12.5. Oblastní výstava loveckých plemen Červený hrádek

Sny se stávají skutečností :o).

Moc jsem si přála, aby Arianka měla Oblastního vítěze. Povedlo se mi přihlásit jen na jednu Oblastní výstavu, která se konala na krásném zámečku Červený Hrádek, kde jsem byla s Ariankou prvně před 2.lety.

Arianka byla přihlášená do třídy otevřené, kde měla další 3 konkurentky. Aria byla nejmladší v kruhu. Počasí nám vyšlo, svítilo celý den sluníčko a tak jsem stan postavila pod strom, kde se mohla zchladit. Panovala přátelská atmosféra a do kruhu jsme šly až po 13. hodině.

Jelikož má Arianka opravdu dobrou kondici a kruhy byly veliké, krásně jí to běhalo a ukázala se v nejlepším.

Když jsme vstoupily do kruhu, běželo se jedno kolečko a pak se začalo s posuzováním. Přistoupila jsem k paní rozhodčí a první co bylo, tak mi řekla: "ale tohle vypadá hodně dobře!" Malinká naděje ve mně vzrostla a chválou v posudku opravdu nešetřela. Poté paní rozhodčí posoudila další tři feny a pak se běhalo několik koleček o postup. My byly stále první...běhalo se a běhalo a!!! Arianka vyhrála svou třídu!!! Wauw!

Aria, třída otevřená: Výborná 1, vítěz třídy, Oblastní vítěz

rozhodčí: Mgr. B. Ovesná

posudek: dvou a půl roční fena, dobře stavěná. Hlava typicky samičího výrazu. Tmavé oko dobře usazené. Dobré zadní končetiny, velmi dobrá v pohybu

Nejlepší fena roku 2017 - Retriever klub

V lednu jsem se zúčastnila s Ariankou soutěže o nejlepšího psa/fenu roku 2017 u Retrieveru klubu.

V květnu bylo vyhodnocení a Arianka se umístila na krásném 2. místě se 144 body!!!

O tom se mi ani nikdy nezdálo. Děkuji, Arianko, že to mohu zažívat díky Tobě!

Aria Dobré srdce Kosmíků

2.místo

nejlepší fena Zlatého retrievera roku 2017

06.05. Chomutovská zoologická zahrada

V neděli jsem si splnila sen a vzala jsem holky do zoologické zahrady v Chomutově. Sofinka tu už byla jako mladá fenečka, ale Arianka ještě nikdy nebyla v zoo. Myslela jsem si, že se po několika hodinách unaví, ale holky mě opět překvapily a celé 4 hodiny šly ochotně ke každé kleci, ke každé návštěvě, kočárku, zvířeti... :o). S každým pejskem si chtěly hrát a bylo jim  jedno, že třeba čivava nebo boxer na ně vrčeli, holky prostě nic neřeší. Arianka nejvíc laškovala se sudokopytníkama a tak na ně pěkně zaštěkala, dorážela a běhala kolem ohrady :o).

Sofince s Ariankou nevadil ani houpací most. S údivem jsem na ně koukala jak šly, prostě moje šikulky. Musíme si to zase někdy zopakovat.


 

Téhož dne jela panička v rámci socializace se Sofinkou (A´  Safira Sofia) do Prahy na výstavu psů. Holkám to moc slušelo, Sofinka byla za modelku a potkaly plno známých.

28.4. Arianka na zkouškách vloh

V sobotu nastal den D, kdy jsem se vydala s Ariankou na zkoušky vloh pořádané od OMS Karlovy Vary. Jelikož se s Ariankou připravuji na těžké zkoušky z poslušnosti, nestačila jsem s ní potrénovat na zkoušky vloh. Arianku jsem doslova vytáhla z "gauče" a jely jsme. Řekla jsem si, že jde o vlohy, tak to snad v sobě má.

Při nástupu jsem tam byla jediná se Zlatým retrieverem. Ve skupině nás bylo 6 a já si vylosovala č. 5. Poté se přejíždělo do honitby, kde to všechno začalo. Musím říct, že jsem byla dost nervózní. Jakmile jsme šly na první disciplínu a rozhodčí mi řekl, že fena slídí na goldena moc dobře, nervozita trochu ze mě opadla.

Arianka zdárně složila zkoušky vloh v I. ceně!

20.4. je nás zase o jednoho navíc

Od pátku jsme o jednoho navíc. Na pár dní tu máme Athoska jr. Áťa si to jako vždy u nás náramně užívá. Nejprve jsem ho ostříhala, aby nedělal ostudu :o). Každý den je na programu něco jiného a tak jsme se zatím nezastavili. Byli jsme také u vody, kde se všichni vyřádili a odpoledne nás zase čekal cvičák, ale necvičili jsme, vše bylo v rámci socializace.

Další den jsme byli pozvaný na narozeniny 11.leté Nikolky a jejích kamarádek.

Na zahradě - vždy všichni chtějí zrovna jednu a tu samou hračku ze všech :o)

12.4. letošní první koupání

Holky se dočkaly letošního prvního koupání :o). Arianka byla chvílema jako létající Čestmír. Klokana v sobě po tatínkovi prostě nezapře :o).

8.4. jarní svod loveckých psů - Praha 9

V neděli byla panička se Sofinkou (A´ Safira Sofia) na jarním svodu v Praze. Sofinka si užívala mazlení od všech, jelikož tam byla jako jediná ze zástupců goldenů.

Sofinka je typická svého plemene a zase je o kousek blíž k uchovnění. Moc majitelce gratuluji!

rozhodčí: Simona Svatoňová

typ: typická, zbarvení: jednobarevná, síla kostry: střední, povaha: temperamentní, výška: 53cm, chrup: úplný, skus: nůžkový, barva oka: tmavá, kvalita srsti: standartní, ucho: normální, čenich: přeměnný

6.4. užíváme si krásné počasí

Dnes nám krásně svítí sluníčko a tak si holky procházky užívají více. Objevila jsem v okolí nové pole a louky, kde se nám moc líbí :o).

3.4. procházka

Arianka se Sofinkou na procházce

Pozdrav od Maxíka a Sofinky

Ve své složce má fotky Maxík (Agenor) a Sofinka (Afrodita Sofia). Moc děkuji za krásné pozdravy Vašich mazlíků. Je krásné vidět, jak si rozumí s dětmi a jsou všichni šťastný :o).

Veselé Velikonoce