30.3.

 
jsem byla s Ariankou na novém cvičáku v Karlových Varech, kde jsme se také setkali s majiteli světle modrého pejska Achilles nebo-li Samíka. Samíček je moc šikovný pejsek, s Ariankou si vyhrabali pěknou díru, spapali kořínky a bylo na řadě focení špinavých "štěňátek", že by jim to vadilo, se říci nedá :o). Děkujeme za sraz! a brzy na viděnou...
 
 
 
Samík a Arianka
 
 
 
 
Přišel nám pozdrav od majitelů A´ Safira Sofia. Sofinka je pěkná modelka a ráda se předvádí :-).
 
 
 
28.3.
V sobotu 26.3. slavila naše Sofinka své 3. narozeniny!!! A jelikož jsme tyto Velikonoce trávili trochu jinak než obvykle, Sofinka je slavila hned 2x.
Sofinko, přejeme Ti hodně zdraví, šťastné chvíle, samé dobroty a ať letos zazáříš v lovecké praxi.
 
Tyto Velikonoce jsme trávili v moc milé společnosti. Navštívili jsme dvě štěňátka z odchovu "A" a jsou to ti, kteří od nás odcházeli jako první - Athos jr. a Elli Andromeda. Obě štěňátka jsou v těch nejlepších rodinách, jsou šťastná a trošičku rozmazlovaná :-), ale poslušná a velice kontaktní.
Moc jsme si to všichni užili a já Vám děkuji za to, že Elli i Athosek jr. jsou milováni!
 
z leva: maminka Sofinka, Elli, Athosek jr. a Arianka                              z leva: Athos jr., Aria a Sofinka
 
Elli a Athosek jr.                                                  Elli a maminka Sofinka
 
Athosek Athos jr. šikula :o)
 
Elli Andromeda, veliký mazlík :o)
 
26.3.
Sofinka dnes sice slaví své 3.narozeniny, ale i tak jsem jí přihlásila na těžší závod VCM3 v Karlových Varech.
 

zkušební řád VCM3

1) chůze u nohy - na vodítku

Cvik začíná základním postojem se psem na vodítku, které psovod drží volně prověšené v levé ruce. Celý průběh cviku velí rozhodčí. Je dovoleno používat zvukové i posunkové povely.
Průběh cviku se skládá z chůze, obratů na místě a obratů za pochodu. Celý cvik je rozepsán na obrázku. Je dovoleno používat zvukový povel "k noze". Povely se smí použít pouze při vycházení, u každého obratu na místě, při změně rychlosti chůze, obratech za pochodu a zastavení. Cvik končí základním postojem.

2) volno - ze základního postoje s přivoláním ke mně

Cvik začíná základním postojem s neupoutaným psem. Celý průběh cviku velí rozhodčí. Je dovoleno používat zvukové i posunkové povely.

Průběh cviku: Psovod ze základního postoje dává povel "volno", pes se musí vzdálit minimálně na deset metrů od psovoda. Dalším povelem "ke mně" psovod přivolá psa, který předsedá před psovoda. dalším povelem "k noze" psovod usměrní psa do základního postoje a tím cvik končí. Na pokyn rozhodčího přivolat psa, před použitím povelu "ke mně", se psovod může natočit směrem ke psu. Jestliže se pes nevzdálí od psovoda, nebo je v tomto činění pomalý, může rozhodčí znovu vyzvat psovoda, aby použil povel "volno".

3) odložení za pochodu - vleže s přivoláním

Cvik začíná základním postojem s neupoutaným psem. Celý průběh cviku velí rozhodčí. Je dovoleno používat zvukové i posunkové povely.
Průběh cviku: Psovod v základním postoji dává povel "k noze" a vychází se psem přímým směrem. Dalším povelem "lehni" psovod odkládá psa, aniž by zastavil, změnil rychlost chůze, nebo se ohlédl. Psovod se po pokynu rozhodčího zastavuje a otáčí. dalším povelem "ke mně" přivolává psa, který před něj předsedá. Následujícím povelem "k noze" psovod usměrní psa do základního postoje a tím cvik končí.

4) polohy psa - u nohy

Cvik začíná základním postojem se psem na vodítku, které psovod drží volně prověšené v levé ruce. Celý průběh cviku velí rozhodčí. Je dovoleno používat zvukové i posunkové povely.
Průběh cviku: Na pokyny rozhodčího dává psovod tyto povely "lehni, sedni, stůj". Tento cvik je přezkušován tak, aby pes přecházel z polohy do polohy. 

5) aport - volný

Cvik začíná základním postojem s neupoutaným psem. Celý průběh cviku velí rozhodčí. Je dovoleno používat zvujové i posunkové povely.
Průběh cviku: Ze základního postoje psovod odhazuje aport na vzdálenost minimálně 10 kroků, pes musí zůstat sedět. Povelem "aport" psovod vysílá psa vpřed. Pes aport přináší a předsedá před psovoda. dalším povelem "pusť" psovod odebírá psovi aport . Posledním povelem "k noze" psovod usměrní psa do základního postoje a tím cvik končí. Pes nesmí aport přežvikovat a musí ho pevně držet. Je povolená dřevěná aportovací čínka jakékoliv velikosti.

6) kužele - osmička

Cvik začíná před kužely základním postojem se psem na vodítku , která drží psovod volně prověšené v levé ruce. Rozhodčí tento cvik nevelí, dává pouze první pokyn k zahájení cviku. Je dovoleno používat zvukový i posunkový povel.
Průběh cviku: Psovod ze základního postoje povelem "k noze" prochází mezi čtyřmi kužely do tvaru číslice osm, viz obrázek. Cvik končí základním postojem uprostřed mezi kužely. Pozor, zde při zastavení do základního postoje, nedává psovod žádný povel.

7) překážka - tunel

Cvik začíná před překážkou základním postojem s neupoutaným psem. Celý průběh cviku velí rozhodčí. Je dovoleno používat zvujové i posunkové povely.
Průběh cviku: Psovod ze základního postoje dává psovi povel "vpřed". Pes začne překonávat překážku a psovod zůstává stát na místě. Když pes překoná překážku, dává psovod povel "lehni". Pes musí zůstat celou svou delkou ležet za překážkou v přímém směru. Maximální vzdálenost zadních nohou od překážky je 1 metr. Na pokyn rozhodčího jde psovod k ležícímu psu a přiřadí se tak, aby po pokynu rozhodčího povelem "sedni" utvořili základní postoj. Tím cvik končí.
Překážka je tvořena menší kamennou, nebo větší plechovou rourou. Psovod si sám určí, kterou překážku bude pes překonávat. Toto rozhodnutí ovlivňuje, jakou překážku bude pes překonávat ve cviku 9.

8) překážka jedním směrem - kladina nízká s náběhovými prkny

Cvik začíná před překážkou základním postojem s neupoutaným psem. Rozhodčí tento cvik nevelí, dává pouze první pokyn k zahájení cviku. Je dovoleno používat zvukové i posunkové povely.
Průběh cviku: Psovod ze základního postoje dává psovi povel "vpřed" a vychází přímým směrem podél překážky. Pes překonává překážku a přizpůsobuje se rychlosti chůze psovoda, která je po celou dobu cviku konstantní. Po překonání překážky psovod zastavuje a povelem "k noze" usměrní psa do základního postoje. Tím cvik končí.
Překážku tvoří nízká kladina s náběhovými prkny z každé strany.

9) překážka tam i zpět - skok vysoký

Cvik začíná před překážkou základním postojem s neupoutaným psem. Rozhodčí tento cvik nevelí, dává pouze první pokyn k zahájení cviku. Je dovoleno používat zvukové i posunkové povely.
Průběh cviku: Psovod ze základního postoje dává psovi "libovolný povel" k překonání překážky a sám zůstává stát na místě. Jakmile pes přeskočí, dává psovod "libovolný povel" k překonání překážky zpět. Po překonání překážky pes okamžitě usedá psovodovi vedle levé nohy a vytvoří základní postoj, tím cvik končí. Jestliže pes rovnou neusedne vedle levé nohy, ale předsedne před psovoda, není to bráno jako chyba. Psovod vyčká na pokyn rozhodčího, potom povelem "k noze" usměrní psa do základního postoje a tím cvik končí.
Překážka je tvořena z pevné plné stěny vysoké 80 cm, nebo 40 cm. Jakou pes bude překonávat výšku ovlivňuje, cvik 7. Valbou malého tunelu, výška 40cm. Volbou velkého tunelu, výška 80 cm.

10) dlouhodobé odložení - psovod čelem

Cvik začíná základním postojem s neupoutaným psem. Celý průběh cviku velí rozhodčí. Je dovoleno používat zvujové i posunkové povely.
Průběh cviku: Ze základního postoje dává psovod povel "lehni", následně "zůstaň" a jde přímým směrem od psa. Až na pokyn rozhodčího zastavuje a otáčí se ke psu. pes musí zůstat v odložení po celou dobu dobu, po kterou je přezkušován další pes z poslušnosti (cvik 1 až 6). Na výzvu rozhodčího jde psovod ke psu a přiřadí se tak, aby pes ležel vedle levé nohy. Povelem "sedni" pes usedá do základního postoje a tím cvik končí.

 

Sofince se nechtělo skákat :o), ale i tak byli ohodnocený známkou DOBRÁ s celkovým počtem bodů 95! Gratuluji!

 

24.3.
Minulý týden mi přišla krásná videa od cvičitelky Samíka Achilles, dělají mi radost, je moc šikovný! Děkuji
 
 
3. - 5.3. Výstava v ČB
V těchto dnech jsme měli naplánovaný výlet spojený s výstavou do Třeboně/Českých Budějovic. Po dlouhých 4.hodinách jsme se dostali do chatové oblasti, kam jsme byli pozvaní a trávili čas s majitelkou Athoska (otec vrhu A) a Athoskem. Výlet jsme si náramně užili a naši pejsánci také. Sofinka se s Athoskem poznali, Arianka celé dny cupitala za tatínkem a pořád se pusinkovali! Ve všem mu pomáhala :o) a chodila mu do pelíšku.
 
Arianka s tatínkem Athoskem (po kliknutí na fotku - se zvětší)
 
 
Nejkrásnější fotky jsou pro mě tyto, kdy si spokojeně naši miláčkové hráli a řádili jako velká, šťastná rodina. 
Sofinka, Athosek a Arianka
 
 
 
 
s páníčkem
 
V sobotu jsme vyrazili směr oblastní výstava. Ariance se tam vůbec nelíbilo a ze začátku trošku zlobila. Na výstavu byla přihlášená také fialová holčička Sofinka  A´ Safira Sofia. Než na nás přišla řada, zastavovali se u nás lidé s dětmi a hladili si holčičky. Holky mezitím "nasály" výstavní atmosféru a pomalu jsme se připravovali do kruhu. Třída štěňat byla neobvykle plná a bylo nás v kruhu 6! První číslo jsem měla já s Ariankou, pak konkurentka, poté A´ Safira Sofia a další fenečky...
Když jsme šly do kruhu, Arianka si lehla na zem a né a né jít...měla jsem nejrůznější pamlsky jako např. sušené plíce a jiné mňamky, na nic mi nereagovala. Nevzdala jsem to a bojovaly jsme, vyplatilo se a Arianka se umístila na krásném třetím místě - VN3 - velmi nadějná 3. Sofinka A´ Safira Sofia se také neztratila a umístily se holky hned předemnou a dostaly známku velmi nadějná 2 - VN2! Mám obrovskou radost! V tak veliké konkurenci se holky neztratily a bylo vidět, že mají co ukázat. Děkuji za prezentaci a ještě jednou gratuluji majitelům Sofinky Safirky.
Arianka má posudek napsaný u sebe na odkazu.
Na výstavu jsem přihlásila také naší Sofinku. Sofinka je bez chlupů a 4 měsíce po porodu, byla jsem zvědavá jak se jí bude dařit v kruhu. Sofinka nastoupila do třídy otevřené a měla tak 3 soupeřky. Sofinka měla co ukázat a ze čtyř fen se tak umístila na krásném druhém místě - V2 - výborná 2!
 
během posuzování, já a Aria
 
A´ Safira Sofia s paničkou
 
po výstavě s medajlema
vlevo: Sofinka maminka, Arianka, A´ Safira Sofia a tatínek Athos (bohužel zastižen při vstávání)
2.3.
Je nový měsíc a mám tu pozdravy od majitelů klučíků. Každý je jiný a přece stejný. Mám z nich opravdu radost, podle slov majitelů jsou nebojácní, vynalézaví, chytří, kamarádští, chuťoví a pro nás ti nejkrásnější pejsci :o).
"Samík" Achilles a Athos jr. jsou nováčci na cvičáku, jde jim to dobře a jsou moc šikovní.
Aragon se chystá na svou první dovolenou se svýma páníčkama do Rakouska. Ať se Vám tam líbí a užijte si to!
 
Majitelka fialove holčičky A´ Safira Sofia udělala své fenečce video věnováno její Sofince a mě (CHS). Moc děkuji, video je nádherné! Není ovšem pro mě větší odměna, než když vidím, jak se mají dobře u Vás (u všech) štěňátka dobře! DĚKUJI!
ÚNOR
28.2.
Uplynulý víkend měly naše holčičky náročný. Každý den cvičák, do toho jsme žádány na Canisterapii a v neposlední řadě se blíží výstava a tak jsme byli v salónu. Můžu holky ostříhat sama, ale jak je Sofinka po štěňátkách, chce to přece jenom zkušenější ruku :o). Sofinka je bez srsti a tam kde rostla (na ocásku), tak tam už není, protože malá piraňka jménem Arianka miluje Sofinky ocas a ví, kde jí tzv. nastartovat ke hraní...a tak má Sofinka jen štětku...
Byla jsem také u mé kamarádky v Karlových Varech s Ariankou. Arianka byla prvně ve velkoměstě, u kamarádky si vynutila gauč :o) a návštěva byla v duchu socializace a mazlení. Děkuji Zuzi za azyl a budu se těšit zase někdy příště!
Arianka hodně cestovala, musely jsme spolu vyjet i chvilku po jídle a tak mi udělalo velkou radost, že jí auto nedělá problém a celou dobu se dívá ven z okna...i když jsme míjeli Policii - vzádu sedí pes a kouká na ně z okénka :o), ten pohled stál za to.
 
Arianka 4,5 měsíce
 
Sofinka a Arianka
 
Přišel nám pěkný pozdrav od majitelů Sofinky Afrodita Sofia, děkuji!
 
Fenečka z našeho odchovu fialová holčička "Sofinka" A´ Safira Sofia má své stránky, které prošly velkou a pěknou změnou, více už zde: https://www.a-safira-sofia-dobre-srdce-kosmiku.estranky.cz/
 
22.2.
V uplynulém týdnu si Argi Aragon zahrál na modela :o) a stal se hlavním představitelem natáčení. Po zhlédnutí videa musím říct, jak krásně mu to šlo, s jakou chutí a jiskrou mu šly povely, udržoval oční kontakt a dobře chápal, co se po něm chce. Jednalo se o natáčení pro výcvikovou organizaci, kam Argi dochází již několik týdnů.
Po souhlasu zveřejním video.
 
18.2.
Sofinka v minulém týdnu nastoupila na nový cvičák, kde se trénuje hlavně poslušnost s možností zkoušky a závodů (ZZO, CVM3 a pod.). S Ariankou chodím také cvičit. Jsou moc šikovné a tak jsem zvědavá jak jim to půjde i nadále.
Arianka rychle dorůstá svou maminku a někdy jí chodí vylízávat misku :o).
 
Sofinka s Ariankou na procházce
 
15.2.
Dostala jsem opět moc krásné fotečky našeho odchovu. Všem moc děkuji za lásku a čas, který věnujete svému štěňátku.
Většina chodí na cvičák, některá štěňátka jezdí na výlety a Paula byla dokonce už u moře.
Myslím, že fotky mluví za vše a zahřejí u srdíčka tak jako mě. Děkuji!
 
Aragon jezdí na výlety, auto moc nemá rád, ale věřím, že se to zlepší. Pravidelně navštěvuje cvičák (pro pamlsek by udělal cokoliv).
 
Avril "Paula" se má moc dobře u své rodiny v Německu. Byla dokonce na dovolené u moře. Je to takové malé torpédo :o).
krásné video:
 
 
8.2.
Asi před dvěma týdny jsem nechala udělal Ariance nadstandartní genetické testy. Tyto testy nemusí mít k uchovnění, avšak kdo mě zná, ví, že jsem na to "zdraví" a tak jsme zainvestovali a vyplatilo se!!!!!!!!!
Arianka je po této stránce zdravá!!!! Mám obrovskou radost a doufám, že se k nám připojí i další z odchovu!
 
PRA GR 1 + 2 N/N normal, pra-PRCD N/N clear, ICT-A N/P carrier

LEDEN

31.1.
Poslední víkend v tomto měsíci jsme měli náročný.
V sobotu 30.1. jsme vstávali velice brzy a hned ráno jsem jela prvně s oběma holkama na Canisterapii do Oázy klidu. Musím říct, že jsem se toho trošku obávala, jak to zvládnu, ale Sofinka Bumble Bee Neposlušné štěně a Arianka Aria Dobré srdce Kosmíků byly úplně ukázkové a nakonec naše hodina trvala 1,5 hodiny! Vykouzlili jsme však úsměv na rtech a ohlas byl veliký. Mám z toho radost. 
Poté rychle přeházet věci do batohu a hurá na cvičák s Ariankou. Musím jí zase pochválit! Vše jí šlo náramně dobře, také přivolání od pejsků (na píšťalku) jí šlo a přiběhla ke mně. Doufám, že jí to takto půjde i nadále!
takto unavené byly po celém dni
 
V neděli 31.1. k nám zavítala rodina s fialovou holčičkou "Sofinkou" A´ Safira Sofia. Holky dováděly, hrály si a nakonec u sebe spinkaly. Poprosila jsem opět mého taťku, zda by holky nafotil a vyšly z toho nádherné fotky. Trošku jsme potrénovali aport se zvěří a než odjeli, stihla jsem ještě Sofinku ostříhat :o).
 
a takto spolu spinkaly :o)
 
17.1.
Dnes jsem byla s Ariankou na její první výcvikové hodině. Arianka je úžasná a nebála se vůbec pejsků (za to panička se bála, jak si budou rozumět s dogou). Arianka byla nejmladší a má nové kamarády jako: 10. měs. Labradorku Sáru a 5. měs. dogu, křížence Huskyho a mnoho dalších.
Po cvičáku čekala Arianku další cesta (to jsem jí to pěkně naplánovala) a to do zdejšího ústavu k postiženým a nemocným lidem. Jsem sama zvědavá, jak nám to půjde dál :o).
foto ze cvičáku

16.1.
Dnes jsme měli milou návštěvu na kterou jsme se dlouho těšili. Přijel "Samík" Achilles se svojí rodinou. Ze začátku to bylo samé vrčení, ale po chvilce si pěkně hráli - hráli si po "retrívřicku" :o). Moc děkujeme za návštěvu! Ze Samíka roste pěkný pejsek, aby ne, má pokom :-). 
Abych řekla pravdu...moc se těším na sraz odchovu...to bude "mazec"!!! :o)
 
Ještě pár fotek z dnešního dne:
 
13.1.
Snažíme se hodně cestovat s Ariankou a tak nás čekala v úterý cesta za Janičkou. Janička je pro nás velice důležitý člověk. Nejenom že je to báječná, ochotná a velice chytrá ženská, ale je to člověk, který nám cvičil Sofinku na táboře na OVVR, poté na vyšší lovecké. Jana bude též letos na táboře učit psy na přípravu OVVR, kterého se zúčastnim s Ariou a tak jsem je "holky" seznámila. Arianka se moc líbila a hned předvedla jak umí aportovat zvěř, zacož jsem byla velice pochválená! Pěkně to Aria drží a nepustí!!! Doufám, že jí to vydrží a svou šikovnost předvede na táboře.
Na návštěvě se chovala moc hezky a zvládá to pěkně i bez přítomnosti maminky (tu jsme nechali doma).
 
Během předešlého víkendu byla na své první hodině agility Sofinka A´ Safira Sofia. Slova majitelky: "Sofinka je rozená agiliťačka." Holky, jsem na Vás moc pyšná! Jen tak dál, držím Vám palečky!!!
 
 

Fotky jsem dostala také od majitelů "Elli" Andromeda. Ellinka roste do krásy! Je to pěkná šibalka, ale jak říká panička: "přitulí se, podívá se na mě těma svýma očima a odpustila bych jí cokoliv!" Aby ne, i na mě (přes fotky) to působí :o)

8.1.
Občas nemáme dobrý den, život je složitý a někdy nám ho může někdo znepříjemnit tak, jako mě dnes... Každý ale máme priority jiné a zlepšuje nám náladu něco jiného. Já jsem každopádně pejskař a také tím žiji! I když někdy zlobí, něco rozkoušou, neposlechnou...pak je tu také druhá strana a to je, když si k Vám sednou, položí si na Vás hlavu a s celou svou láskou Vám hledí do očí! Odpustíte a zapomenete na všechno. 
Moc ráda se dívám na ty naše dvě cácorky, dělají mi radost a pořád dokola za ně moc děkuji!
Díky našemu odchovu, páníčkům, jsem měla nakonec moc hezký den a zlepšili mi náladu. Díky nim se stále dokola raduji ze všech 9. štěňat a prožívám s nimi to pěkné! Moc Vám všem za to děkuji! Neni lepšího terapeuta než Retrievera!
Dokonce jsem dnes měla moc příjemný telefon, v příštím týdnu nás navštíví jeden pejsek z odchovu!!! Už teď se nemůžu dočkat!
 
6.1.
Nádherné fotečky z nového domova přišly od majitelky žluté holčičky "Sofinky" Afrodita Sofia. Nemůžu se vynadívat, škoda že bydlí tak daleko, hned bych se vydala na návštěvu a pomazlila bych se! Fotečky má ve své fotogalerii.
 
5.1. 
Zasněžený pozdrav od "Sofinky" A´ Safira Sofia a "Samíka" Achilles
Také u nás nasněželo a Arianka Aria řádila :o)