Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2019

Všem návštěvníkům, majitelům našich odchovů a nejbližším přejeme klidné Vánoce a šťastný vstup do nového roku 2019.

Chtěla bych poděkovat CHS Lueur dorée za úžasného Athoska, díky kterému jsme mohli letos přivítat vrh B.

Také děkuji nejbližším a některým majitelům štěňátek, že mě podporují a i díky nim se mi letos v prosinci splnil sen :o). Brzy tato novina bude veřejná pro všechny. 

Další pozdravy

Vánoční pozdravy jsem ještě dostala od majitelů Achilleska "Samíka", Andromedy "Elli" a Avril "Pauly". Dostala jsem tedy od všech majitelů vrhu A a B fotečky, až na dva, Athoska jr., ale ti se stěhují, tak to je pochopitelné a tak nemám jen od majitelky A´ Safiry Sofinky.

25.12. sraz holčiček z vrhu B

Jelikož z Německa přijeli majitelé Batynky, neváhala jsem a domluvila jsem se s majiteli Belli, zda bychom se na chvíli sešli a holky by si tak pohrály :o). Moc děkuji oboum majitelům, že si udělali čas den po Vánocích.

Bateia a Bella Blondie

Po chvíli z holek byla pěkná prasátka :o).

Zkoušeli jsme společné foto, ale holčičky zajímalo všechno okolo, jen né zůstat chviličku v klidu :o). Taková šiška nebo větvička byla samozřejmě lepší.

Moc děkuji a budu se těšit zase příště.

Štědrý den

Holky se těšily hlavně na řízek, který dostávají pravidelně :o). Pod stromečkem dostaly hromadu dárků, od pamlsků, přes nové obojky s vyšitým jménem a tel. číslem, paroh z jelena, obrovského 130 cm velkého plyšáka a Ariance jsem nechala ušít speciální dvouvrstvou vestu na naháňku a plno dalších drobností :o). Přes den jsme šli také na dlouhou procházku...prostě jsme si to pěkně užili a teď jen vyjít tou správnou nohou do nového roku.

Na štědrý den jsem dostala plno fotek z obou odchovů. Chci moc poděkovat majitelům za lásku a péči, kterou dáváte svému štěňátku :o). Štěňátka rostou do krásy a majitelé je pěkně socializují.

Agenor "Maxík" měl na zdobení stromečku svůj názor :o)

Aragon také našel pod stromečkem hračku :o)

Afrodita Sofia se svojí milovanou rodinou :o)

Bélos "Sunny" se svými páníčky :o)

Bastiaan Ori s plyšákem u stromečku :o)

Bella Blondie se svojí rodinou, na rozbalování dárků měli svůj vlastní názor :o)

Barnabášek umí také rozbalovat dárky :o)

Bateia "Baty" je přes jídlo :o) a tak hlídala hlavně cukroví, nakonec jí to zmohlo a usnula

Baccus Bady měl také pod stromečkem plyšáka :o)

Briseonka pózuje jako modelka :o)

19.12. nové fotografie

Nové fotky včetně pozdravů jsem dostala od majitelky Aragonka, který se rád nahřívá u krbu.

Avril "Paula" celé dny dovádí s dětmi a nechá si od nich všechno líbit, shodli jsme se s páníčky na tom, že má nervy z oceli :o). 

Agenorek "Maxík" chodí na pravidelné procházky do lesa.

Aragon

Paula

Maxík

Pozdrav přišel také od majitelů Badíka, kteří nám přejí krásné a klidné Vánoce.

Majitelé Bárnyho byli v ateliéru u paní J. Nývltové, předtím se ale hodinu koulovali a tak jim při focení usínal :o).

Bella, ačkoliv je mladší než Áresek, nedá se a má navrh v hraní :o).

Bateia "Baty" posílá pozdrav z Německa :o), na gauči je prý nejlíp.

Baccus Bady

Barnabáš

Bella Blondie

Baty

Canisterapie a pozdravy od Oriho, Sunnyho a Bárnyho

Ozvala se mi léčebna pro dlouhodobě nemocné (LDN), že by měli zájem o canisterapii od našich holek. Pokud vše dobře dopadne, Aria se Sofinkou by měly začít dělat radost od ledna :o).

Ve fotogalerii má nové fotky  Bastiaan Ori  a Bélos. Majitelům moc děkuji :o).

Pozdrav jsem také dostala od majitelky Barnabáška, který je na dovolený v Jizerských horách, přesněji u přehrady Černá Nisa :o).

Ježíšek dorazil do Plzně :o)

Do Plzně už Ježíšek dorazil a přivezl Briseonku :o). Takto si Briseonka lehá pod stromeček. Je kouzelná!

Afrodita Sofia je oficiálně chovná fena!

Ještě bych málen zapomněla jednu krásnou novinu. Konečně jsem se dostala k tomu, abych Sofince dala veškeré papíry dohromady a poslala jsem je poradkyni chovu.

K 27.11. se Sofinka stala oficiálně chovnou fenou! (reg. číslo 555/18)

Jani, moc gratuluji!!!

První adventní víkend - Briseona

Briseonka byla s páníčky v Plzni na rozsvícení stromečku. Krásná rodinka! :o)

2.12. Mezinárodní výstava psů Praha

V neděli jsme jeli prvně na výstavu psů do Prahy. Těsně před výstavištěm byla obrovská kolona a 1 km jsme jeli více jak půl hodiny. Když jsme po další hodině konečně dorazili do haly, všude bylo plno a museli jsme si sednout do cesty. Po dlouhé době jsme se potkali s jednou chovatelkou, která nemohla spustit oči z Arianky, prý je strašně hubená. Pootočila jsem se na její fenu a chtěla jsem jí říct jak je její fena pěkně živená, ale pak jsem usoudila, že je to marné :o) a začali jsme vybalovat věci. Arianka váží více než Sofinka a hlavně je to pracovní pes (hony, zkoušky) a tak má pracovní postavu, neleží doma :o).

Poté pomalu přijížděli skoro z celé ČR budoucí zájemci na štěňátko od Arianky a mohla jsem se tak s nima konečně seznámit :o). Na výstavu přijela také majitelka s krycím pejskem a tak mohli vidět budoucí rodiče pospolu.

Na výstavě bylo přihlášených 114 retrieverů, proto se nepsaly posudky a diplomy se rozdávaly až po posouzení všech a na to jsme už nečekali a jeli jsme domů.

Celkem nás bylo ve třídě otevřené 14 fen. Po prvním vyřazování jsme zůstaly s Ariankou v kruhu a postoupily mezi 7 fen, poté nás pan rozhodčí také vyřadil.

všech 14 v kruhu, označila jsem nás černou šipečkou :o)

po prvním vyřazování

29.11. Aragon na dovolené ve Špindlerově Mlýně

Argi odjel s páníčky na dovolenou do Špindlerova Mlýna. V hotelu měl připravené misky a pelíšek.

28.11. Bateia, Barnabáš, Bastiaan a Briseona

Pozdrav jsem dostala od majitelky Batei "Baty", které se sníh natolik líbil, že jí panička nemohla dostat domů.

Má nádherný kukuč! :o)

Barnabášek byl na výletě v Jizerských horách. Prý je moc hodný, páníčky si hlídá a tak může chodit na volno.

Briseonka byla s páníčky na moravě. Je to úžasná cestovatelka, v autě nic neřeší a prostě spí :o).

Bastiaan Ori v příštím týdnu nastupuje do školky a na cvičák, kde se zaměřují na poslušnost a dog dancing. Panička se moc těší a já jim moc držím palce, ať se sny stanou skutečností... :o).

Fotečky štěňátek vrhu A a B a hlídání Mejsinky

O víkendu jsem dostala plno foteček a videí od majitelů našich štěňátek z vrhu A a B. Všem moc děkuji za lásku a péči, kterou jim dáváte.

Nové fotečky mají ve své složce Aragon, Afrodita Sofia, A´ Safira Sofia, Bastiaan Ori, Barnabáš Benny, Bella Blondie a Bateia.

Štěňátka rostou jako z vody. Barnabášek chodí občas s paničkou i do práce a seznámil se s dalším členem rodiny, labradorem Bennym. Majitelé A´ Safiry Sofinky si pořidili dalšího člena rodiny, pejska jménem Apple.

 

O víkendu jsme hlídali Mejsinku, protože panička musela odjet.

Sofinka při ranní mrazivé procházce

11.11. socializace štěňátek z vrhu B

Majitelé štěňátek z vhu B pokračují v socializaci svých pejsků a dělají mi samou radost.

Bateia "Baty" byla se svými páníčky v Praze a dokonce se projela metrem. Byla prý za hvězdu a každý si chtěl toho medvídka pohladit :o).

 Briseonka  byla se svými páníčky v Klášterci na hokejovém zápase a měla na to svůj vlastní názor, celý zápas prospala :o). Chodí také pravidelně na procházky do lesa, kde se jí líbí nejvíc a i když páníčkové říkali od začátku, že do postele nebude moct...sama si prý do postele vleze, když odejdou do práce :o).

Barnabáš Benny "Barny" byl prvně na cvičáku v rámci socializace. Byl také s paničkou v kavárně a se svou nejmladší 16.letou paničkou byl na hodině baletu v divadle! :o)

Bella Blondie byla s tetou, která jí hlídala v obchodě a pomáhala prodávat mňamky pro pejsky :o). Byla se také už seznámit s dalšími členy pejsků a i když je nejmenší, nedala se a bylo jí všude plno :o).

8.11. nové fotografie u odchovu

Ve svých složkách mají nové fotografie Aragon, Baccus Bady, který pěkně zahradničí, Barnabáš Benny, který byl s paničkou v práci, pak také Bastiaan Ori z procházky a Bateia, která byla s páníčkama v restauraci. Všem moc děkuji :o).

6.11. Briseona, Bateia a naše holky

Dostala jsem krásnou zprávu od majitelky Briseonky. Briseonka měla náročný týden :o). Seznámila se s dalším členem rodiny, s Artíkem, absolvovala jízdu trolejbusem i autobusem, kterou prý zvládla na jedničku :o), celou cestu totiž prospala. Byla se také podívat do prazdroje, kde si každého získala. Cestu autem zvládá bez problému, návštěvu veterináře, kvůli očkování zvládla také na jedničku a domácí králíky neřeší :o). Prostě andílek!

Včera jela také na očkování Bateia "Baty" k naší paní doktorce, toho jsem využila a jela jsem se na ní podívat :o). Baty ke mně čichla a hned mě poznala!  Dostala ode mne mnoho pusinek, za ten týden hodně vyrostla. Podle slov paničky pěkně papká, Platinum jí moc chutná. S Baty byla už v nákupním centru, v restauraci, na výletě v parku, jen to auto jí prý zatím moc dobře nedělá. Také paničce vylepšila kabelku a boty podle svého :o), ale panička nadávala... Je to prostě šikovná holčička a dělá samou radost :o).

No a včera byly naše holky po dlouhé době na procházce v lese ve Varech. Moc to si užily a pak spinkaly celé odpoledne :o).

5.11. zprávy o štěňátkách z vrhu B

O víkendu jsem dostala mnoho fotek a videí od majitelů štěňátek z vhu B. Všem se daří moc dobře. Chodí do města a do lesa, jezdí autem a někteří začali už s výcvikem. Všem moc děkuji za zprávy a přeji pevné nervy s puberťákama :o). Všem jsem aktualizovala fotečky a udělala jsem jim složku na K9, kde majitelé uvidí rodokmen.

Vrh B v nových domovech

Půlka štěňátek z vrhu B už byla na druhém očkování a všichni byli šikovní. Majitelé pěkně socializují svá štěňátka, chodí do města, vozí je v autě a brzy půjdou na cvičák. Moc majitelům za vše děkuji a držím palce, ať odolají a neskončí všichni v posteli :o) :o).

13. - 14.10. vrh A slaví 3. narozeniny

Je to neuvěřitelné, tak rychle to utíká...náš osudový vrh A slaví již své 3. narozeniny! Zlatíčka, přejeme Vám hodně zdravíčka, stále plné mističky, krásné chvíle se svými páníčky. Moc na Vás vzpomínáme! Velikou pusu všem.

Arianka

 

Afrodita Sofia, Aragon a Achilles

Na štěňátka se přijeli podívat až z Kolína,majitelé Athoska jr. Jako dárek mi nechali udělat tašku s vyrytou fotkou mých holek. Chtěla bych jim ještě jednou tímto poděkovat! Udělali mi obrovskou radost! Děkuji za naše přátelství, děkuji za vše!