Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021
Eleonor Tess
Mezi svátky jsme byli pozvaný k majitelům Elli. Elisha roste do krásy, je moc šikovná a povely jí jdou dobře. Těším se do čeho vyroste. Děkujeme za pozvání.
 
Calypso

V těchto dnech probíhají hony a naháňky, Caly je nerozlučným společníkem svého pána a tak svůj čas tráví v honitbě, kde je nejšťastnější. Caly už několikrát ukázala jaký má nos a dohledávka postřelené zvěře jí nedělá problém. Jen tak dál a přeji i nadále mnoho úspěchů.

 
Cleopatra 

Našla jsem ještě nějaké fotečky z léta Cleopatry s její láskou labradorem Jackem :o) a pak za námi přijela chovatelka Erwinka, Evička Píchová s Lenkou a vzaly své fenečky. Moc jsme si to užily.

Cleuška a Jack
Cleuška s tatínkem Erwinkem a tetičkou Surri a Shantulou
Bateia - chovná fena

Již druhá fenečka z opakovaného spojení "Sofinka a Athos" Bateia se stala chovnou fenečkou. Moc majitelům gratuluji a přeji i nadále mnoho štěstí, radosti a pomalu přípravu na štěňátka :o).

       
14. + 15.11. Calypso a její první hon

Caly byla prvně na honu s páníčkem a moc si ho užily. Caly byla ve svém živlu a teď asi prospí dva dny :o).

13. + 14.10. Arianka a s ní celý vrh A slaví 5 narozeniny

Je to neuvěřitelné, ale první, osudový vrh A už slaví 5. narozeniny! Všem přeji hodně zdravíčka, procházek a dělejte ještě mnoho let radost svým rodinám.

29.09. Bella Blondie - chovná fena

Blondie splnila poslední podmínku k uchovnění a je z ní tak první chovná fenečka z vrhu! Moc majitelům gratuluji!

18. - 20.09. Nitra
V září jsem jela opět s Cleuškou do Nitry na výstavu. Cleuška se zúčastnila všech 3. výstav, kde se 2x umístila na 3. místě a jednou na 4. místě. Navštívili jsme také horu Zobor a večer při posezení na zahrádce v restauraci/baru, byla za hvězdu :o). Byla to moc fajn dovolená.
17.09. Bélos - rentgeny kyčlí a loktů

Poslední "štěňátko" z vrhu B podstoupilo rentgeny s těmi nejlepšími výsledky! Moc majitelům gratuluji!

Bélos DKK A/A, DLK 0/0, vyhodnotil MVDr. Decker

12.09. Calypso Podzimní zkoušky OMS Šumperk

V sobotu jako náhradník nastoupila Caly s páníčkem na Podzimní zkoušky konané pod OMS Šumperk. Caly tam byla jako jediný golden a doslova zaválela. Nejenom, že zkoušky došla, ona je přímo vyhrála!!! Caly šla před zkouškami zkusit pouze jednou vlečky a šlo jí to...geny se nezapřou :o). Jsem opravdu neskutečně pyšná a ještě jednou veliká gratulace!!!

Calypso - Podzimní zkoušky: vítěz zkoušek - 202 bodů

06.09. Cleopatra - Krajská výstava psů Louny

Odskočila jsem si od štěňátek s Cleopatrou na krajskou výstavu psů do Loun. Tuto výstavu mám moc ráda a jezdím sem každoročně. Nejvíce početné plemeno byl opět Zlatý retriever. Cleuška se po celou dobu výstavy předváděla a chodila po výstavišti navolno a s vodítkem v mordě...no byla za hvězdu a to doslova. Cleuška neřeší pejsky, chodí mi u nohy a předvádí se.

Vběhla jsem s ní do mezitřídy, kterou jsme vyhrály a poté jsme šly proti fenečkám z ostatních tříd o krajského vítěze.

Cleopatra - Výborná 1, vítěz třídy, krajský vítez, rozhodčí: Ing. V. Vlasák 

o krajského vítěze...

05.09.  Calypso  - Národní výstava psů v Olomouci

Do Olomouce na národní výstavu psů se vydal páníček s Calypso. Naposledy se vystavovala ve třídě mladých, která byla velice početně obsazená, ale Caly se vůbec neztratila! Z deseti feneček se umístila na krásném druhém místě! Moc gratuluji!

Calypso - Výborná 2 (V2/10), rozhodčí: Beke Judit

Na výstavě se také prezentovala ve třídě dorostu fenečka po Athoskovi jr. - Alžběta Amayathos Salátové štěstí, získala VN1! Moc gratuluji!

04.09. "vrh B" slaví 2 roky

Další rok utekl jako voda a "vrh B" slaví již své 2. narozeniny! Zlatíčka, přeji vám stále hodně zdravíčka, procházek, plné mističky a vždy milující náruč.

31.08. máme štěňátka, narodil se "vrh E"

Po dvou dnech funění, nošení hraček po domě přišel den D a štěňatka vykoukla na svět v pondělí. Všechna štěňátka jsou zadaná!

30.08.  Cassiopea  - rentgeny kyčlí a loktů

Další "štěňátko" z vrhu C podstoupilo rentgeny kyčlí a loktů! Cassi je zdravá jako její sourozenci. Mám obrovskou radost a moc majitelům gratuluji.

Cassiopea DKK B/B, DLK 0/0, OCD neg., vyhodnotil MVDr. M. Pepřík)

22.08. Calypso - Klubové zkoušky z vodní práce

Mám neskutečnou radost! Dlouhé měsíce jsem pozorovala, jak se majitel s Caly pustil do nácviků na vyšší lovecké zkoušky a tajně jsem jim držela palce. Den D přišel a tak se rozjeli na zkoušky k paní Bienové do Horních Studének. Nejenže se jim dařilo, ale Caly šla po celou dobu zkoušek v samých 4, včetně známek pomocných a umístila se na krásném druhém místě s titulem res. CACT!!! Jsem na Vás neskutečně pyšná! Mám velikou radost z toho, jaký jste tým a jak Vám to spolu jde. Přeji i nadále mnoho úspěchu jak na poli prácovním tak výstavním.

Calypso se tak v 16. měsících stává lovecky upotřebitelnou fenou na drobnou zvěř.

Calypso - Klubové zkoušky z vodní práce retrieverů

172 bodů res. CACT (druhé místo)

veškeré fotografie zde: klusy6.rajce.idnes.cz/Vodni_prace_-_22_08_20_Horni_studenky

16.08. Cleopatra - Barvářské zkoušky

V neděli jsem se vydala s Cleou na barvářské zkoušky konané ve Vojkovicích. Na zkouškách jsme, ostatně jako vždy, byly jediný GR. Cleuška byla po celou dobu zkoušek úžasná, poslušná, soustředěná a disciplíny jsem s ní dělala navolno. V 16. měsících to jsou její již čtvrté zkoušky, jsem na ní moc pyšná a stává se lovecky upotřebitelná pro dosled spárkaté zvěře!

Cleopatra - vodění volně 4 b., odložení 4 b., práce před barvou - následování volné 4 b., barva vodič 3 b.

10.08. Cesar - rentgeny kyčlí a loktů

Tak konečně přišlo po měsíci dlouho očekávané psaní s výsledky rentgenů a dopadlo to jak nejlíp mohlo!

Cesar DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg, moc majitelům gratuluji!

18. - 19.07. NITRADOG

O víkendu jsem se zúčastnila s  Cleopatrou  výstavy psů v Nitře. Výstava se tentokrát konala na letišti. Clea nastoupila prvně v mezitřídě a vedlo se jí moc dobře. Oba dva dny svou třídu vyhrála a stává se tak v pouhých 16. měsících čekatelkou šampiona krásy Slovenska!

Cleopatra

rozhodčí: J. Janek/J. Jursa, mezitřída: 2x Výborná 1, CAC - čekat. Ch SK

11.07. Cesar

Cesarek nemohl dospat a v sobotu přijel s páníčky se podívat na maminku, sestru a babičku. Při té příležitosti jsme si odskočili do Kraslic na rentgeny a tak držím palce na oficiální vyhodnocení. Z Cesarka vyrostl krásný a mohutný pes se srstí po babičce :-), úžasný mazel a pohodář. Má skvělou a milující rodinu.

06.07. Oblastní klubová výstava RK a Krajská výstava Staňkov

Sváteční pondělí se neslo ve znamení výstav a majitelé odchovu toho náležitě využili.

Krajská výstava psů Staňkov

Bateia Dobré srdce Kosmíků

rozhodčí : Ing. Korda, mezitřída: Výborná 1, vítěz třídy

Oblastní klubová výstava retrieverů Horka na Moravě

Calypso Dobré srdce Kosmíků

rozhodčí: Jílková, třída mladých: Výborná (z 11. fen)

Své první výstavy se také zúčastnila fenečka po našem Athoskovi - Alžběta Amayathos Salátové štěstí a vedlo se jí moc pěkně, získala známku velmi nadějná 2. Moc gratuluji a přeji i nadále mnoho úspěchů.