25.06. Eliot Coudy - Barvářské zkoušky
                                                 Eleonor Tess - Lesní zkoušky

Sobota byla ve znamení úspěchů a to hned dvou "štěňátek" z posledního vrhu. Nejsou jim ani dva roky a dávají jednu zkoušku za druhou.

Majitelka s Coudym jela do jížních Čech na Barvářské zkoušky. Barvu byli celkem třikrát zkusit a vždy ji šel Coudy bravurně. Ovšem na zkouškách paničku trochu potrápil, všude pejskové, pachy, les, zvěř :o). I přesto všechno zkoušky úspěšně došli. Je to již 5 "štěně" z mého odchovu, který tuto zkoušku došel...jsem nesmírně hrdá, že se tyto geny dědí úspěšně po Ariance.

Eliot Coudy - Barvářské zkoušky - III.cena, OMS Jindřichův Hradec

Ve stejný den jel páníček s Elishou na Lesní zkoušky pořádáné OMS Chrudim. Elisha je s páníčkem sehraná dvojka a tak Lesní zkoušky dali v I. ceně a práce před barvou dokonce šoulačku! Smekám...jste úžasní.

Eleonor Tess - Lesní zkoušky I. cena 292 bodů, OMS Chrudim

19.06. Krajská výstava Benátky nad Jizerou - Éós Conny

V neděli se vydali páníčci s Conny na Krajskou výstavu psů do Benátek nad Jizerou. Výstava se konala v krásném prostředí a Conny evidentně výstava sedla, krásně se předvedla a paní rozhodčí se velice líbila.

Éós Conny - Výborná 3, rozhodčí R. Cepková

Conny tímto splnila poslední podmínku k chovnosti, moooc gratuluji!!! Je to již třetí štěňátko z "vrhu E", které je uchovněno.

18. + 19.06. Holky a voda

O víkendu bylo úmorné vedro a nejlepší, co jsem mohla s holkama podniknout, bylo jet k vodě. Ještě než jsme odjely, přijela nás navštívil Bateia, napustila jsem holkám bazén na zahradě, u kterého bylo pořád narváno :o).

Sofinka, Arianka, Batynka a Clea; maminka Sofinka s Batynkou

Sofinka, Arianka a Cleuška

12.06. výlet na rozhlednu Dianu v K. Varech

V neděli jsem se vydala s holkama na výlet. Nechala jsem auto u sv. Linharta a pěšky jsme šly lesem pár km až jsme došly na rozhlednu Dianu. Holky si výlet náramně užily, nejvíc se jim líbila mini ZOO s prasátkama a koníkem :o).

05.06. Eleonor Tess - KZVP

V neděli jel páníček s Elishou na KZVP (Klubové zkoušky vodní práce). Elisha odvedla úžasnou práci, rozhodčí jí chválili. Nejsou jí ani dva roky a je to pracant...geny jsou geny :o) a páníček se jí plně věnuje a podporuje jí. Na jedné disciplíně zaváhala, ač jí předtím na nácviku dělala s přehledem...a díky tomuto jednomu zaváhání spadli do III. ceny. To ale vůbec nevadí, je moc šikovná a ke zkouškám PZ, BZ si tak může připsat další:

Eleonor Tess

KZVP - III. cena 154 bodů

04.06. dcera po Athoskovi jr. - KLZ

 Athos jr.  je sice uchovněn pouze v základu, ale je tomu proto, že se majitelům narodilo třetí miminko a čas na výcvik bohužel není. Athosek má ovšem lovečnost v sobě a jak se říká: "geny nevyčůráš". Spojení Athos a Maya se povedlo nejen po zdravotní stránce, ale také po lovecké. Athoskova dceruška v sobotu splnila další těžkou loveckou zkoušku a to Klubové lesní zkoušky! Babů si vedla s páníčkem náramně! Jsem na ně nesmírně pyšná! Jen tak dál, jste super dvojka. GRATULUJI!!!

Elrond Indiana
Indy splnil poslední podmínku k chovnosti a tak se může pyšnit novým letáčkem :o). Přeji hodně úspěchů a hlavně krásné společné chvilky.
Návštěva u Calypsy

Pár dní jsem trávila na Olomoucku a tak jsem toho využila a jela jsem se podívat na Caly. Moc jí to sluší, viděla jsem v ní maminku Arianku. Caly papá s chutí, moc jí březost sluší. Spokojená budoucí maminka (35. den březosti).

21.05. Mezinárodní výstava psů Litoměřice

Sobota plná překvapení, emocí a zážitků. Tak by se dal shrnout víkend v Litoměřicích.

Na výstavu jsem přihlásila Cleopatru a skoro po roce (ač jsem Ariance slíbila, že jí na výstavy už nevezmu, když jí nebaví) i Arianku. Výstavy jí děsně nebaví a já jí slíbila vloni, co obhájila titul Ch SK, že jí už teda nikam brát nebudu. Ovšem, to bych nebyla já, abych jí nepřihlásila a jak je vidět, kam Arianka strčí packu, tam se umisťuje.

Cleopatra nastoupila do třídy otevřené s celkovým počtem 10.fen. Clea se paní rozhodčí nelíbila, přesněji se jí nelíbilo přední úhlení a vyřadila nás se známkou Velmi dobrá. Prohodila jsem holky, vodítka, čísla a běžela do třídy pracovní a tady to začalo. Aria svou třídu vyhrála s oceněním Výborná 1, CAC. Slova o tom, jak je krásná a pevná v pohybu s krásně nasazeným ocasem v linii...vím a potešila...Aria je krásná v pohybu a pokud rozhodčí dá hlavně na pohyb, Arianka zaujme. Poté jsme nastoupily zpět do kruhu, ovšem už o titul CACIB. Vím, jak je těžké získat tento titul a tak jsem to brala sportovně. Při běhu jsem zvedla oči na paní rozhodčí a ta se dívala na Ariu a najednou zvedla ruku a titul CACIB máme MY!!! Wauw, tady lapám po dechu a chci jít z kruhu ven. Paní rozhodčí mě zastavila se slovy, ať nikam nechodím, poběžím ještě o BOBa. Říkám si dobře...o nic nejde...běžíme, běžíme, opět zvednu oči s pohledem na rozhodčí, ta se dívá na Ariu a titul BOS (Best of Opposite Sex) uděluje nám - nejlepší fena plemene! Tady přemýšlím, zda omdlím! Gratulace přijímám, ovšem nejsem schopná nějak reagovat a až po příjezdu domů, mi to všechno dochází :o).

Arianka si tímto rozdělala Českého šampiona krásy a Mezinárodního šampiona krásy C.I.B.! Arianko, miluju tě, jsi můj splněný pejsek a vše...opravdu vše nové zažívám s tebou. Bohužel ale :-D, pro dodělání těchto titulů, tě čekají v přístím roce výstavy :-D (ve dvou výstavních sezónách).

Aria

rozhodčí: Renata Cepková, třída pracovní: Výborná 1, CAC, CACIB, BOS

běh o CAC

běh o CACIBa

Cleopatra

třída otevřená: Velmi dobrá

21.05. Zkoušky vloh - Éós Conny

V sobotu se vydala panička s Conny do Náchoda na Zkoušky vloh. Conny dala tyto zkoušky s přehledem a v samých 4. Dokonce šla dobrovolně stopu živé zvěře se známkou 4! Moc majitelům gratuluji a mají můj obdiv. Majitelé mají miminko a i přesto se plně věnují Conny a podporují jí v tom, pro co se narodila. Držím palce i nadále.

Éós Conny, OMS Náchod

Zkoušky vloh: 160 bodů - I. cena

15.05. Krajská výstava psů Karlovy Vary

Na Karlovarskou výstavu jsem Cleu přihlásila spíše ze zvyku a protože to máme kousek. Ten den bylo úmorné vedro a goldeni začali s 1,5 hod zpožděním. Cleuška se i přes to vedro krásně vystavila, je to můj šoumen a získala známku: Výborna 2. Na výstavě byl můj taťka a udělal nám krásné fotky: dobresrdcekosmiku.rajce.idnes.cz/Krajska_vystava/

05. - 07.05. MVP Nitra + Klubová výstava Humpolec

S kamarádkou Ivou jsme se domluvily, že pojedeme na dva dny do Nitry na výstavu. Obě jsme chtěly dodělat šampiona krásy Slovenska a tak já Cleu přihlásila do třídy otevřené a Iva Nandu do šampiónů. A jelikož se o víkendu konala klubová výstava v Humpolci, kterou potřeboval Indy k uchovnění, Bára mě "opět" :o) přemluvila, ať jedu také. Vyrážela jsem ve čtvrtek brzo ráno směr Praha, kde jsem nechala auto u majitelů Eliota Coudyho, tam mě nabrala Iva a jely jsme směr Nitra. V Nitře bylo 28 stupnů, výstava se konala v krásném parku a my jsme si to náramně užily. Clea s Nandou si sedly a tak si občas daly i pusinku, holčičky, v hotelu se hledaly a nemohly pochopit, proč nebydlí spolu :o). Bohužel jsme ani jedna nedokončily šampiona krásy, ale i tak si vezeme domů krásné hodnocení! Při zpáteční cestě jsem se domluvila, abych nejela další dvě hodiny domů a ráno zpět do Humpolce, že přespím u majitelů Baccuse Badíka. Badíka jsem neviděla 2,5 roku a tak jsem využila tuto možnost. Po příjezdu do Prahy jsem ještě ostříhala Eliota Coudyho, nasedla jsem do auta a vyrazila směr za Badíkem. Moc děkuji za azil a možnost se po letech opět vidět. Z Badíka vyrosl krásný pes s nazlátlou srstí, stále radostný a šťastný pejsek.

Druhý den ráno jsem s Cleou vyrazila směr Humpolec, kde jsem se setkala Indym, Conny a z externího vrhu přijel také D´Artagnan. Majitelé Daphné přihlásili na neděli, tak jsme si aspoň nekonkurovali. Moc všem děkuji za krásně ztrávené dny a gratuluji k výsledkům a majitelce Indyho, že tak splnil poslední podmínku k uchovnění!

Cleopatra Dobré srdce Kosmíků

05.05. Mezinárodní výstava Nitra, třída otevřená: Výborná 4

06.05. Mezinárodní výstava Nitra, třída otevřená: Výborná 2, res CAC

07.05. Klubová výstava Humpolec, třída otevřená: Výborná

Elrond Indiana

07.05. Klubová výstava Humpolec, třída mezitřída: Výborný

Éós Conny

07.05. Klubová výstava Humpolec, třída mezitřída: Velmi dobrá

D´Artagnan

07.05. Klubová výstava Humpolec, třída otevřená: Výborný

Daphné

07.05. Klubová výstava Humpolec, třída otevřená: Výborná

Clea s Nandou ve stanu - Slovensko

24.04. Eliot Coudy - zkoušky vloh, Eleonor Tess - jarní svod

V neděli se vydala panička s Coudym na zkoušky vloh pořádané od OMS Praha venkov. Pršelo od samého rána a foukalo. Coudy pracoval výborně, nos má za 4, jen ta chůze u nohy jim moc nejde a tady dostali za 2. Vrozenou chuť pro práci má a to je nejdůležitější, poslušnost doučí :o).

Eliot Coudy - Zkoušky vloh - 84 bodů

Eleonor Tess

Poslední podmínka k uchovnění u Elishy byl jarní svod. Eleonor byla změřená na 56 cm, oko tmavé, srst standartní a skus nůžkový. Moc majitelům gratuluji.

23.04. WT Velký Borek - Cleopatra, Eliot Coudy, Elrond Indiana

V sobotu se konaly WT (Working testy) u Mělníka. Bára přihlásila Indyho a po krátké chvíli přemluvila i mě :o). Clea je celá táta Erwin a dummy zbožňuje a s poslušností nemá problém, neváhala jsem. A jelikož si často voláme s majitelkou Coudyho...dlouho jsem přemlouvat nemusela a přihlásila se také.

Indy s Bárou měli los č. 7, já se Cleou los č. 9 a Kristýna s Coudym los č. 24. Já s Bárou jsme byly spolu ve skupině, Kristýna ve druhé. Pro mě a pro Kristýnu to byla premiéra a vůbec jsme nevěděly do čeho jdeme. Zkoušky byly na krásném místě a všechny disciplíny byly o dvou dummy (marking, memory marking, blind, dohledávka atd.), musím říct, že opravdu byly zkoušky těžké. Byla možnost mít psa na vodítku, ale automaticky jste šli o polovinu bodů dolu. Kristýna s Coudym tuto možnost přijali a šli po celou dobu zkoušek na vodítku. Cleopatra s Indym šli bez vodítka. Všichni zkoušky úspěšně došli a já mám velikou radost!

Elrond Indiana - třída E - 64 bodů (z 80. dobů) známka: dobrá

Cleopatra - třída E - 64 bodů (z 80. bodů) známka: dobrá

Eliot Coudy - třída E - 32 bodů (z 80. bodů) známka: obstál

Elrond Indiana

Cleopatra

Eliot Coudy

 více info zde: www.retrieversport.cz/cz/news/detail/227-id.209715555.html

22.04. Bella Blondie se stala maminkou

V chovatelské stanici Od Vitického potoka se v pátek během 3.hod narodilo 5 feneček a 2 pejsci. Moc gratuluji a přeji hodně štěstí!

Evropská výstava psů Francie - Bateia

Za ČR byla Baty hájit naše barvy na Evropské výstavě psů ve Francii. Baty se krásně vystavila a po oba dva dny se umístila se známkou Velmi dobrá. Francii s páníčkama prošla skoro komplet a výlet si moc užila.

Baty byla před dvěma týdny také se mnou na výstavě v Královicích, kde první den dostala známku VD a druhý den byla tzv. vyloučená se známkou Dostatečná. V posudku stojí, že je fena krásná, ale bohužel v neděli kulhala na zadní nohu. A proč to tu zmiňuji? Volalo mi plno chovatelů a jiní se posmívali, že fena dostala tuto známku. Chov není jenom o tom krásném. Já jsem na svůj odchov velice hrdá a majitelé mají veškerou mou podporu. A ti chovatelé, co ze posmívali, ať se raději podívají na sebe. Jak já říkám svým odchovům, kteří chtějí dál chovat...dělejte vše tak, abyste mohly jít spát se svým svědomím.

Zuzi a Ondro, moc děkuji za Baty. Užívejte si všeho co spolu děláte. Více na fcb Všudechlup.

09.04. Oblastní klubová výstava psů Královice

Na této výstavě jsem se sešla z odchovama a byla jsem moc ráda, že jsme se po delší době viděli. Co se týká posuzování rozhodčí, nechci se moc rozepisovat, je to názor každého a já nejsem rozhodčí, ale doteď jsem žila v domnění, že známka D se dává psům za nějakou exteriérovou chybu a né proto, že pes není její typ a že by preferovala to a to. Nu což, i přes tu zimu jsme si výstavu moc užili, těším se zase příště.

U paní rozhodčí bylo vidět, že se jí Cleuška líbila od první chvíle. V posudku máme napsáno, fena bez pigmentu, což je pravda, ale i tak se rozhodčí na Cleu líbezně koukala, až jsme se probojovaly do TOP 5, kam postoupila i Eleonor Tess! Když majitelé hlásili Elishu na výstavu, nevyběhla jim mezitřída a tak jí přihlásili do třídy otevřené. Elishe je pouhých 19 měsíců a i tak dokázala konkurovat dospělým fenám a umístila se se známkou Výborná 5!

Cleopatra

třída otevřená: Výborná 2 (z 15. fen)

Eleonor Tess

třída otevřená: Výborná (TOP 5)

Elisha s Cleou + paničky :o)

já s Elishou :o)

09.04. Éós Conny na jarním svodu

V sobotu se vydali páníčci s Conny na jarní svod pořádaný OMS v Trutnově. Conny má kostru silnou, chrup úplný, skus nůžkový, povaha klidná, výška 53cm, barva oka tmavá, čenich normální. Moc gratuluji :o).

27.03. Bateia na návštěvě

Jelikož se majitelé chystají s Baty na výstavy, přijeli ke mně na stříhání. Baty je krásná fenečka, velice podobná své mamince Sofince. Tak tfuj tfuj tfuj, ať se daří a budu se těšit zase příště.

zprava: Cleopatra, Aria, Bateia, Sofia

zprava: Aria, Sofia, Cleopatra, Bateia
Bateia s Ariou :o), asi je tato hračka nejlepší
26. - 27.03. Sofinka slaví 9. narozeniny a vrh C slaví 3. narozeniny

 V sobotu slavila Sofinka své již 9. narozeniny a Clea a s ní celý vrh C 3. narozeniny. Všem přeju hlavně hodně zdravíčka, úžasné a milující rodiny máte. Stále hodně procházek a samé dobrůtky :o).

26.03. Elrond Indiana a Eleonor Tess - Canisterapeutická zkouška

V sobotu jeli páníčci s Indym a Elishou na CT zkoušku pořádanou od Aura Canis v Dolanech. Indy i Elisha si vedli moc dobře a úspěšně zakončili tuto zkoušku. Pro oba páníky to byla premiéra a moc si to užili. Gratuluji!

Elrond Indiana

Eleonor Tess

12.03. Elrond Indiana

Na pár dní jsem měla tu možnost hlídat Indyho s Erwinkem a splnit si tak přání. Kluci jsou úžasní! Arianka celé dny dováděla s Indym a tatínek Erwinek měl přítomnost Cleušky, nebo-li Erwinky :o). Moc majitelce děkuju :o). Užili jsme si to.

Potrénovat aport jsem šla samozřejmě i s Indym, kterému to šlo také výborně. Indy vyrostl do krásného, šikovného, přátelského a velice rychlého pejska.

12.03. Cleopatra - aport se srstnatou a pernatou

Byla jsem trochu potrénovat aport s Cleopatrou. Nic přes zimu nezapomněla :o) a šlo jí to výborně.

rodinná fotečka - zleva tatínek Erwinek, maminka Arianka, Elrond Indiana a Cleopatra

08.03. Erinye v časopise Reportér
Erinka se stala na pár chvil "mediální hvězdou" :o) a objevila se v časopise Reportér (březen 2022) v reportáži PSOVID-19. Je to moc hodná a kamarádská fenečka, která si užívá cestování se svojí paničkou Janou.
07.03. Elrond Indiana - jarní svod

Indy absolvoval jarní svod, kde se mimo jiné dozvěděl, že je opravdu golden :o), s temperamentní povahou, hnědým okem, normální srst a nos, chrup úplný, skus nůžkový a má 59 cm. Moc majitelce gratuluji, jsou již jen krůček od uchovnění.

01.03. Výlet

V úterý jsem se vydala s holkama na výlet do lomu u Jesenické křižovatky. Cleuška už tady byla několikrát, ale Arianka ne a to jsem musela napravit. Ušly jsme několik km, holky se chtěly koupat, ale lom byl ještě zamrzlý.

 

Bateia a její canisterapeutická hodina v domově důchodců

Po loňském úspěšném absolvování Canisterapeutických zkoušek, nyní Baty se svojí paničkou dojíždí do domova důchodců v Trhanově, kde vykonává canisterapii. Batynku to moooc baví a vždy při odchodu jde zkontrolovat kočičí misku, zda tam je něco dobrého :o).

dcera Athose jr. - Alžběta Amayatos Salátové štěstí na honu

Své druhé narozeniny oslavila Babů (Alžbeta Amayatos Salátové štěstí), dceruška po Athoskovi jr., na honu s páníkem. Je to moc šikovná fenečka. Posíláme pozdrav do rodné CHS a přeji mnoho úspěchů.

29.01. Svatý Linhart

V sobotu jsem jela s Ariankou a Cleou na výlet do lesů na Svatý Linhart. Cestu jsme zakončili v kavárně (kam mohli i pejskové) a kde si holky daly zákusek :o).

23.01. Cleopatra na Božím Daru

V neděli jsem vzala Cleušku na Boží Dar. Sníh si moc užila, ale stejně pořád hledala myšky :o) a domů přišla špinavá.

Elrond Indiana

Dostaly se ke mně krásné fotky Indyho s tatínkem ze Silvestrovské procházky Prahou. Foto paní Z. Šímová, které moc děkuji :o).

Indy se šel jako jediný koupat do rybníka, prý je moc šikovný a velice rychlý :o).

vpravo - Indy s Erwinkem

Shrnutí roku 2021
leden - externí "vrh D" slaví 1. narozeniny
 
březen - Sofinka slaví 8. narozeniny
             Cleopatra a s ní celý "vrh C" slaví 2. narozeniny
 
duben - Calypso úspěšně složila Barvářské zkoušky v I. ceně
 
květen - Elrond Indiana úspěšně složil OVVR
            Eleonor Tess úspěšně složila OVVR
            Aria složila Klubové podzimní zkoušky retrieverů
 
červen - Cleopatra složila Canisterapeutické zkoušky
            Eliot Coudy úspěšně složil OVVR
            Bateia Velmi dobrá na NVP v Chemnitzu
 
červenec - Cleopatra Výborná 1, vítěz třídy, Oblastní vítěz na OVP v Hrádku
               Cleopatra Výborná na Klubové výstavě v Královicích
               Aria Výborna 4 na Klubové výstavě v Královicích
               Bateia Výborná na Klubové výstavě v Královicích
               Eliot Coudy Velmi dobrý na Klubově výstavě v Královicích
               Cleopatra Výborná 1, vítěz třídy, Krajský vítěz na KVP v Martiněvsi
               Aria Výborná 2 na Krajské výstavě psů v Martiněvsi
               Bateia složila Canisterapeutické zkoušky
               Cleopatra Výborná 2, res. CAC na Klubové výstavě v Humpolci
               Calypso Výborná na Klubové výstavě v Humpolci
               Briseona Velmi dobrá na Klubové výstavě v Humpolci
               Eleonor Tess Výborna TOP 6 na Klubové výstavě v Humpolci
               Éós Conny Velmi dobrá na Klubové výstavě v Humpolci
               Elrond Indiana Výborný 3 na Klubové výstavě v Humpolci
 
srpen - Cleopatra se stala chovnou fenou
           Cleopatra Výborná 2, res. CAC na MVP v Bratislavě
           Aria Výborná 1 CAC na MVP v Bratislavě
           Aria Výborná 4 na MVP v Bratislavě
           Aria se stala oficiálně Šampionem krásy Slovenska
           "vrh E" slaví 1. narozeniny
 
září - "vrh B" slaví 3. narozeniny
         Briseona úspěšně složila OVVR
         Briseona Výborná 2 na KVP ve Staňkově
         Cassiopea Velmi dobrá na NVP v Olomouci
         Eleonor Tess Výborná 4 na NVP V Olomouci
         Eleonor Tess úspěšně složila Podzimní zkoušky v I. ceně
         Eliot Coudy Výborný 1, VTM na KVP v Praze
         Éós Conny složila úspěšně OVVR
         Eleonor Tess DKK A/A, DLK 0/0
         Cleopatra Výborná 3 na Klubové výstavě v Praze
         Elrond Indiana Výborný 2 na Klubové výstavě v Praze
         Eleonor Tess Výborná 4 na Klubové výstavě v Praze
         Daphné Výborná na Klubové výstavě v Praze
 
říjen - Éós Conny DKK A/A, DLK 0/0
         Erinye DKK A/A, DLK 0/0
         Aria Výborná na Světové výstavě v Brně
         Cleopatra Výborná na Světové výstavě v Brně
         Eleonor Tess úšpěšně došla Barvářské zkoušky v I. ceně
         Elrond Indiana DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg.
         Aria a s ní celý "vrh A" slaví 6. narozeniny
         Eliot Coudy DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg.
         Elizabeth DKK A/A, DLK 0/0
 
listopad - Cleopatra složila poslušnostní zkoušku BH-VT
 
prosinec - Daphné DKK A/A, DLK 0/0
               Dionýsos DKK A/A, DLK 0/0