29.05. holky na ČT1

V týdnu mi zazvonil telefon z ČT s tím, že by se mnou chtěli udělat interviu, téma bylo samozřejmě ohledně pejsků. Natáčelo se zhruba hodinu a nakonec jsme byly s holkama v TV pár vteřin :o).

26.05. Návštěva fletíka Svena

Po roce k nám opět zavítal flet Sven, který je původem z Anglie a musím říct, že jsem tak ooobrovského pejska ještě neviděla :o). Sven je velice přátelské povahy. Na stole jsem ho měla něco přes hodinu a je z něho zase krásný flet :o).

25.05. Mezinárodní výstava psů Litoměřice - Aria

Týden po krajské výstavě jsem se vydala s holčičkama na výstavu psů do Litoměřic. Vystavovala se Arianka ve třídě pracovní, kde si vyběhala známku výborná a 3. místo.

Jela s náma moje letitá kamarádka Květa

 

19.05. Krajská výstava psů Horní Počernice - Aria

V neděli jsem se rozjela do Horních Počernic na výstavu psů, kam dorazil i Eliot Coudy. Coudyho jsem ostříhala a udělali jsme společnou fotku. Arianka svého syna okamžitě poznala a hned jak vylezla z auta, běžela k němu a pusinkovala ho :o).

Arianka opět nastoupila do třídy veteránů, kde se jí dařilo. Paní rozhodčí se líbila, chválila její krásný chrup a tak si dnešním dnem Arianka rozdělala veterán šampiona!

Aria, třída veteránů: Výborná 1, VT

zleva: Cleopatra, Aria, Eliot Coudy

Závody koní Děpoltovice

O víkendu byly závody koní v Děpoltovicích a tak jsem se tam vydala s holčičkama. Aria s Cleuškou byly nadšené :o), mají moc rády koně. Cleuška tam ještě dělala vítacího pejska :-D a kdokoliv šel okolo, hrnula se k němu, olizovala ho a děsně se u toho křenila. Jsem moc ráda za takové společné chvíle.

28.04. Klubová výstava GR v Lipsku - Aria

Vydala jsem se s Ariankou na klubovou výstavu goldenů do Lipska. Přijela tam také Zuzka s vnoučátkem po Batynce - Angel Pepé Všudechlup.

Arianka nastoupila poprvé do třídy veteránů. Má nádherný posudek a známku výborná.

Aria, třída veteránů: výborná

všechny fotky zde: www.rajce.idnes.cz/dobresrdcekosmiku/album/leipzig-28-4

27.03. vrh C slaví 5. narozeniny

Cleuška a s ní celý vrh C slaví 5. narozeniny. Zlatíčka, milující rodinu máte a tak Vám přeju hooodně zdravíčka, procházek, samé dobroty a posílám s maminkou hoooodně pusinek :o).

Cleopatra s maminkou a babičkou

Cronus Shadow

Sofinka

Sofinka na procházce s dcerou Bateiou a vnukem Pepém (Angel Pepé Všudechlup) :o).

26.03. Sofinka slaví 11. narozeniny

Sofinka   strávila svůj narozeninový den v ZOO Plasy, kde si to užila a zvířátka se jí moc líbila :o).

23.03. Retriever Cup Milovice

V sobotu jsem se vydala s Cleuškou až do dalekých Milovic na Retriever Cup. Cleuška byla úžasná, celou dobu byla navolno a opět chodila s vodítkem v mordě :o). Bylo nás tam něco kolem 50. goldenů. Po rozdělení nás bylo ve skupině 11. Na Retriever Cup byl přihlášen i bráška Elrond Indiana.

Celkem byly 4 disciplíny (každá po 20 bodech). Hned tu první disciplínu jsem Cleušce totál spackala. Tak se snažila, ale já udělala chybu hned na začátku, takže 0 bodů. Po přemístění na druhou disciplínu jsme se sjednotily a já do toho Cleušce už "nekecala" :-D. Třetí disciplína byla těžká, nikdy jsme tohle nedělaly, ale ona se nenechala rozhodit, sledovala mě, já jí a spolu jsme tuto disciplínu vyšvihly se ztrátou pouze jednoho bodu, tedy 19 bodů. Poslední disciplína byla také z těch těžších...děláme na místě obraty, klidy...vysílám jí pro aport, Cleuška hledá, tady ztratícíme pár bodů, vrací se s dummy, hurá. Odkládám jí, plníme druhou část disciplíny za plný počet bodů. Jupííí.

Brácha Elrond Indiana si vede ještě líp a volají ho na rozstřel 1. - 3. místo. Indy na začátku nevydržel a bohužel vyběhl dřív, tím pádem se umístil na krásném 3. místě! Parááááda! Moc gratuluju! Mám velikou radost, jak je to baví, užili jsme si to všichni, moc ráda jsem všechny viděla.

Cleopatra 52 bodů

Elrond Indiana 78 bodu - 3. místo

více informací zde: vycvikretrieveru.cz/retriever-cup-2024-2/

Elrond Indiana

 

Zatímco my jsme byly v Milovicích, Sofinka s Ariankou si užily spolu procházku v lese.

Bateia u nás na návštěvě

Páníčci museli odjet a Batynka byla u nás na hlídání.

zleva: Bateia, Cleopatra a Aria

Arianka a dárcovství krve

Byla jsem veterinární klinikou požádána o dárcovství krve pro pejska, který umírá a toto je jeho poslední možnost. Ani na vteřinu jsem nezaváhala a po domluvě jsme se sešli na klinice, kde za úžasného kolektivu paní doktorky byla Ariance odebrána krev. Arianka celou půl hodinu nehnutě seděla, byla velice trpělivá. Jsem na ní nesmírně hrdá, je to nejúžasnější a nejšikovnější pejsek! Děkuju Arianko.

Únor

Chodíme na zahradu, kde mají holky novou kamáradku Ebbi. Na fotografii Arianka, Sofinka a Ebbi :o).

12.02.2024 Calypso se stala maminkou 6. štěňátek

V pondělí to vypuklo v CHS Psí poslání a Calynka začala rodit. Byla jsem celou dobu na telefonu a tak jsem to o to víc prožívala a držela palečky. Caly už věděla co a jak a vše zvládala sama (od protrhnutí blány, přetržení pupeční šňůry, očištění...).

První fenečka přišla na svět v 10:15, další v 10:34, v 11:47 a poslední v 15:08 přišel na svět pejsek s váhou 530gr. Celkem se narodilo 5 feneček a 1 pejsek. Moc gratuluju, přeju hodně zdravíčka a ty nej páníčky!!! Všechna štěňátka jsou zadaná.

03.02. když nás navštíví odchov :o)

Na pár dní k nám opět přijel Erwinek se svým synem Indym. A jelikož jsem v tu dobu byla na telefonu s majitelkou Cronuse Shadowa, Kristýna neváhala a přijeli se na tatínka, maminku, babičku a sourozence podívat.

A kdo všechno je na fotkách? :o)

Sofinka (babička, téměř 11 let) Erwin Tadeas Aurea Rosa (tatínek, téměř 14 let), Arianka (maminka, 8,5 let), a sourozenci Cleopatra + Cronus Shadow (skoro 5 let) + Elrond Indiana (3,5 roku)

Moc děkuju za návštěvu, je to nádherá vidět se po letech a taková psí smečka...radost pohledět.

Cronus Shadow s rodičema a s babičkou

Cronus Shadow

v obýváku sourozenci Indy + Clea a navečer s rodiči :o)

externí "vhr D" slaví 4. narozeniny

Už jsou to 4 roky, co na svět vykoukla štěňátka po Sofince a Týnovi (Afrodita Sofia a Kristian). Všem přeji hlavně hodně zdravíčka :o).

Shrnutí roku 2023
V roce 2023, přesněji v den mých narozenin, se narodila vnoučátka po Eleonor Tess "U" v CHS Velvet Star. Mám velikou radost a přeji hodně zdravíčka.
Dále zaválela dcera po Athoskovi jr. Alžběta Amayathos Salátové štěstí, úspěšně složila KVZPR a může se tak pyšnit titulem "U" za jménem.
 
leden: externí "vrh D" slaví 3. narozeniny
 
březen: Sofinka slaví 10. narozeniny
            Cleopatra a s ní celý vrh C slaví 4. narozeniny
 
květen: Elrond Indiana složil Podzimní zkoušky v I. ceně
           Cleopatra složila Podzimní zkoušky v II. ceně
           Aria Výborná 1, vítěz třídy na Krajské výstavě v KV
           Calypso Výborná na Klubové výstavě v Humpolci
           D´Artagnan Výborný na Klubové výstavě v Humpolci
           Aria Výborná 4 na MVP v Litoměřicích
 
červen: Cleopatra složila Lesní zkoušky
 
červenec: Aria Výborná 3 na NVP v Klatovech
              D´Artagnan složil zkoušku na Canisterapii
 
srpen: Calypso se úspěšně zúčastnila všestranných zkoušek a získala titul "U" za jménem
          Elrond Indiana se zúčastnil soutěže Poháru Komorník - 3. místo
          "vrh E" slaví 3. narozeniny
 
září: Aria Výborná 2, res CAC, res Anw Dt. na MVP v Lipsku
       "vrh B" slaví 5. narozeniny
       Aria Výborná 2, res CAC na Klubové výstavě v Praze
 
říjen: Aria a s ní celý "vrh A" slaví 8. narozeniny
        Calypso výborná na Klubové výstavě v Královicích