30.6. Národní výstava psů Klatovy

Na poslední den uzávěrky jsem přihlásila Arianku na výstavu. Rozhodčího pana Kašpara jsem nikdy neměla a tak jsem byla zvědavá, jak mi Arianku posoudí. Na výstavu jsme po dlouhé době vyjeli všichni a Sofinka tak byla Ariance oporou a držela jí palce :o).

Atmosféra byla pěkná, s plno chovatelema jsem si po dlouhé době popovídala a předali jsme si tam cenné rady.

Arianka je zkušená v kruhu a tak když jsem jí řekla postoj, stála jako socha. Panu rohodčímu moc padla do oka a řekl mi, že by měla patřit do pracovní třídy (což vím). Nakonec si vyběhala v konkurenci 8 fen známku VÝBORNÁ!

Posudek: dobrý typ a rámec, středně silná kostra, méně substituce, hezká hlava, hřbetní linie rovná, moc hezký prostorný pohyb

19.6. pozdrav od Afrodity Sofii

Dostala jsem krásnou fotečku od majitelky "Sofinky" Afrodita Sofia. Ze Sofinky vyrostla nádherná fenečka, s citem pro canisterapii.

Červnová dovolená

V červnu jsme byli konečně s holkama na dovolené. Původně jsme měli jet do zahraničí, ale jelikož jsme se rozhodli na poslední chvíli, měla jsem problém sehnat ubytování vč. dvou pejsků. Buď bylo ubytování bez psů, nebo pro jednoho malého psa...

Nakonec jsme jeli na Lipno.  Holky byly úžasné, zvládly restauraci, výšlap do Království lesů, cestu do Českého Krumlova a Hoštic.

Arianka opět ve městě chodila s vodítkem v mordě, jakmile byly davy lidi, s hlavou vztyčenou vběhla mezi ně a předváděla se :o). Plno lidí si jí fotilo a to se jí moooc líbilo. Sofinka se rvala do každého otevřeného obchodu na náměstí, všechny na ulici vítala..to je prostě Sofí, myslí se, že všichni lidi okolo tam jsou přece kvůli ní :o).

Každý den odpoledne se byly holky koupat v jezeru, byly spokojený.

Veškeré fotky z dovolené najdete zde: dobresrdcekosmiku.rajce.idnes.cz/Dovolena_2018/

Sofinka a holky společně (mámo, cože tam šplouchá?)

zámecká zahrada - Český Krumlov

Hoštice

Pozdrav od Elli a Samíka

V uplnyulých dnech jsem dostala pár krásných fotek, video a zprávy od majitelů Achilleska "Samíka" a Andromedy "Elli".

Samík je s páníčkem na každoroční dovolené, na raftech. Je to dobrý parťák a děsný vodomil, který se rád potápí pro kameny :o).

Elli má pěkně omotané své páníčky kolem packy :o). Může třeba i roztrhat polštář nebo přinest do obýváku klacek a roštípat ho :o).

Moc Vám děkuji! Vždy mi takové zprávy udělají obrovskou radost.

9.6. Podbrdská krajská výstava psů

V sobotu se konala 53. Podbrdská krajská výstava psů v Rokycanech, kde se vystavovala "Sofinka" A´ Safira Sofia ve tříde otevřené v konkurenci 4 fen. Sofinka se moc líbila a od první chvíle padla do oka panu rozhodčímu. Eliško, moc gratuluji!!!

 

A´ Safira Sofia, třída otevřená: Výborná 1, vítěz třídy (celkem 5 fen)

rozhodčí: Miroslav Václavík

Holky v bazénu

Poslední dobou tráví holky hodně času v bazénu. Byly jsme u kamarádky Mejsinky (Labrador) a také na zahradě jsem holkám napustila bazén. Arianka se jen smočí, jí to stačí...za to Sofinka, ta dokáže plavat, hrabat a cachtat se celý den ve vodě :o).

2.6. Karlovarská krajská výstava psů

V sobotu se konala Karlovarská krajská výstava psů ve Varech na závodišti. Já si to tentokrát zkusila z druhé strany a dělala jsem zapisovatelku v kruhu u pana MVDr. Fr. Šimka a jeho paní. Pana Šimka si velice vážim jako rozhodčího a vždy na něj moc ráda chodím. Byl velice příjemný, lidský a mnoho mě naučil za jeden den. Vždy posuzuje v přátelském duchu a hlavně, nekouká na druhou stranu vodítka. Pro mě obrovská zkušenost! Na druhou stranu jsem postrádala jakýsi "drive" :o) (když vystavuji psa, je to pro mě lepší).

Na výstavě se prezentoval Achilles a A´ Safira Sofia a vedli si moc dobře.

 

Achilles, třída otevřená: Výborný 1, junior handling 4.místo

(foto jsme bohužel nestihli a tak použiji foto z loňského roku)

 

A´ Safira Sofia, třída otevřená, Výborná 2, junior handling 3.místo

Moc Vám gratuluji!!! :o)

 

O den dříve k nám přijela majitelka se Sofinkou (A´ Safira Sofia) vlakem, ostříhala jsem jí a pozdní večer jsme si moc užily. Škoda, že den nemá 36 hodin, protože jsme vše nestihly.

Sofinka si hrála se sestrou Ariou a maminkou Sofinkou. Je to vždy krása vidět odchov.

 

V neděli trávila A´ Safira Sofia v parku v Praze se svojí paničkou a její kamarádkou :o). Jde vidět, kolik radosti dělá a jak je šťastná Sofinka.

"Sofinka" A´ Safira Sofia

Aragon, Agenor a Achilles

Přišlo mi několik zpráv od majitelů pejsků z vrhu A. Moc za ně děkuji. Je krásné vidět, že se mají dobře a jsou právoplatnými členy svých rodin.

Aragon byl s páníčky na golfu a moc se mu tam líbilo

Agenor "Maxík" hlídá svou malou paničku

Achilles "Samík" byl u nás na letním sestřihu a v nejbližší době pojede s páníkem (jako každý rok) na rafty


22.5. pozdravy z vrhu "A"

V uplynulých dnech mi přišlo pár krásných fotek s pozdravy od Pauly (Avril), Argiho a Athoska jr.

Moc za ně děkuji! Je vidět, že se mají všichni dobře a jsou šťastný.

Budu se těšit na další informace a fotky.

Paula se svými malými páníčky

Aragon jako model a se svými páníčky

Athos jr. také se svými malými páníčky

 

12.5. Oblastní výstava loveckých plemen Červený hrádek

Sny se stávají skutečností :o).

Moc jsem si přála, aby Arianka měla Oblastního vítěze. Povedlo se mi přihlásit jen na jednu Oblastní výstavu, která se konala na krásném zámečku Červený Hrádek, kde jsem byla s Ariankou prvně před 2.lety.

Arianka byla přihlášená do třídy otevřené, kde měla další 3 konkurentky. Aria byla nejmladší v kruhu. Počasí nám vyšlo, svítilo celý den sluníčko a tak jsem stan postavila pod strom, kde se mohla zchladit. Panovala přátelská atmosféra a do kruhu jsme šly až po 13. hodině.

Jelikož má Arianka opravdu dobrou kondici a kruhy byly veliké, krásně jí to běhalo a ukázala se v nejlepším.

Když jsme vstoupily do kruhu, běželo se jedno kolečko a pak se začalo s posuzováním. Přistoupila jsem k paní rozhodčí a první co bylo, tak mi řekla: "ale tohle vypadá hodně dobře!" Malinká naděje ve mně vzrostla a chválou v posudku opravdu nešetřela. Poté paní rozhodčí posoudila další tři feny a pak se běhalo několik koleček o postup. My byly stále první...běhalo se a běhalo a!!! Arianka vyhrála svou třídu!!! Wauw!

Aria, třída otevřená: Výborná 1, vítěz třídy, Oblastní vítěz

rozhodčí: Mgr. B. Ovesná

posudek: dvou a půl roční fena, dobře stavěná. Hlava typicky samičího výrazu. Tmavé oko dobře usazené. Dobré zadní končetiny, velmi dobrá v pohybu

Nejlepší fena roku 2017 - Retriever klub

V lednu jsem se zúčastnila s Ariankou soutěže o nejlepšího psa/fenu roku 2017 u Retrieveru klubu.

V květnu bylo vyhodnocení a Arianka se umístila na krásném 2. místě se 144 body!!!

O tom se mi ani nikdy nezdálo. Děkuji, Arianko, že to mohu zažívat díky Tobě!

Aria Dobré srdce Kosmíků

2.místo

nejlepší fena Zlatého retrievera roku 2017

06.05. Chomutovská zoologická zahrada

V neděli jsem si splnila sen a vzala jsem holky do zoologické zahrady v Chomutově. Sofinka tu už byla jako mladá fenečka, ale Arianka ještě nikdy nebyla v zoo. Myslela jsem si, že se po několika hodinách unaví, ale holky mě opět překvapily a celé 4 hodiny šly ochotně ke každé kleci, ke každé návštěvě, kočárku, zvířeti... :o). S každým pejskem si chtěly hrát a bylo jim  jedno, že třeba čivava nebo boxer na ně vrčeli, holky prostě nic neřeší. Arianka nejvíc laškovala se sudokopytníkama a tak na ně pěkně zaštěkala, dorážela a běhala kolem ohrady :o).

Sofince s Ariankou nevadil ani houpací most. S údivem jsem na ně koukala jak šly, prostě moje šikulky. Musíme si to zase někdy zopakovat.


 

Téhož dne jela panička v rámci socializace se Sofinkou (A´  Safira Sofia) do Prahy na výstavu psů. Holkám to moc slušelo, Sofinka byla za modelku a potkaly plno známých.

28.4. Arianka na zkouškách vloh

V sobotu nastal den D, kdy jsem se vydala s Ariankou na zkoušky vloh pořádané od OMS Karlovy Vary. Jelikož se s Ariankou připravuji na těžké zkoušky z poslušnosti, nestačila jsem s ní potrénovat na zkoušky vloh. Arianku jsem doslova vytáhla z "gauče" a jely jsme. Řekla jsem si, že jde o vlohy, tak to snad v sobě má.

Při nástupu jsem tam byla jediná se Zlatým retrieverem. Ve skupině nás bylo 6 a já si vylosovala č. 5. Poté se přejíždělo do honitby, kde to všechno začalo. Musím říct, že jsem byla dost nervózní. Jakmile jsme šly na první disciplínu a rozhodčí mi řekl, že fena slídí na goldena moc dobře, nervozita trochu ze mě opadla.

Arianka zdárně složila zkoušky vloh v I. ceně!

20.4. je nás zase o jednoho navíc

Od pátku jsme o jednoho navíc. Na pár dní tu máme Athoska jr. Áťa si to jako vždy u nás náramně užívá. Nejprve jsem ho ostříhala, aby nedělal ostudu :o). Každý den je na programu něco jiného a tak jsme se zatím nezastavili. Byli jsme také u vody, kde se všichni vyřádili a odpoledne nás zase čekal cvičák, ale necvičili jsme, vše bylo v rámci socializace.

Další den jsme byli pozvaný na narozeniny 11.leté Nikolky a jejích kamarádek.

Na zahradě - vždy všichni chtějí zrovna jednu a tu samou hračku ze všech :o)

12.4. letošní první koupání

Holky se dočkaly letošního prvního koupání :o). Arianka byla chvílema jako létající Čestmír. Klokana v sobě po tatínkovi prostě nezapře :o).

8.4. jarní svod loveckých psů - Praha 9

V neděli byla panička se Sofinkou (A´ Safira Sofia) na jarním svodu v Praze. Sofinka si užívala mazlení od všech, jelikož tam byla jako jediná ze zástupců goldenů.

Sofinka je typická svého plemene a zase je o kousek blíž k uchovnění. Moc majitelce gratuluji!

rozhodčí: Simona Svatoňová

typ: typická, zbarvení: jednobarevná, síla kostry: střední, povaha: temperamentní, výška: 53cm, chrup: úplný, skus: nůžkový, barva oka: tmavá, kvalita srsti: standartní, ucho: normální, čenich: přeměnný

6.4. užíváme si krásné počasí

Dnes nám krásně svítí sluníčko a tak si holky procházky užívají více. Objevila jsem v okolí nové pole a louky, kde se nám moc líbí :o).

3.4. procházka

Arianka se Sofinkou na procházce

Pozdrav od Maxíka a Sofinky

Ve své složce má fotky Maxík (Agenor) a Sofinka (Afrodita Sofia). Moc děkuji za krásné pozdravy Vašich mazlíků. Je krásné vidět, jak si rozumí s dětmi a jsou všichni šťastný :o).

Veselé Velikonoce