveřejňuju, ale tak aby se neřeklo :-D a nevypadalo to, jako že se u nás nic neděje... Calypso je každý den v honitbě po ruce svému páníčkovi a nově s sebou berou i její dceru Aryu Psí poslání (Caly a Falco). Arya velice rychle pochopila co se od ní chce a hlavně rychle se v ní probudily geny... Holčičky, přeju hodně štěstí, společných honů/naháněk, krásné společné chvíle a dobrý nos :o).

Caly s dcerou Aryou

Kalendář 2023 - Acana
Poslala jsem, na žádost společnosti weber Mlýn - Acana, fotečku do soutěže a ono to vyšlo :o). Moje fotka byla vybraná do kalendáře na rok 2023 od Acany.
Na fotce je Arianka, jeji manžel Erwin a jejich děti Cleopatra a Elrond Indiana.
WINTER DANUBE - Bratislava
 
Hony a naháňky

Je období honů, naháněk a Elenor Tess "U" a Calypso jsou velké pomocnice svých páníčků :o).

 
30.10.2022 Briseona - Canisterapeutická zkouška

Tzv. víkenďáku, který je zakončen Canisterapeutickou zkouškou, se zúčastnila Domča s Briseonkou. Zkoušku zvládla za plný počet bodů, náramně si to užila a od rozhodčích dostala také pochvalu. Bris je tak již v pořadí 7 pejsek z mé CHS, který má složený CT! Moooooc gratuluju a přeju mnoho úspěchu na této cestě :o).

22.10. Calypso - Lesní zkoušky

V sobotu vyjel páníček Marek s Calynkou (po mateřské) na Lesní zkoušky pořádané od OMS Prostějov. Caly nastoupila jako jediný golden a nenechala se tím vůbec vyvézt z míry. Jako správný mazák :o) ukázala co je zač, co v sobě má, práci před barvou dala šoulačku. Tyto zkoušky vyhrála a stala se tak vítězem s celkovými 304 body!

Calypso

Lesní zkoušky - 304 bodů, I. cena - vítěz zkoušek

Marku, Caly...jste prostě supeeer! Moc gratuluju.

celkové výsledky zde: www.omsprostejov.cz/wp-content/uploads/2022/10/Lesni-zkousky-Ostatni-pl.-Lesni-skolka-Sec-Lesy-mesta-Prostejova-2022.10.22-prehled.pdf

Ch SK Aria Dobré srdce Kosmíků

Arianka oslavila 7 let a tak jsem jí nechala zvěčnit v postoji a se všemi jejími kokardy, poháry a medajlema. Je to krásná holčička.

vrh A slaví 7 let

V noci ze 13. na 14.10. roku 2015 nejenom že sněžilo...ale Sofinka přivedla na svět první vrh A. Dnes je tomu už 7 let, co se narodila tato zlatíčka. Všichni se mají úžasně a tak jim přeju hlavně hooodně zdravíčka! Moc vzpomínám...

Aria s dortem; o hračku se popraly všechny :o) Sofinka + Aria + Clea

Afrodita Sofia; A´ Safira Sofia

Avril

08.-09.10. Klubové všestranné zkoušky přinášení retrieverů - Eleonor Tess

Přišel den "D" pro Elishu a v sobotu nastoupila s páníkem v Ostravě na dvoudenní Klubové všestranné zkoušky přinášení Retrieverů CACT. V sobotu se jim vedlo moc dobře a večer volal páníček, že Elisha je totál unavená, ale pokračujou dál a v nědeli je čeká les a barva. Držela jsem oba dva dny palce s tím, ať výsledek dopadne jakkoliv, smekám klobouk, protože to, co Elisha stihla ve svých dvou letech... jiní nestihnou za život. V neděli chvilku po 12. hod zazvonil telefon...tiše jsem ho zvedla a na druhé straně se ozvalo: "máme to!" Uuuf, ulevilo se mi. Mám ohromnou radost! Elisha je první fena z mého odchovu, která se může pyšnit titulem "U" za jménem. (universal dog, všestranný pes)

Eleonor Tess "U"

Klubové všestranné zkoušky přinášení Retrieverů CACT - 488 bodů II cena

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooobr gratulace

Červená tlapka - dárkyně krve

Arianka s Cleuškou se staly dobrovolné dárkyně krve pro pejsky.

Arianka s maminkou Sofinkou

01.10. D´Artagnan na OVVRkách
V sobotu se panička zúčastnila s D´Artíkem OVVR. D´Artík dlouhou dobu neplaval, ale povedlo se ho rozplavat a zkoušku tak úspěšně dokončil.
Toto byla poslední podmínka k chovnosti. D´Artík má 2x Výbornou z klubové výstavy a Výbornou 2 z krajské výstavy. Rentgeny kyčlí a kloubů negativní. Mám velikou radost!!! Moc gratuluji.
30.09. Batynka se stala maminkou

V pátek Baty porodila během 3. hod dva nádherné pejsky. První přišel na svět ve 13. hod a druhý v půl 4. Oba pejsci se mají k světu, krásně přibírají. Oba jsou již zadaní. Moc gratuluju!

Na nebi září nová hvězda! Athos Leuer dorée

...ten den přišel, čtvrtek 29.09.2022, den kdy Athos zavřel navždy oči...

Athosek od začátku roku bojoval s rakovinou. Zbývalo mu pár týdnů života, ale panička Eva se nevzdávala a jela s Athoskem do Vídně na chemoterapie, která mu prodloužila život o pár měsíců. Athoska jsem zbožňovala jako vlastního...byl to úúúžasný pan PES! Šoumen, pohodář, uštěkaný hopsálek po všech 4...a moje Arianka je právě celá po něm a jeho mamince Charlottce. Ona šla exteriérem a povahou do této rodové linie. Ach, jsem tak šťastná, že jsem Athoska ve svém životě potkala a že jeho potomci dál žijou v mých odchovech. Utvořili se Sofinkou nádherný pár... Athosku, milujeme Tě, šťastnou cestu a dohlížej na všechny.

Září výstavy

V září jsem se s holkama zúčastnila dvou výstav. Na mezinárodní výstavu psů do Klatov jsem přihlásila pouze Arianku. Cleušce to bylo moc líto. Plakala, že chce také do kruhu a nechápala, že musí počkat. Na krajskou výstavu psů do Loun jsem jí už přihlásila. Stejně jsem pro ní neměla hlídání a tak musela jet také. Výstavu si Cleuška vždy užívá, chodí po výstavišti s vodítkem v mordě, dělá roztomilou :o) a ráda se proběhne v kruhu.

V neděli 25.09. se konala v Praze klubová výstava, které se zúčastnil v silně obsazené třídě otevřené D´Artagnan. "Dartík" se dostal do užšího výběru se známkou Výborný! Moooc gratuluju, mám velikou radost.

Aria

mezinárodní výstava Klatovy: třída pracovní: Výborná 4

krajská výstava Louny: třída pracovní: Výborná 1, vítěz třídy

Cleopatra

krajská výstava Louny: třída otevřená: Výborná 1, vítěz třídy

Bárt - Flat Coated Retriever

Úspěchy svěřenců nikam nepíšu, ale toto mi udělalo opravdu radost a tak bych se ráda podělila. Svěřenec, fletík Bárt od Plzně, který před lety u mě dělal OVVR, začali poté ke mně jezdit na střihovou úpravu. Bárt se už vloni krásně umisťoval na výstavě se známkou V1, CAC. Letos mě majitelé kontaktovali, že by chtěli jít na PZ od OMS, zda bych jim Bárta na tyto zkoušky připravila. Bárt je úžasný pes s vlohama a tak se vše podařilo a Bárt dokončil PZ ve II. ceně. Minulý týden nás opět navštívil kvůli střihové úpravě, protože se zúčastnili klubové výstavy v Praze. Při stříhání jsme řešily s paničkou, zda ho ostřihat "klasicky jako fleta" nebo novým typem střihu. Původní styl střihu vyhrál a vyplatilo se. Bárt v silně obsazené otevřené třídě (celkem 11 psů) vyhrál V1, CAC! Letí oooobr gratulace! Mám velikou radost!

Alžběta Amayathos Salátové štěstí - dcera Athoska jr.

Radost mi udělala dcera Babů po Athoskovi jr., která se zúčastnila dvoudenních zkoušek v Čejkovicích (KPZ a KZVP). První den došla zkoušky v I. ceně a druhý den se jí nepovedla jedna disciplína, kvůli které spadla do III. ceny. To ale vůbec nevadí, protože pracovala krásně, je to ještě mladá fenečka, plná chuti, elánu a s páníčkem tvoří úžasnou dvojku. Michale, moooc gratuluju a smekám!

Alžběta Amayathos Salátové štěstí

KZVP - 156 bodů I. cena, KPZ 194 bodů  III. cena

slidici.retriever.top/kpz-a-kzvp-cact-res-cact-cejkovice-10-11-9-2022/

07.09. Eileithyia - vyšetření kyčlí a loktů

Eilie byla ve dvou letech vyšetřena MVDr. Duchkem na dysplazii kyčlí a loktů s tím nekrásnějším výsledkem. Mooooc gratuluji, mám velikou radost. Je to již 7. "štěňátko" z vrhu E, které podstoupilo toto vyšetření.

DKK A/A, DLK 0/0

04.09. OVVR - Cassiopea

Do Karlovarského kraje přijeli na dovolenou majitelé s Cassi. Cassi jsem neviděla tři roky. Hlavičku má po mamince Ariance :o) a velikost po babičce Sofince :o). Hold geny jsou geny... Při té příležitosti se přihlásili na OVVR, které nejenom že splnila s plným počtem bodů, ale skončila na krásném 3. místě. Moc majitelům gratuluji!!! Tyto zkoušky byla poslední podmínka, která chyběla Cassi k chovnosti.

Cassiopea

OVVR - 232 bodů (3. místo), Kynšperk, rozhodčí: Jana Dejmková

Cassiopea s babičkou Sofinkou, maminkou Ariankou a sestrou Cleou

Cassi panička s Cleou

04.09. "vrh B" 4. narozeniny

Zlatíčka z vrhu B slaví už 4. narozeniny. Moc všechny zdravíme, stále vzpomínáme a posíláme velikou pusu :o).

Bateia a Briseona

Bastiaan Ori

31.08. "vrh E" slaví 2. narozeniny

Dnes jsou tomu už dva roky, co se narodil Arianky poslední "vrh E". Tři štěňátka z tohoto vrhu jsou již chovnými jedinci. Všichni si užívají procházky a výlety po Evropě, mazleníčko a někteří se připravují na hony a zkoušky. Zlatíčka, moc na Vás vzpomínám, posíláme s maminkou a sestrou pohlazení a velikou pusu.

Éós Conny

Erinye

28.08. Eleonor Tess - Zkouška z vodních prací - res CACT

Elisha sice už zkoušku z vodní práce má, nepovedla se jí ale minule jedna disciplína. Páníček ji tak ještě jednou přihlásil, aby si to opravili, Elisha excelovala a umístili se na druhém místě s titulem res CACT. Elisha se tak stává v necelých dvou letech čekatelkou šampiona práce!!! Gratuluju!!!

28.08. závody koní - výlet

V neděli jsem jela s holkama na závody koní, které se konaly v K. Varech. Moje sestra jezdí závodně a tak jsou Aria s Cleou zvyklé na koně. Výlet jsme si moc užily.

Avril "Paula"

Nedávno mě kontaktovali majitelé Avril "Pauly", že by rádi pořídili Paule psí kamarádku a zda plánuji štěňátka. V tu samou chvíli mi volal majitel Calypsy, že se mu uvolnila rezervace na fenečku. Předala jsem kontakt a slovo dalo slovo a k Paule přibyla její neteř A´Boudy Psí poslání nebo-li Lotta. Holčičky, přeju Vám krásný psí život, máte úžasnou rodinu a buďte si těmi nejlepšími kamarádkami.

02.08. holky na slamníku
28.07. D´Artagnan - výsledky rentgenů

Panička byla s Dártíkem na rentgenech kyčlí, loktů a ramen. Z výsledků se všichni moc radujeme! Gratuluji! :o)

D´Artagnan

DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg. (vyhodnotil ve 2,5 letech psa MVDr. Martin Vlček)

23.07. Cleopatra nácvik na KPZ a KZVP - Chomutov

V sobotu se konal nácvik na podzimní a vodní zkoušky v honitbě u Chomutova od klubu Český Fousek. Původně měl být nácvik dva dny, ale přihlásilo se málo psů a tak to dali do jednoho dne. Ráno podzimky, odpoledne vodky. Musim říct, že to bylo náročné, pracovat v tom vedru 11. hod na poli a u vody, kde jsme se neměly schovat. Dopoledne, ve volné chvilce, jsem šla Cleu zchladit do rybníka, ze kterého poté nechtěla vyjít ven. Nedivila jsem se a tiše jsem jí záviděla, protože kdyby mi to nebylo blbé, skočila bych za ní.

Cleuška pracovala krásně - vlečky, dohledávka, kachna z hluboké vody, zkusila si prvně rákosí, kde byly vypuštěné živé kachny. Cca po 10. hod v honitbě mi předposlední disciplínu nešla...stála a že už nejde, už nemůže. Poslední disciplína byly klidy na stanovišti, kdy si vedle mě sedla, opřela si hlavu a v sedě skoro celou střelbu prospala. Vím na čem zapracovat, co dopilovat a hurá po celodenní akci domů :o).

17.07. Svatošské skály

V neděli jsem šla pěšky s holkama na Svatošské skály. Cesta vedla podél řeky Ohře, ve které se holky skoro celou cestu koupaly. Co pár metru, šup do řeky. Ušly jsme nakonec něco kolem 10.km. Moc jsme si to užily a holky byly opět středem pozornosti :o).

07.07. IDS Nitra - Cleopatra + dovolená

Vyrazila jsem na dovolenou s holkama, kterou jsme si náramně užily a mimo to jsme také zajely do Nitry na výstavu psů, protože Cleušce chybělo druhé místo (res CAC) k dodělání titulu Ch SK (po výstavní stránce).

Když jsme přijely na výstavu, hned začala Clea skákat radostí, ona prostě zbožňuje výstavy. Cleuška byla ve třídě otevřené s dalšíma 4. fenečkama. A jak se nám zadařilo...? :o)

Cleopatra

rozhodčí: J. Janek, třída otevřená: Výborná 2, res CAC

dovolená