Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2022
Daphné a Dionýsos- rentgeny kyčlí a loktů
Mám velikou radost! První fenečce z externího vrhu D přišly výsledky rentgenů kyčlí a loktů s nádherným výsledkem. Majitelka byla letos se mnou na klubové výstavě v Praze, kde Daphné získala známku výborná. Doufám, že se nám to časově povede a v příštím roce bude chovná fenečka.
 
DKK A/A, DLK 0/0 (vyhodnotil MVDr. Decker 12/2021)
vzpomínková fotografie - já s Daphné
 
Na rentgenech byli také majitelé s Dionýsem a dopadly výborně, moc gratuluji!
 
Dionýsos
DKK A/A, DLK 0/0 (vyhodnotil 12/2021 MVDr. Duchek)
Cleopatra - poslušnostní zkouška
Letošní zkouškovou sezónu jsme s Cleou zakončily úspěšně. Jelikož jsem nás přihlásila týden před termínem, moc času na výcvik nebyl. Cleušku, stejně jako její maminku, poslušnost nebaví :o), ale když má maminka Arianka zkoušky ZZO a BH-VT, nemohla se Cleuška nechat zahanbit a tak jsme v neděli úspěšně došly tyto poslušnostní zkoušky také. 
 
zkouška BH - VT doprovodného psa
ZKO Chodov - Ing. Ulč
Calypso  - chovná fena
Mám velikou radost! Calypso je již druhá fenečka po Ariance a Erwinkovi, která se stala chovnou fenou. Caly nyní ještě čeká práce v lese :o) a pak se vrhne na roli maminky :o). Moooc držím palce!
Potomci po Athosovi jr.

Úžasnou zprávu jsem dostala o potomcích po Athosovi jr. a Maye (CHS Salátové štěstí). Pět potomků bylo na rentgenech a mají ten nejkrásnější výsledek! Moc majitelům štěňátek gratuluji a gratulace letí do rodné CHS.

Rose Amayathos Salátové štěstí DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg.

Andrew Amayathos Salátové štěstí: DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg.

Andromeda Amayathos Salátové štěstí: DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg.

Alexander Amayathos Salátové štěstí: DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg.

Alžběta Amayathos Salátové štěstí: DKK A/A, DLK A/A, OCD neg.

      KPZ II. cena, KZVP II. cena, Canisterapeutická zkouška

Calypso

Caly tráví veškerý čas v honitbě, kde je nedílnou součástí a pomocníkem svého páníčka :o).

Výsledky rentgenů "vrhu E"

Další dvě "štěňátka" z vrhu E byla na rentgenech. Majitelům moc gratuluji k výsledku a děkuji za lásku a péči.

Eliot Coudy

DKK A/A, DLK 0/0, OCD negativní (vyhodnotil MVDr. Decker)

Elizabeth

DKK A/A, DLK 0/0 (vyhodnotil MVDr. Decker)

30. + 31.10. Klubové všestranné zkoušky přinášení retrieverů

Osm let jsem obdivovala přihlášené psy s vůdci a tajně přála se zúčastnit těchto nejvyšších loveckých zkoušek. Tento víkend jsem měla jet s Cleou na výstavu na Slovenko (s přáním dodělat si CH SK), ale osud tomu chtěl jinak a tak jsme nakonec neodjely. Místo toho jsem poslala Arianky přihlášku na všestranné zkoušky jako náhradník. Hned druhý den mi volala paní Bednářová, že se uvolnilo místo a zda se těchto zkoušek zúčastním. Celá jsem se orosila a souhlasila jsem. Věděla jsem, že jsem půl roku s Ariankou nic nedělala. Domluvila jsem si tedy hned cvičení a jezdila do Mezirolí. Aria je pár týdnů po napadění Belgického ovčáka a týden po ATB. V noci mě budí s hračkou v mordě a že se chce mazlit. Pro Cleu jsem nesehnala hlídání a tak musela jet s náma. Z pátku na sobotu hlásili mlhy, což se také potvrdilo. Jela jsem do Hrádku u Rokycan více jak dvě hodiny krokem. V Bečově jsem to chtěla otočit, protože jsem opravdu na krok neviděla. Nevzdala jsem to, ale osud hrál dál proti nám. Aria cítila mou celkově velikou nervozitu. Po příjezdu proběhla kontrola psů a přejezd do honitby na losování čísel. Ačkoliv jsem měla na sobě několik vrstev oblečení, byla mi taková zima, že jsem se celá klepala. Clea začala brečet v autě, že chce jít s náma, Aria zase chtěla zpátky do auta za ní. No děs.

Vylosovala jsem si číslo 15, což znamenalo třetí skupina - barva. Rozhodčí po rozlosování čísel usoudil, že bude nejlepší, než se rozjedeme na disciplíny, si nejprve udělat na místě klidy...a ty nám byly osudné. Střelce jsem měla za zády, Aria vyskočila, otočila se zády k lesu, čelem ke střelci a pro nás to znamenal 1 bod. Poté se přejíždělo do honitby, ale to už jsem viděla obě holky v autě nevrlé, rozhozené a tak jsem odstoupila. Moc mě to mrzí, protože si myslím, že Arianka na to má, ale asi né v tuto chvíli, kdy potřebuje klid.

Na jednu stranu se mi ulevilo, protože jsem si říkala, že jsme hlavně zdravé a živé a jedeme spolu domu, aspoň nemusím druhý den absolvovat opět cestu v mlze a hlavně tu zimu. Na druhou stranu je mi to moc líto, že jsem to uspíšila. Třeba příští rok, ale to už i Cleuškou :o).

Arianka a s ní celý vrh A slaví 6. narozeniny

Už je to 6 let, co na svět vykoukl první, vyjímečný vrh. 2,5 roku jsem čekala na Arianku a ta se narodila přímo pro mě. Děkuju ti za vše, Arianko. Jsi můj splněný sen.

Přeji celému vrhu i nadále mnoho zdravíčka, užívejte si chvíle se svojí rodinou, samé mňamky a procházky.

Avril "Paula"

Rentgeny - Elrond Indiana

Jupíííí, další štěňátko po Ariance a Erwínkovi má nádherné výsledky rentgenů. Moooc majitelce gratuluji.

Elrond Indiana

DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg. (vyhodnotil MVDr. Decker)

02.10.  Eleonor Tess  - Barvářské zkoušky

V sobotu se vydal páníček s Elishou na Barvářské zkoušky. Jsem moc ráda, že Elisha uspěla a barva se tak předává geneticky po Ariance :o). Moc majitelům gratuluji.

Eleonor Tess
Barvářské zkoušky - 84 bodů - I. cena, celkově 3. místo
01.10. World Dog Show 2021 - Aria a Cleopatra

Po 21.letech se konala v ČR Světová výstava psů v Brně, na které jsem nemohla chybět. Přihlásila jsem Cleu do otevřené třídy a Arianku do pracovní třídy, ačkoliv by mohla i do třídy šampionů. Arianku výstavy děsně nebaví a přece jenom, exteriérem je spíše pracovní, volba byla jasná. Na výstavu jsem vyjela s 1. denním předstihem a přespaly jsme v hotelu. Clee nebylo dobře, tak se nevyspala, za to Arianka padla na postel a spala do rána.

V celkovém dojmu výstavy jsem měla pocit, že jsem na Mezinárodní výstavě v Praze...Takhle narvanou halu, kde není možné skoro projít ani uličkou.

Holky si odnesly krásné hodnocení a já jelikož jsem neočekávala nic, jsem spokojená :o).

Cleopatra

třída otevřena: Výborná (z 23. fen)

Aria

třída pracovní: Výborná (z 12. fen)

všechny fotky zde: dobresrdcekosmiku.rajce.idnes.cz/Wold_Dog_Show_Brno_01.10.2021/

Cleopatra

Aria

Genetické testy - Bella Blondie a Briseona

Mám velikou radost!!! Přišly výsledky nadstandartních genetických testů Belle Blondie a Briseoně s tím nejlepším výsledkem.

Bella Blondie

GR PRA 1 N/N, GR PRA 2 N/N, ICT-A N/N

Briseona

GR PRA 1 N/N, GR PRA 2 N/P, ICT-A N/N

Rentgeny - Erinye a Éós Conny

Dalším dvěma fenečkám přišly výsledky rentgenů s tím nejlepším výsledkem! Moc majitelům gratuluji, mám velikou radost!

DKK A/A, DLK 0/0, OCD negativní (vyhodnotil MVDr. Decker)
 
DKK A/A, DLK 0/0 (vyhodnotil MVDr. Decker)
28.09. trénování

V úterý jsem se vydala s Ariankou a Cleuškou do Mezirolí na  nácvik disciplín: kachna z hluboké vody, vlečka s pernatou, vlečka se srstnatou a marking. Arianka co by zkušená to šla ukázat dcerušce, která se nenechala zahanbit a dokonce jsme udělaly i odložení se zvěří v mordě!!! Mám velikou radost, že to Cleušce šlo a chrochtala si u toho radostí :o).

 Cleopatra 

26.09. Klubová výstava psů KCHLS Praha Džbán

V neděli jsem se vydala na klubovou výstavu psů do Prahy, kam přijeli i odchovy se na nás podívat. Udělali jsme společnou fotografii, ale bohužel Erinye přišla s paničkou později a tak na fotečce chybí. Jsem ráda, že jsme se mohli opět všichni vidět :o).

A jak že se nám vedlo??? :o)
Cleopatra
třída otevřená: Výborná 3 (celkem 18 fen)
 
Daphné
třída mezitřída: Výborná (TOP 6)
 
Eleonor Tess
třída mladých: Výborná 4 (celkem 17 fen)
 
Elrond Indiana
třída maldých: Výborný 2 (celkem 10 psů)
 
tatínek vrhů Erwin Tadeas Aurea Rosa
třída veteránů: Výborný 1, BOV BIS veterán
Rentgeny - Eleonor Tess

Je to tu!!! První oficiálně vyhodnocený rentgeny "štěňátka" z vrhu E přišly Elishe a moc se s majiteli raduji!

Eleonor Tess

DKK A/A, DLK 0/0 (vyhodnotil MVDr. Duchek)

Eliot Coudy  a Éós Conny

 V sobotu se vydala panička s Conny do Prosečné na OVVR. Conny byla po celou dobu zkoušek úžasná, moc dobře věděla, co se po ní chce a tuto maturitu úspěšně došla.

Éós Conny

OVVR Prosečná - 216 bodů

V neděli se vydala na krajskou výstavu psů v Praze panička s Coudym. Coudy nastoupil ve třídě mladých, kde zvítězil.

Eliot Coudy

Krajská výstava psů Praha, třída mladých: Výborný 1, VTM (vítěz třídy mladých)

Moc majiteům gratuluji a děkuji, jak se věnují svým pejskům, udělali jste mi velikou radost :o).

Bella Blondie

Byla jsem se podívat za Blondie a při té příležitosti jsem jí nafotila v postoji. S majiteli jsme vybrali krycího pejska a pokud vše půjde jak má, stane se v příštím roce maminkou :o). Vyrostla z ní krásná a velice kontaktní fenečka, která pořád někoho pusinkuje.

 
11.09. Podzimní zkošky - Eleonor Tess

V sobotu se vydal páníček s Elishou na Podzimní zkoušky konané pod OMS Pardubice. S páníčkem jsou super dvojka a Elisha tyto zkoušky dokončila v pouhých 12. měsících v I. ceně, celkově II.místo!!! Moc Vám gratuluji!!!!

Eleonor Tess

OMS Pardubice - Podzimní zkoušky

209 bodů - I. cena, celkem 2.místo

Arianka - Šampion Slovenska

Ariance přišel dopis ze Slovenska, kde jí byl oficiálně přiznán titul CH SK!!!

04. + 05.09. odchovy na výstavách

04.09. se konala Národní výstava psů v Olomouci, které se zúčastlily fenečky Cassiopea a Eleonor Tess. Moc majitelům děkuji a přeji i nadále mnoho úspěchů :o).

Cassiopea

třída otevřená: Velmi dobrá

Eleonor Tess

třída mladých: Výborná 4 (z 10. fen)

04.09. se Briseona zúčastnila OVVR v Kynšperku, kde získala plný počet bodů a 05.09. jela na krajskou výstavu psů do Staňkova, kde získala Výbornou 2 z 10. feneček. Toto byla poslední podmínka k uchovnění! Moc majitelům gratuluji :o).

Briseona

04.09. OVVR Kynšperk - 232 bodů

05.09. Krajská výstava psů Staňkov, třída otevřená: Výborná 2

vrh B a vrh E slaví narozeniny

04.09. oslavil vrh B3. narozeniny a 31.08. oslavil vrh E své 1. narozeniny. Zlatíčka, přeji Vám i nadále hodně společných chvil a procházek, plné misky dobrot a vrhu E držím palečky u nadcházejících rentgenů :o). Fotky z narozenin má každé štěňátko ve složce.

Arianka - šampion krásy Slovenska!!!

První titul krásy v mé CHS a s Ariankou!!! Arianka je můj vysněný pejsek, nikdy jsem jí nic nemusela učit, to ona vždy učila mě. Vše nové ohledně loveckého výcviku jsem zažívala s ní. Stačilo jí jednou ukázat vlečku, barvu...a jakoby to dělala celý život. V 11. měsících úspěšně došla PZ, v roce a půl BZ a atd. Nyní mi splnila další sen, chyběl nám 1x CAC k udělení titulu a zadařilo se! Arianka se stala šampionem krásy Slovenské republiky. Ačkoliv byla na výstavě opět otrávená, v kruhu nádherně běhala, paní rozhodčí chválila její nasvalené tělo, předhrudí, správně nasazený ocas, perfektní předvedení a nádhernou horní linii a běh! Wauw!!! Děkuji ti, Arianko!

22.08. Mezinárodní výstava psů Bratislava

Aria

třída pracovní: Výborná 1, CAC = šampion krásy Slovenska

Cleopatra

třída otevřená: Výborná 2, res. CAC

Cleuška se nenechala zahanbit a také si vyběhala titul RCAC :o)

Cleopatra - chovná fena

05.08. se stala Cleuška oficiálně chovnou fenou. Je to první chovná fenečka po Ariance a Erwinkovi. Mám velikou radost a doufám, že bude přínosem v chovu Zlatých retrieverů.

31.07. Klubová výstava psů KCHLS Humpolec

V sobotu jsem domluvila sraz vrhů na výstavě v Humpolci. Bohužel dvě fenečky začaly hárat a tak nás bylo o něco méně. Tak nám to snad výjde příště :o).

zleva: Elrond Indiana, tatínek Erwin, Éós Conny, Clea, Eleonor Tess, Eliot Coudy, Cronus Shadow

Někteří majitelé přihlásili své chlupáče na výstavu a dařilo se nám více než dobře:

 Cleopatra 

třída otevřená: Výborná 2, res. CAC (celkem 36 fen)

Cleuška se tak stává čekatelkou Klubového šampiona krásy KCHLS!!!

Briseona

třída otevřená: Velmi dobrá

Calypso

třída pracovní: Výborná (celkem 13 fen)

 Eleonor Tess 

třída mladých: Výborná TOP 6 (celkem 38 fen)

Éós Conny

třída mladých: Velmi dobrá

Elrond Indiana

třída mladých: Výborný 3 (z 24. psů)

tatínek vrhů Erwin tadeas Aurea Rosa

třída veteránů: Výborný 1 (ze 4 psů)

dceruška po Athoskovi jr. - Alžběta Amayatos Salátové štěstí

třída otevřená: Velmi dobrá

Všem moc děkuji za společný čas a že jsme se mohli opět setkat. Přeji i nadále mnoho úspěchů.

25.07. Bateia - Canisterapeutické zkoušky

V neděli se zúčastnila panička s Batynkou Canisterapeutických zkoušek u Plzně. Se ztrátou jednoho bodu, kdy to Baty pokazila samozřejmě panička :o), zkoušky dokončila s 99/100 body. Moc gratuluji!!! Je to 4. fenečka po Sofince, která se vydala tímto směrem, mám velikou radost.

Bateia

Canisterapeutická zkoušky, rozhodčí: M. Doktor

24.07. Cleopatra - Krajská výstava psů Martiněves

V sobotu jsem se vydala na Krajskou výstavu psů až do Martiněvse. Nějakým nedopatřením jsem přihlásila Arianku i Cleušku :o). Cleuška nastoupila ve třídě otevřené s dalšíma 2. fenkama, kde svou třídu vyhrála a pak šla proti fence z pracovní a třídy vítězů...všechny porazila :o) a stala se krajským vítězem. Pan rozhodčí mi několikrát opakoval, že se mu tato fenečka moc líbí.

Cleopatra

třída otevřená: Výborná 1, vítěz třídy, Krajský vítěz

rozhodčí: P. Řehánek

06.07. Klubová výstava psů Královice RK
Cleušce chyběla poslední podmínka k uchovnění, klubová výstava a tak jsme se vydali do Královic. U Cleušky v otevřené třídě bylo 33 fen a u Arianky v pracovní třídě 11 fen. Obě se předvedly v kruhu krásně a umístily se následovně:
 
třída pracovní: Výborná 4
rozhodčí: Frederik Kien Hansen
 
třída otevřená: Výborná
rozhodčí: Frederik Kien Hansen
foto: Jana Jílková
 
Národní výstava psů Klatovy: Výborná 3
Klubová výstava psů Královice: Výborná
05.07. Oblastní výstava psů loveckých plemen
Na sváteční pondělí jsem přihlásila Cleopatru na Podkrušnohorskou oblastní výstavu psů loveckých plemen. Cleuška nastoupila ve třech v otevřené třídě, kde vyhrála a poté šla o oblastního vítěze proti fence z pracovní třídy a jak se nám nakonec dařilo?...
 
třída otevřená: Výborná 1, vítěz třídy, oblastní vítěz
rozhodčí: O. Dolejšová
foto. M. Matík