PF 2024

Přejeme všem krásné svátky a hooodně zdravíčka v novém roce.

Všem z odchovů moc děkuju za videa, fotečky a kontakt. Jsme jedna rodina a jsem šťastná za to, že spolu držíme a pomáháme si navzájem. Všem chlupáčům obrovskou pusu, mám Vás ráda!

Prosinec

Sofinka s Ariankou

Syn po Athoskovi jr. - Andrew Amayathos Salátové štěstí

Velikou radost mi udělal syn po Athoskovi jr. Andrew Amayathos Salátové štěstí. Andrew se stal chovným pejskem :o).

DKK A/A, DLK 0/0

GR PRA 1 N/N, GR PRA 2 N/N, pra - PRCD N/N, GRMD N/N, ICT-A N/P

výstavy: výborná 2, VD, zkoušky: OVVR

 

Listopad - odchovy

Přijela se za námi podívat Bateia se svým synem Pepém (Angel Pepé Všudechlup). Procházku si moooc užili, půlka hrabala myšky a druhá půlka (Arianka se Sofinkou) vyčmuchaly zajíčka...

zleva: Pepé, Bateia, Aria a Sofinka

Calypso "U" na úspěšné šoulačce.

Po 5. letech k nám přijel na návštěvu Barnabášek. Měla jsem velikou radost, když se mi ozvala panička s tím, že budou na karlovarsku a tak se na chvíli zastaví. Barnabášek je hodně podobný tatínkovi, má náááádhernou hlavu, je poslušný, mohutný a má jemně nazlátlý kožíšek :o). Škoda že byla už tma, ale natočit video, jakou měla Aria radost a lítala takovým způsobem, že jsem viděla jen bílou šmouhu :-D, by stálo za to. Arianka brášku pusinkovala, vyzívala ho ke hře, běhání, no prostě... si to užili, byla to pro mě krása. Moooc majitelům děkuju a budu se těšit zase někdy.

zleva: Barnabáš Benny, maminka Sofinka, Aria, Cleopatra

Přicházející podzim

Počasí nám přeje a tak si vychutnáváme procházky se sluníčkem, nahřívání kožíšku... Prostě nám je krásně :o).

Cleuška na zahradě

Holky na procházce

Arianka se nahřívá u krbu

21.10. Oblastní klubová výstava psů Královice - Calypso

 Calynka jela po delší době na výstavu do Královic, kde se vystavovala ve tříde pracovní a vůbec se neztratila. Dostala se do užšího výběru a skončila na 5. místě se známkou výborná. Moooc gratuluju :o).

Na výstavě se potkala se svojí tetičkou Bateiou, holky se viděly poprvé a hezky se oňufávaly :o).

Arianka a s ní "vrh A" slaví 8. narozeniny

...už 8. narozeniny...utíká to tak rychle a celý vrh vč. mojí Arianky jsou již veteráni, ačkoliv na to rozhodně nevypadají. Zlatíčka, tak ráda bych Vás zase viděla, pomazlila se...moc mi chybíte. Opatrujte se, hoooodně zdravíčka.

Arianka oslavila narozeniny hraním s maminkou Sofinkou a pak se fotila s Cleou
Dcera "Babů" po Athoskovi jr. - Všestranné zkoušky

Velikou radost mi udělala v neděli zpráva od Michala, majitele a chovatele "Babů" Alžběta Amayathos Salátové štěstí. Babů je jednou z dcer po Athosovi jr. v CHS Salátové štěstí. Michal se Babů hodně věnuje a dotáhli to až nahoru! Babů se stala všestranně lovecky upotřebitelnou fenou a právem jí náleží za jménem "U". Jsem na vás nesmírně pyšná!!

Alžběta Amayathos Salátové štěstí "U"

Klubové všestranné zkoušky přinášení retrieverů CACT - II. cena 469 bodů

Vnučka po Ariance - Arya Psí poslání - lovecky upotřebitelná fena

V CHS Psí poslání nezaháleli a vnučka po mé Ariance - Arya Psí poslání se stala vítězkou Podzimních zkoušek! Arya se také zúčastnila Klubové výstavy v Praze, kde jsem měla možnost jí vidět, ostříhat a pomazlit :o).

Arya Psí poslání

OMS Olomouc - Podzimní zkoušky - I. cena - vítěz zkoušek

Klubová výstava psů Praha Džbán - Výborná (5. místo)

24.09. Aria - Klubová výstava psů Praha Džbán

Na klubové výstavě jsem s Ariankou byla naposledny před 7 lety :-D a tak jsem to musela napravit a vydala jsem se s ní do Prahy do Džbánu.

Arianka se vystavovala ve třídě pracovní a bylo vidět, že se paní rozhodčí moooc líbila, pořád po nás pokukovala očkem. Arianka je krásná v pohybu, udělala mi radost, krásně se vystavila, ikdyž ty výstavy nemá ráda :o). Holčičko, miluju tě! Jsem za tebe šťastná! A je úplně jedno, jestli zvítězíš, den jsme si spolu užily a ty ses opět neztratila, krásné druhé místo s titulem res CAC!

Aria

třída pracovní: Výborná 2, res CAC

 

Na výstavu se za námi z chaty přijel podívat i Arianky syn, Eliot Coudy. Arianka Coudyho asi poznala, protože ho začala olizovat.

Moc děkuju za váš čas, moc ráda jsem vás zase viděla, ale hlavně ty chlupáče :o), je to nádhera vidět svůj odchov.

všechny fotky zde: www.rajce.idnes.cz/dobresrdcekosmiku/album/praha-24-9-20023

04.09. slaví "vrh B" 5. narozeniny

Dnes je veliký den pro štěňátka z "vrhu B" :o). Slaví už 5. narozeniny... Všem moc děkuju za videa a fotečky, uložila jsem je do galerie. Užívejte společných dní v lásce a přeju hoooodně mazleníčka, procházek a budu se zase těšit na zprávičky od vašich majitelů. Všem veeeelikou pusu!

02. +.03.09. Aria - Výstava psů Lipsko

V sobotu a v neděli jsem jela s Ariankou zkusit štěstí do nedalekého Lipska na výstavu. Po oba dva dny se Aria vystavovala ve třídě pracovní. V soboutu jsme měli českého rozhodčího pana L. Jančíka, který když jsme odcházeli z kruhu, mě zastavil se slovy kolik má ta fena zkoušek? Když jsem mu to všechno vyjmenovala, sklonil hlavu na Ariu a řekl, že ta fena na 8 let vypadá výborně! :o)

Aria

02.09. Internationale Leipzig

třída pracovní: Výborná 2, res CAC, res Anw Dt.

03.09. LIPZK DogShow Leipzig

třída pracovní: SG 2

Arianka si sobotním titulem rozdělala šampiona Německa :o).

31.08. "vrh E" slaví své 3. narozeniny

Už to jsou tři roky...tři roky co jste vykoukli na svět a udělali jste 8 rodin šťastnějšími. Zlatíčka, přeju vám hooodně zdravíčka, dobrůtky, procházky a ať jste ti nejšťasnější pejskové. Děkuju za fotečky a videa.

29.08. Elrond Indiana - Leština

Indy s tatínkem se zúčastnili každoročního výcvikového pobytu na Leštině. Klukům se tam moc líbí a užívají si to, dle mého to je psí ráj :o).

Indy se zúčastnil soutěže Poháru Komorník a skončil na krásném 3. místě, mooooc gratuluju :o).

08/2023 - Calypso - Všestranné zkoušky, Praha

Calypso se vydala s páníčkem na Všetranné zkoušky pořádané od OMS Praha. Caly nezklamala...byli sehraná dvojka s páníčkem a nakonec, ne jenomže zkoušky úspěšně došli, ale skončili na 3.místě! Wauw!!! Mooooc gratuluju!!! Caly je prostě Boží, právem jí náleží za jménem "U" (universal dog).

Calypso "U" - Všestranné zkoušky, OMS Praha

celkem: 382 bodů, 3. místo

23.07. štěňátka - Eleonor Tess Dobré srdce Kosmíků "U"

V neděli běhěm 5 hod porodila Elisha celkem 9 štěňátek. Jedna fenečka bohužel cestu na svět nezvládla. Elisha a Dasty jsou rodiči 5 pejsků a 3 feneček.

Do rodné CHS letí oooobr gratulace! Moc jsme držely palečky. Přeju hodně zdravíčka, štěstí a ty nej páníčky.

www.chs-velvetstar.cz/

Elrond Indiana a Erwin - 14 dní u nás, aneb 5 psů doma :o)

Rok se s rokem sešel a Indy s Erwinkem přijeli opět na "dovolenou", tentokrát na 14 dní :o). Myslím, že si to kluci u nás užili. Se vším všudy. Nejenom, že se jezdilo na výlety, k rybníku, do lesa, ale přijela také Bateia se synem Pepém, se kterým se řádilo v rybníce :o). Zhruba tři dny trvalo, než se smečka zžila. 14 dní je dlouhá doba, ale zvládli jsme to a při odjezdu kluků mi ukápla i slza. Zvykla jsem si a holky také... Opatrujte se, moc jsme si to užili a za rok opět na Idixep :o).

Návštěva

Téměř před 7. lety jsem měla telefon...volala mladá slečna, z druhé strany republiky, že by chtěla štěňátko... Tenkrát tomu chtěl osud jinak a štěňátko si nakonec pořídila z jiné CHS. Ovšem....z nás se staly přátelé. Hodinové telefonáty, rady, povídání o životě...roky plynuly a my jsme se s Bárou znaly jen po telefonu. Až nyní, kdy se nám podařilo se setkat! Ztrávily jsme spolu několik hodin, prošly se v Lokti a Clea s její Armalínkou si rozuměly. Mooooc děkuju, Baruš!

01.07. Národní výstava psů Klatovy - Aria

V sobotu jsem vyrazila do Klatov na národní výstavu psů, kde jsem se setkala s kamarádkou Ivou a její fenečkou Nandou a s odchovem po Batynce, jejím synem - Pepé Všudechlup.

Arianku jsem přihlásila do třídy pracovní, kde bylo 5 feneček. Arianka byla opět nejstarší. Paní rozhodčí nevěřila, že jí bude 8 let. Chválila také Arianky ocas v pohybu, kdy ho má v linii. Vedlo se nám dobře a byly jsme opět na bedně :o).

Aria, třída pracovní: Výborná 3

D´Artagnan - CT
D´Artík zvládl zkoušky na canisterapii. Moc gratuljeme.